Законопроект №1008 має бути заветований – член ВККСУ Дроздов
На законопроект № 1008 Президентом України має бути накладено вето з наступним поверненням його на повторний розгляд Верховної Ради України. Верховна Рада України має здійснювати повторний розгляд законопроекту № 1008 вже з урахуванням висновків Венеціанської комісії.
Про це ідеться в аналітичному огляді стосовно законопроекту №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», підготовленого членом ВККСУ Олександром Дроздовим.
у офіційному листі від 11 вересня 2019 року Представництва Європейського союзу в Україні та Посольства Канади щодо законопроекту № 1008 міститься заклик забезпечити ретельний процес консультацій з вищезазначеного законопроекту за участю відповідних експертів з правових питань, громадянського суспільства та міжнародної спільноти. Невідкладне прийняття небездоганних законів може серйозно підірвати зусилля з проведення реформи, поставити під загрозу благі наміри нового уряду і привести до непередбачуваних наслідків. Технічні консультації не затримали б надмірно прийняття цих законів про реформу і могли б бути організовані протягом декількох тижнів.
Крім того, 17 жовтня 2019 року, тобто вже на наступний день після прийняття законопроекту № 1008 у другому читанні, Анніка Вайдеманн, тимчасово повірена у справах Представництва ЄС в Україні висловила наступну позицію: «ЄС неодноразово висловлював свою позицію щодо судової реформи. Ми чітко та неодноразово комунікували наше занепокоєння з приводу законопроекту №1008. Зокрема, положення, що стосуються Верховного суду, суперечать європейським стандартам і можуть підірвати незалежність судової системи. Ми наполегливо заохочуємо Україну запитати думки Венеціанської комісії перед тим, як вводити цей закон в дію. ЄС і надалі підтримує належну ширшу судову реформу у відповідності до європейських стандартів, яка також є одним із пріоритетів для розкриття інвестиційного потенціалу України, що є проголошеним пріоритетом українського уряду».
Водночас Американська торговельна палата в Україні (АСС) та Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Спілка українських підприємців (СУП), у своїй спільній заяві щодо верховенства права, добору суддів та складу Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року вітали новину про те, що Венеційська комісія Ради Європи перегляне проект Закону №1008, щоб забезпечити його відповідність європейським нормам та стандартам. Наші асоціації, написано в цій спільній заяві, готові в повній мірі брати участь у публічному діалозі з органами державної влади, щоб продовжувати сприяти впровадженню судової реформи, забезпечити ефективне правосуддя, що сприятиме своєчасним та якісним рішенням. Ці три найбільші бізнес-асоціації України ще раз підтвердили своє прагнення співпрацювати з українською владою задля створення передбачуваного правового середовища, заснованого на принципі верховенства права.
Натомість у відповідь на такого роду звернення, голова фракції «Слуги народу» заявив, що Верховна Рада не буде переглядати судову реформу Президента України. А також підкреслив, що ніякі посли не можуть втручатися в державні справи. "Якщо посли хочуть щось змінити в цій державі, нехай отримують українське громадянство, балотуються до Верховної Ради, приходять в парламент і голосують"
«Не намагаючись надати відповіді на усі репліки та не заглиблюючись у дискусію щодо публічних обговорень важливих для країни законопроектів і залучення до таких заходів представників міжнародної спільноти, слід зазначити, що законопроект № 1008, навіть вже після його поспішного прийняття (у «турборежимі») у другому читанні, все одно потребує нагальної експертизи з боку принаймні Венеціанської комісії на предмет дотримання верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод», - переконаний Олександр Дроздов.
Повна версія аналітики до законопроекту доступна тут
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.