Комітети з гендерної політики та юридичної освіти провели захід "Гендерна рівність у юридичній професії: міф чи реальність?" | НААУ

Комітети з гендерної політики та юридичної освіти провели захід "Гендерна рівність у юридичній професії: міф чи реальність?"

Різне
21:32 Пн 24.02.20 1693 Переглядів
Версія для друку

24 лютого 2020 року Комітетом з питань гендерної політики НААУ спільно з Комітетом з питань юридичної освіти НААУ у співпрації з Асоціацією жінок-юристок «ЮрФем» та за підтримки АО «AVER LEX» у приміщенні готелю «Прем’єр-Палас» було проведено Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?».

Захід став логічним продовженням низки заходів, що стосувалися гендерних питань, які були проведені в НААУ протягом грудня 2019 року – лютого 2020 року в рамках діяльності Комітету з питань гендерної політики НААУ, метою якого стало обговорення актуальних питання гендерної рівності у юридичній професії.

Варто відзначити, що Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» викликав неабияку зацікавленість серед юридичної спільноти та об’єднав велику кількість учасників (близько 130 осіб), серед яких: адвокати, судді, представники міжнародних та громадських організацій, представники органів державної влади, науковці.

Захід спільно відкрили Заступник Голови НААУ, РАУ – Валентин Гвоздій та Голова Комітету з питань гендерної політики – Ольга Просянюк, наголосивши у своїх вітальних виступах на важливості та особливій ролі проведення подібних заходів для висвітлення проблеми гендерної рівності в колі юридичної спільноти.

Дискусія розпочалася з формату «відкритого мікрофону» з аудиторією, ініційованого Ольгою Просянюк, яка запропонувала учасникам заходу висловитися щодо актуальності проблеми дотримання гендерної рівності у юридичній професії, під час якої учасники змогли розповісти про випадки гендерної дискримінації, з якими вони особисто стикалися на практиці.

У продовження піднятої учасниками проблематики Валентин Гвоздій сфокусував свою увагу на необхідності дотримання гендерного балансу та рівності у підходах до оплати праці, а також вказав на недопустимість обмеження будь-яких прав особи, зокрема у сфері трудових відносин за ознакою статі.

Захід вцілому було поділено на дві сесії перша з яких, була присвячена питанням гендерної проблематики, модератором якої виступила Ольга Просянюк, друга – питанням гендерної стратегії, модератором якої виступила Надія Стефанів – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду.

У ході проведення заходу учасники обговорили ряд важливих питань, серед яких: поняття гендерної рівності; напрямки гендерної політики, які реалізує держава загалом і безпосередньо в юридичній сфері, найпоширеніші стереотипи щодо доступу до юридичної професії, гендерна стратегія та важливість її запровадження, тощо.

Під час проведення заходу спікери в цілому поділилися власним досвідом протидії гендерним стереотипам, обговорили шляхи досягнення гендерного балансу, зокрема в юридичній професії, а також обговорили важливість та переваги від запровадження гендерної стратегії.

Учасники також мали змогу активно долучатися до обговорюваних питань та висловити свою думку щодо піднятої проблематики.

Підводячи підсумки Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність?» спікери та присутні учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє підвищенню рівня освіченості юридичної спільноти, зокрема адвокатів, у питаннях гендерної рівності та тим самим сприяє досягненню реального, а не декларованого гендерного балансу в юридичній професії.

Більше фото заходу можна переглянути у фейсбук

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 425

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 445

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 997

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 864

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 921

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 2241

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 2830

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 2587

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл