"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ пропонує врахувати особливості карантину у процесуальних обов’язках захисників

НААУ пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу зміни, які враховують особливості режиму карантину у роботі захисників у судах.
Ідеться про законопроект №3276 про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID 19).
Пропозиції змін до цього законопроекту направили до Комітету з питань правової політики парламенту Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та голова Комітету НААУ з питань БПД Олександр Дроздов.
НААУ пропонує замінити абзац 9 пункту 20-5 Розділу ХІ «Перехідні положення» проекту Закону України «Про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID19)» :
«Участь захисника у судовому засіданні забезпечується відповідно до вимог цього Кодексу»
двома абзацами наступного змісту:
«Участь захисника у судовому засіданні забезпечується відповідно до вимог Конституції України та цього Кодексу з урахуванням того, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю та права на вільний вибір захисника своїх прав, наданням часу та можливостей задля надання професійної правничої допомоги та умов, які діють на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Якщо в судове засідання з поважних причин не прибув за повідомленням захисник у кримінальному провадженні, де участь захисника є обов’язковою, слідчий суддя, суд відкладає судовий розгляд, визначає дату, час та місце проведення нового засідання і вживає заходів до прибуття їх до суду.»
Голова Комітету НААУ з питань БПД Олександр Дроздов аргументує таку правку тим, що у законопроекті про права захисника згадано побіжно.
«Не врегульовано питання поведінки суду у разі неприбуття захисника з поважних причин (наприклад, хвороба або неможливість прибути до суду у зв’язку з транспортними обмеженнями під час карантину). Нехтування цим може призвести до порушень як конституційних вимог про те, що життя та здоров’я людини є найвищою цінністю та про право вільного вибору захисника своїх прав, так і до порушення конвенційних основоположних прав і свобод людини (стаття 6)», - вважає Олександр Дроздов.
Популярні новини

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року