"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ запровадить мобільний додаток «тривожна кнопка для адвоката»

Національна асоціація адвокатів України запроваджує додаток для передачі термінової інформації про необхідність надання адвокату допомоги у захисті його прав.
Так звана «тривожна кнопка» буде працювати як чат-бот в месенджері «Телеграм» на базі Єдиного реєстру адвокатів України та миттєво передаватиме інформацію в разі порушення прав адвоката, який її натисне.
Презентували ініціативу на засіданні Ради адвокатів України 14 лютого у Києві.
«Ми зараз живемо не в прості часи, і нам треба захищатися. Мова йде про те, що на базі нашого ЄРАУ можна зробити термінову «тривожну кнопку». Якщо адвоката затримали, обшукують, застосовують щодо нього неправомірні дії чи вчиняють інші порушення його прав, за кілька секунд ми зможемо отримати про це інформацію, яка буде передана до Ради адвокатів того регіону, де сталася така ситуація. Це дуже швидка комунікація, щоб реагувати і захищати права наших адвокатів», - підкреслила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Ініціатори проекту наголосили, що спеціально створювати чи завантажувати якусь програму у своєму смартфоні адвокатам не потрібно – достатньо ввести назву чат-бота в «Телеграм» і підключитися.
«У разі виникнення якоїсь загрозливої ситуації адвокат, у якого стоїть така програма, нажимає на кнопку і у адміністратора з’являється сигнал тривоги. Він одразу бачить фотографію або профайл адвоката, яка підтягується з ЄРАУ, і розуміє, що трапилося. Ситуація фіксується адміністратором і відповідний комітет у відповідному регіоні отримує інформацію. Важливо те, що це все відбувається за кілька секунд після натискання адвокатом цієї кнопки і є можливість миттєво допомогти адвокату, який потрапив в неприємну ситуацію», - розповів адвокат Євген Солодко, який э заступником Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ.
Нагадаємо, 2019 року до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при Національній асоціації адвокатів України надійшло 88 звернень про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності
Популярні новини

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.

Гарантії діяльності
Конвенція РЄ про захист професії адвоката відкрита для підписання
Тринадцять країн-учасниць Ради Європи підписали Конвенцію про захист професії адвоката, що була ухвалена Комітетом Міністрів РЄ 12 березня 2025 року. Ще чотири країни зроблять це сьогодні. України серед них немає.

Навчання
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка
Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.