"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітети з гендерної політики та юридичної освіти провели захід "Гендерна рівність у юридичній професії: міф чи реальність?"



24 лютого 2020 року Комітетом з питань гендерної політики НААУ спільно з Комітетом з питань юридичної освіти НААУ у співпрації з Асоціацією жінок-юристок «ЮрФем» та за підтримки АО «AVER LEX» у приміщенні готелю «Прем’єр-Палас» було проведено Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?».
Захід став логічним продовженням низки заходів, що стосувалися гендерних питань, які були проведені в НААУ протягом грудня 2019 року – лютого 2020 року в рамках діяльності Комітету з питань гендерної політики НААУ, метою якого стало обговорення актуальних питання гендерної рівності у юридичній професії.
Варто відзначити, що Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» викликав неабияку зацікавленість серед юридичної спільноти та об’єднав велику кількість учасників (близько 130 осіб), серед яких: адвокати, судді, представники міжнародних та громадських організацій, представники органів державної влади, науковці.
Захід спільно відкрили Заступник Голови НААУ, РАУ – Валентин Гвоздій та Голова Комітету з питань гендерної політики – Ольга Просянюк, наголосивши у своїх вітальних виступах на важливості та особливій ролі проведення подібних заходів для висвітлення проблеми гендерної рівності в колі юридичної спільноти.
Дискусія розпочалася з формату «відкритого мікрофону» з аудиторією, ініційованого Ольгою Просянюк, яка запропонувала учасникам заходу висловитися щодо актуальності проблеми дотримання гендерної рівності у юридичній професії, під час якої учасники змогли розповісти про випадки гендерної дискримінації, з якими вони особисто стикалися на практиці.
У продовження піднятої учасниками проблематики Валентин Гвоздій сфокусував свою увагу на необхідності дотримання гендерного балансу та рівності у підходах до оплати праці, а також вказав на недопустимість обмеження будь-яких прав особи, зокрема у сфері трудових відносин за ознакою статі.
Захід вцілому було поділено на дві сесії перша з яких, була присвячена питанням гендерної проблематики, модератором якої виступила Ольга Просянюк, друга – питанням гендерної стратегії, модератором якої виступила Надія Стефанів – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду.
У ході проведення заходу учасники обговорили ряд важливих питань, серед яких: поняття гендерної рівності; напрямки гендерної політики, які реалізує держава загалом і безпосередньо в юридичній сфері, найпоширеніші стереотипи щодо доступу до юридичної професії, гендерна стратегія та важливість її запровадження, тощо.
Під час проведення заходу спікери в цілому поділилися власним досвідом протидії гендерним стереотипам, обговорили шляхи досягнення гендерного балансу, зокрема в юридичній професії, а також обговорили важливість та переваги від запровадження гендерної стратегії.
Учасники також мали змогу активно долучатися до обговорюваних питань та висловити свою думку щодо піднятої проблематики.
Підводячи підсумки Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» спікери та присутні учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє підвищенню рівня освіченості юридичної спільноти, зокрема адвокатів, у питаннях гендерної рівності та тим самим сприяє досягненню реального, а не декларованого гендерного балансу в юридичній професії.
Більше фото заходу можна переглянути у фейсбук
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.