"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
До 7-ї річниці заснування НААУ «Укрпошта» випустила оригінальну поштову марку


До 7-ї річниці від дня заснування Національної асоціації адвокатів України підприємство «Укрпошта» випустило оригінальну поштову марку, яка присвячена дев’яти адвокатам-державникам.
Про це під час засідання Ради адвокатів України, яке проходить 15 листопада у Києві, повідомила керівник Центру досліджень адвокатури і права проекту «Історія адвокатури України» Ірина Василик.
На марці зображені: три українські Президенти – Євген Петрушевич, Андрій Левицький, Степан Витвицький, чотири Прем’єр-Міністри – Кость Левицький, Сидір Голубович, Степан Баран, Микола Василенко, а також Голова української фракції в Держдумі Росії Ілля Шраг та Голова Союзу українських адвокатів Степан Федак.
«Це люди, якими ми маємо пишатися. Ці прізвища мають знати кожен студент-юрист і кожен адвокат та передавати їх своїм дітям і онукам, тому що інститут української адвокатури має серйозну історію і традиції, адже перша згадка про адвокатів датована аж 1386 роком», - підкреслила Ірина Василик.
Також до 7-ї річниці заснування Національна асоціація адвокатів України презентувала нову книгу під назвою «Стислий спосіб розповісти про себе». Це альбом візитівок і реклами адвокатів з архівних фондів України та української преси з кінця 19 століття до Другої Світової війни.
«Ця книга – ноу-хау в історії НААУ. Вона є нашим обличчям. Це презентація української адвокатури, її найкращого піку розвитку, без перебільшення, її «золотого віку». І цією книгою ми започатковуємо серію примірників з ілюстрованої історії української адвокатури, яку плануємо випустити найближчим часом», - повідомила Ірина Василик.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.