Коментар Комітету з міжнародного права НААУ щодо ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду | НААУ

Коментар Комітету з міжнародного права НААУ щодо ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду

Різне
11:01 Пн 17.02.20 846 Переглядів
Версія для друку

Комітет з міжнародного права НААУ неодноразово висловлював позицію, що адвокатська спільнота має підтримати ідею ратифікації Римського статуту та бути готовою до нових викликів, які постали перед нею у зв’язку із збройним конфліктом, зокрема бути здатною здійснювати правовий захист жертв воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених на сході України та в Криму.

Разом з тим, нещодавно в інтерв’ю виданню “Главком" Міністр юстиції України Денис Малюська висловив твердження про те, що Україна вже ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду: “Порушень Конституції немає. Вона передбачає можливість ратифікації Римського статуту. І загалом він ратифікований, але із застереженнями”, – зазначив  міністр. 

На думку посадовця держава має вести діалог навколо питання ратифікації статуту та зважувати на те, що значна частина суспільства не розуміє ризиків та переваг, які може дати МКС, так як перебуває під впливом різного роду міфів: “Це, звичайно, потребуватиме певного часу та діалогу. Але ця тема настільки розігріта, що спеціалістом у ній вважає себе кожен п’ятий. Насправді ж у реальних наслідках і механізмах розбирається вкрай обмежене коло осіб, але позицію проти нього має величезна кількість людей. Тому тут більше міфів, ніж реальності”, – додав Денис Малюська.

Заява міністра викликала широкий суспільних резонанс. Деякі з правозахисників були відверто здивовані позицією очільника Мін’юсту та вкотре нагадали, що Україна хоча і визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду ad hoc, проте не ратифікувала Статут. Таким чином, МКС має юрисдикцію над територією України на підставі направлених нею заяв в 2014 та 2015 роках, однак цього недостатньо для того аби користуватися правами держави-учасниці Статуту.

Комітет з міжнародного права НААУ вважає за доцільне у зв’язку із зазначеним запропонувати пану міністру і всім небайдужим фахівцям долучитися разом з нашими адвокатами до дискусії щодо ратифікації Римського статуту та імплементації норм міжнародного кримінального права в національну правову систему України.

Принагідно рекомендуємо ознайомитися з інтерв’ю члена Комітету з міжнародного права НААУ адвоката Максима Тимочка щодо перспектив розслідування воєнних злочинів Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ 

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1040

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1348

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2602

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2710

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2128

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3134

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3475

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8006

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл