Законопроект №1008 має бути заветований – член ВККСУ Дроздов
На законопроект № 1008 Президентом України має бути накладено вето з наступним поверненням його на повторний розгляд Верховної Ради України. Верховна Рада України має здійснювати повторний розгляд законопроекту № 1008 вже з урахуванням висновків Венеціанської комісії.
Про це ідеться в аналітичному огляді стосовно законопроекту №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», підготовленого членом ВККСУ Олександром Дроздовим.
у офіційному листі від 11 вересня 2019 року Представництва Європейського союзу в Україні та Посольства Канади щодо законопроекту № 1008 міститься заклик забезпечити ретельний процес консультацій з вищезазначеного законопроекту за участю відповідних експертів з правових питань, громадянського суспільства та міжнародної спільноти. Невідкладне прийняття небездоганних законів може серйозно підірвати зусилля з проведення реформи, поставити під загрозу благі наміри нового уряду і привести до непередбачуваних наслідків. Технічні консультації не затримали б надмірно прийняття цих законів про реформу і могли б бути організовані протягом декількох тижнів.
Крім того, 17 жовтня 2019 року, тобто вже на наступний день після прийняття законопроекту № 1008 у другому читанні, Анніка Вайдеманн, тимчасово повірена у справах Представництва ЄС в Україні висловила наступну позицію: «ЄС неодноразово висловлював свою позицію щодо судової реформи. Ми чітко та неодноразово комунікували наше занепокоєння з приводу законопроекту №1008. Зокрема, положення, що стосуються Верховного суду, суперечать європейським стандартам і можуть підірвати незалежність судової системи. Ми наполегливо заохочуємо Україну запитати думки Венеціанської комісії перед тим, як вводити цей закон в дію. ЄС і надалі підтримує належну ширшу судову реформу у відповідності до європейських стандартів, яка також є одним із пріоритетів для розкриття інвестиційного потенціалу України, що є проголошеним пріоритетом українського уряду».
Водночас Американська торговельна палата в Україні (АСС) та Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Спілка українських підприємців (СУП), у своїй спільній заяві щодо верховенства права, добору суддів та складу Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року вітали новину про те, що Венеційська комісія Ради Європи перегляне проект Закону №1008, щоб забезпечити його відповідність європейським нормам та стандартам. Наші асоціації, написано в цій спільній заяві, готові в повній мірі брати участь у публічному діалозі з органами державної влади, щоб продовжувати сприяти впровадженню судової реформи, забезпечити ефективне правосуддя, що сприятиме своєчасним та якісним рішенням. Ці три найбільші бізнес-асоціації України ще раз підтвердили своє прагнення співпрацювати з українською владою задля створення передбачуваного правового середовища, заснованого на принципі верховенства права.
Натомість у відповідь на такого роду звернення, голова фракції «Слуги народу» заявив, що Верховна Рада не буде переглядати судову реформу Президента України. А також підкреслив, що ніякі посли не можуть втручатися в державні справи. "Якщо посли хочуть щось змінити в цій державі, нехай отримують українське громадянство, балотуються до Верховної Ради, приходять в парламент і голосують"
«Не намагаючись надати відповіді на усі репліки та не заглиблюючись у дискусію щодо публічних обговорень важливих для країни законопроектів і залучення до таких заходів представників міжнародної спільноти, слід зазначити, що законопроект № 1008, навіть вже після його поспішного прийняття (у «турборежимі») у другому читанні, все одно потребує нагальної експертизи з боку принаймні Венеціанської комісії на предмет дотримання верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод», - переконаний Олександр Дроздов.
Повна версія аналітики до законопроекту доступна тут
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.