"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Порушуючи строки досудового розслідування, правоохоронці надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави – Олександр Дульський

Звернення до ЄСПЛ як складова тактики захисту саме на досудовому слідстві є дуже ефективним з огляду на функціонування кримінальної юстиції в Україні, оскільки досудове розслідування триває майже завжди понад встановлені законом строки.
Про це йшлося на семінарі з підвищення кваліфікації для адвокатів столиці, організованого Радою адвокатів м. Києва 7 жовтня у Вищий школі адвокатури НААУ. Лектором заходу був голова Комітету з питань наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів Олександр Дульський.
З кінця серпня це вже 4-й семінар на тему «Звернення до Європейського суду з прав людини як елемент тактики захисту під час досудового розслідування». В підсумку, понад 200 адвокатів отримали професійні поради і нові навички у взаємодії з ЄСПЛ та підвищили кваліфікацію.
Під час лекції головний акцент було зроблено на тому, що порушення розумних строків з боку органів досудового розслідування надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави і встановити порушення Конвенції з прав людини відносно їхнього клієнта у ЄСПЛ, підкреслив Олександр Дульський.
«Дуже часто строк досудового розслідування сягає 12 місяців. За цей час сторона захисту може, по-перше, зібрати багато інформації, а по-друге, якщо на самому початку слідства адвокат звертався до Європейського суду з прав людини з обґрунтованою скаргою, наприклад, на ухвалу про тримання під вартою, внаслідок чого клієнт опинився за гратами, це дає можливість отримати десь через 2 місяці від Європейського суду відповідь про прийняття такої скарги і розпочати справу за заявою клієнта проти України. Це дуже серйозно впливає на орган досудового розслідування та на суддів, які братимуть участь в подальшому сприянні застосування заходів забезпечення кримінального провадження», - прокоментував Олександр Дульський.
Сформувати скаргу до Європейського суду з прав людини можна майже у кожній справі, де є порушення строків досудового розслідування, зауважив лектор.
«Кожен, хто буде або продовжувати строк тримання під вартою, або продовжувати арешт, або вчиняти інші дії у порушення строків досудового розслідування, стикнеться із певними наслідками. Якщо на стадії, коли застосували запобіжний захід, суд встановить неповноважність органу досудового розслідування чи наявність порушення процедури здійснення підозри, це буде впливати на всю справу. І це треба зробити на слідстві для того, аби до 12 місяців адвокат зміг акумулювати декілька судових проваджень проти України. А порушень більш, ніж достатньо у кожній кримінальній справі», - наголосив Олександр Дульський.
Під час лекції адвокати також отримали відповіді на детальні практичні питання, як, наприклад, щодо мови скарги до Європейського суду з прав людини, кількості скарг у залежності від порушень тощо.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.