Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Порушуючи строки досудового розслідування, правоохоронці надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави – Олександр Дульський

Порушуючи строки досудового розслідування, правоохоронці надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави – Олександр Дульський

Адвокатура 17:11 Ср 09.10.19 1432 Переглядів Версія для друку

Звернення до ЄСПЛ як складова тактики захисту саме на досудовому слідстві є дуже ефективним з огляду на функціонування кримінальної юстиції в Україні, оскільки досудове розслідування триває майже завжди понад встановлені законом строки.

Про це йшлося на семінарі з підвищення кваліфікації для адвокатів столиці, організованого Радою адвокатів м. Києва 7 жовтня у Вищий школі адвокатури НААУ. Лектором заходу був голова Комітету з питань наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів Олександр Дульський.

З кінця серпня це вже 4-й семінар на тему «Звернення до Європейського суду з прав людини як елемент тактики захисту під час досудового розслідування». В підсумку, понад 200 адвокатів отримали професійні поради і нові навички у взаємодії з ЄСПЛ та підвищили кваліфікацію.

Під час лекції головний акцент було зроблено на тому, що порушення розумних строків з боку органів досудового розслідування надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави і встановити порушення Конвенції з прав людини відносно їхнього клієнта у ЄСПЛ, підкреслив Олександр Дульський.

«Дуже часто строк досудового розслідування сягає 12 місяців. За цей час сторона захисту може, по-перше, зібрати багато інформації, а по-друге, якщо на самому початку слідства адвокат звертався до Європейського суду з прав людини з обґрунтованою скаргою, наприклад, на ухвалу про тримання під вартою, внаслідок чого клієнт опинився за гратами, це дає можливість отримати десь через 2 місяці від Європейського суду відповідь про прийняття такої скарги і розпочати справу за заявою клієнта проти України. Це дуже серйозно впливає на орган досудового розслідування та на суддів, які братимуть участь в подальшому сприянні застосування заходів забезпечення кримінального провадження», - прокоментував Олександр Дульський.

Сформувати скаргу до Європейського суду з прав людини можна майже у кожній справі, де є порушення строків досудового розслідування, зауважив лектор.

«Кожен, хто буде або продовжувати строк тримання під вартою, або продовжувати арешт, або вчиняти інші дії у порушення строків досудового розслідування, стикнеться із певними наслідками. Якщо на стадії, коли застосували запобіжний захід, суд встановить неповноважність органу досудового розслідування чи наявність порушення процедури здійснення підозри,  це буде впливати на всю справу. І це треба зробити на слідстві для того, аби до 12 місяців адвокат зміг акумулювати декілька судових проваджень проти України. А порушень більш, ніж достатньо у кожній кримінальній справі», - наголосив Олександр Дульський.

Під час лекції адвокати також отримали відповіді на детальні практичні питання, як, наприклад, щодо мови скарги до Європейського суду з прав людини, кількості скарг у залежності від порушень тощо.

 

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування