Європейський суд з прав людини перейшов на дистанційну роботу
Європейський суд з прав людини вживає низку виняткових заходів для реагування на безпрецедентну світову кризу в галузі охорони здоров’я, беручи до уваги останні рішення французької влади та Ради Європи.
Основна діяльність Суду буде, як правило, зберігатися, і особливо це стосується вирішення пріоритетних справ. З цією метою в рамках Суду, як правило, було встановлено дистанційний режим роботи, щоб забезпечити безперервність виконання його завдань.
Ці заходи було вжито для розгляду термінових звернень про тимчасові заходи відповідно до правила 39 Регламенту Суду. Це правило застосовується лише тоді, коли існує неминучий ризик незворотної шкоди.
Приміщення Європейського суду з прав людини наразі не доступні для громадськості, а засідання, призначені на березень та квітень, скасовуються в очікуванні подальших рішень.
Шестимісячний термін подання заяв відповідно до статті 35 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод є винятково призупиненим на один місяць, починаючи з понеділка 16 березня 2020 року.
Усі строки, відведені на розгляд справ, які наразі тривають, будуть призупинені на один місяць, починаючи з понеділка 16 березня 2020 року.
Ці нові умови роботи будуть постійно переглядатися, залежно від розвитку санітарної ситуації, щоб зробити все можливе для того, щоб Суд продовжував функціонувати, дотримуючись правил, встановлених країною учасницею.
«Наразі РСУ вжила менш кардинальних заходів. Зокрема, рекомендовано подавати клопотання про відкладення розгляду справ у зв’язку з карантинними заходами та усі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді», - повідомив голова Комітету НААУ питань БПД Олександр Дроздов.
Рекомендації Ради суддів щодо роботи судів під час карантину можна переглянути тут
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.