Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ пропонує врахувати особливості карантину у процесуальних обов’язках захисників

НААУ пропонує врахувати особливості карантину у процесуальних обов’язках захисників

Законодавство 13:03 Пн 30.03.20 3168 Переглядів Версія для друку

НААУ пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу зміни, які враховують особливості режиму карантину у роботі захисників у судах.

Ідеться про законопроект №3276 про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID 19).

Пропозиції змін до цього законопроекту направили до Комітету з питань правової політики парламенту Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та голова Комітету НААУ з питань БПД Олександр Дроздов.

НААУ пропонує замінити абзац 9 пункту 20-5 Розділу ХІ «Перехідні положення» проекту Закону України «Про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID19)» : 

«Участь захисника у судовому засіданні забезпечується відповідно до вимог цього Кодексу» 

двома абзацами наступного змісту: 

«Участь захисника у судовому засіданні забезпечується відповідно до вимог Конституції України та цього Кодексу з урахуванням того, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю та права на вільний вибір захисника своїх прав, наданням часу та можливостей задля надання професійної правничої допомоги та умов, які діють на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Якщо в судове засідання з поважних причин не прибув за повідомленням захисник у кримінальному провадженні, де участь захисника є обов’язковою, слідчий суддя, суд відкладає судовий розгляд, визначає дату, час та місце проведення нового засідання і вживає заходів до прибуття їх до суду.»

Голова Комітету НААУ з питань БПД Олександр Дроздов аргументує таку правку тим, що у законопроекті про права захисника згадано побіжно.

«Не врегульовано питання поведінки суду у разі неприбуття захисника з поважних причин (наприклад, хвороба або неможливість прибути до суду у зв’язку з транспортними обмеженнями під час карантину). Нехтування цим може призвести до порушень як конституційних вимог про те, що життя та здоров’я людини є найвищою цінністю та про право вільного вибору захисника своїх прав, так і до порушення конвенційних основоположних прав і свобод людини (стаття 6)», - вважає Олександр Дроздов. 

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування