Комітети з гендерної політики та юридичної освіти провели захід "Гендерна рівність у юридичній професії: міф чи реальність?"
24 лютого 2020 року Комітетом з питань гендерної політики НААУ спільно з Комітетом з питань юридичної освіти НААУ у співпрації з Асоціацією жінок-юристок «ЮрФем» та за підтримки АО «AVER LEX» у приміщенні готелю «Прем’єр-Палас» було проведено Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?».
Захід став логічним продовженням низки заходів, що стосувалися гендерних питань, які були проведені в НААУ протягом грудня 2019 року – лютого 2020 року в рамках діяльності Комітету з питань гендерної політики НААУ, метою якого стало обговорення актуальних питання гендерної рівності у юридичній професії.
Варто відзначити, що Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» викликав неабияку зацікавленість серед юридичної спільноти та об’єднав велику кількість учасників (близько 130 осіб), серед яких: адвокати, судді, представники міжнародних та громадських організацій, представники органів державної влади, науковці.
Захід спільно відкрили Заступник Голови НААУ, РАУ – Валентин Гвоздій та Голова Комітету з питань гендерної політики – Ольга Просянюк, наголосивши у своїх вітальних виступах на важливості та особливій ролі проведення подібних заходів для висвітлення проблеми гендерної рівності в колі юридичної спільноти.
Дискусія розпочалася з формату «відкритого мікрофону» з аудиторією, ініційованого Ольгою Просянюк, яка запропонувала учасникам заходу висловитися щодо актуальності проблеми дотримання гендерної рівності у юридичній професії, під час якої учасники змогли розповісти про випадки гендерної дискримінації, з якими вони особисто стикалися на практиці.
У продовження піднятої учасниками проблематики Валентин Гвоздій сфокусував свою увагу на необхідності дотримання гендерного балансу та рівності у підходах до оплати праці, а також вказав на недопустимість обмеження будь-яких прав особи, зокрема у сфері трудових відносин за ознакою статі.
Захід вцілому було поділено на дві сесії перша з яких, була присвячена питанням гендерної проблематики, модератором якої виступила Ольга Просянюк, друга – питанням гендерної стратегії, модератором якої виступила Надія Стефанів – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду.
У ході проведення заходу учасники обговорили ряд важливих питань, серед яких: поняття гендерної рівності; напрямки гендерної політики, які реалізує держава загалом і безпосередньо в юридичній сфері, найпоширеніші стереотипи щодо доступу до юридичної професії, гендерна стратегія та важливість її запровадження, тощо.
Під час проведення заходу спікери в цілому поділилися власним досвідом протидії гендерним стереотипам, обговорили шляхи досягнення гендерного балансу, зокрема в юридичній професії, а також обговорили важливість та переваги від запровадження гендерної стратегії.
Учасники також мали змогу активно долучатися до обговорюваних питань та висловити свою думку щодо піднятої проблематики.
Підводячи підсумки Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» спікери та присутні учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє підвищенню рівня освіченості юридичної спільноти, зокрема адвокатів, у питаннях гендерної рівності та тим самим сприяє досягненню реального, а не декларованого гендерного балансу в юридичній професії.
Більше фото заходу можна переглянути у фейсбук
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.