Жінки-правники обговорили проблеми гендерної рівності у сфері кримінального права та процесу
18 грудня 2019 року за ініціативи Комітету з питань гендерної політики НААУ було проведено зустріч в форматі обміну думками та взаємного обговорення на тему: «Гендерна рівність у сфері кримінального права та процесу: проблеми та ризики. Погляд жінки-адвоката», який об’єднав жінок-правників, які спеціалізуються у сфері кримінального права та процесу.
В ролі спікерів виступили: Ольга Просянюк – адвокат, керуючий партнер АО «AVER LEX», Голова Комітету з питань гендерної політики НААУ (модератор заходу); Анжеліка Моісєєва – адвокат, партнер GOLAW, Голова Комітету з кримінального права та процесу НААУ; Наталія Пліса – адвокат, Голова Комітету з гуманітарних питань та творчих ініціатив НААУ; Элеонора Салова – адвокат АО «Ader Haber»; Анна Осадча – адвокат АО «Клочков і партнери»; Лілія Мамедова – студентка IV курсу спеціалізація «Кримінальне право».
Відкриваючи захід Ольга Просянюк ознайомила присутніх з історією створення Комітету з питань гендерної політики, а також зазначила, що одним з основних його завдань є сприяння забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя, а також покращення обізнаності щодо гендерної проблематики, підвищення рівня гендерної чутливості серед адвокатів і майбутніх правників.
Серед питань, які були обговорені в ході зустрічі: причини, які спонукали обрати кримінальну практику; виклики з якими стикалися під час навчання (реакція рідних, одногрупників, викладачів); наявність конфліктних ситуації з колегами-чоловіками через упереджене ставлення останніх до жіночої статі; реакцію на участь у справі спікерок, з огляду на їхню стать з боку процесуальних опонентів (слідчих, прокурорів, суддів та інших); виклики з якими стикалися в процесі побудови кар’єри на різних етапах; чи були випадки відмов клієнтів від співпраці через стать і, навпаки, акцент на співпраці зі cпікеркою, як жінкою.
В ході зустрічі спікерки також презентували власний досвід подолання гендерних стереотипів.
Під час заходу всі присутні мали змогу долучитися до обговорення, поділитися власним досвідом та висловити свій погляд на означену проблематику.
За результатами зустрічі присутні погодили необхідність та важливість продовження проведення аналогічних зустрічей в майбутньому.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.