Порушуючи строки досудового розслідування, правоохоронці надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави – Олександр Дульський | НААУ

Порушуючи строки досудового розслідування, правоохоронці надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави – Олександр Дульський

Різне
17:11 Ср 09.10.19 3033 Переглядів
Версія для друку

Звернення до ЄСПЛ як складова тактики захисту саме на досудовому слідстві є дуже ефективним з огляду на функціонування кримінальної юстиції в Україні, оскільки досудове розслідування триває майже завжди понад встановлені законом строки.

Про це йшлося на семінарі з підвищення кваліфікації для адвокатів столиці, організованого Радою адвокатів м. Києва 7 жовтня у Вищий школі адвокатури НААУ. Лектором заходу був голова Комітету з питань наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів Олександр Дульський.

З кінця серпня це вже 4-й семінар на тему «Звернення до Європейського суду з прав людини як елемент тактики захисту під час досудового розслідування». В підсумку, понад 200 адвокатів отримали професійні поради і нові навички у взаємодії з ЄСПЛ та підвищили кваліфікацію.

Під час лекції головний акцент було зроблено на тому, що порушення розумних строків з боку органів досудового розслідування надають можливість адвокату сформувати тактику у процесах проти держави і встановити порушення Конвенції з прав людини відносно їхнього клієнта у ЄСПЛ, підкреслив Олександр Дульський.

«Дуже часто строк досудового розслідування сягає 12 місяців. За цей час сторона захисту може, по-перше, зібрати багато інформації, а по-друге, якщо на самому початку слідства адвокат звертався до Європейського суду з прав людини з обґрунтованою скаргою, наприклад, на ухвалу про тримання під вартою, внаслідок чого клієнт опинився за гратами, це дає можливість отримати десь через 2 місяці від Європейського суду відповідь про прийняття такої скарги і розпочати справу за заявою клієнта проти України. Це дуже серйозно впливає на орган досудового розслідування та на суддів, які братимуть участь в подальшому сприянні застосування заходів забезпечення кримінального провадження», - прокоментував Олександр Дульський.

Сформувати скаргу до Європейського суду з прав людини можна майже у кожній справі, де є порушення строків досудового розслідування, зауважив лектор.

«Кожен, хто буде або продовжувати строк тримання під вартою, або продовжувати арешт, або вчиняти інші дії у порушення строків досудового розслідування, стикнеться із певними наслідками. Якщо на стадії, коли застосували запобіжний захід, суд встановить неповноважність органу досудового розслідування чи наявність порушення процедури здійснення підозри,  це буде впливати на всю справу. І це треба зробити на слідстві для того, аби до 12 місяців адвокат зміг акумулювати декілька судових проваджень проти України. А порушень більш, ніж достатньо у кожній кримінальній справі», - наголосив Олександр Дульський.

Під час лекції адвокати також отримали відповіді на детальні практичні питання, як, наприклад, щодо мови скарги до Європейського суду з прав людини, кількості скарг у залежності від порушень тощо.

 

Популярні новини

БПД

В Омбудсмана занепокоєні станом системи БПД

Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини готовий долучитися до опрацювання розроблених у Національній асоціації адвокатів України пропозицій змін до нормативно-правових актів, які покращать стан функціонування системи безоплатної правничої допомоги.

18:54 Чт 28.03.24 963

Анонс

Українських адвокатів запрошують на стажування до Німеччини

Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

13:42 Чт 28.03.24 1383

БПД

Зупинення кримінального провадження блокує виплати адвокатам БПД…

В разі зупинення кримінального провадження надання правничої допомоги підозрюваному фактично припиняється, оскільки в ній немає безпосередньої потреби. Втім, у Законі «Про безоплатну правничу допомогу» відповідна підстава для припинення надання безоплатної вторинної правничої допомоги відсутня.

17:34 Ср 27.03.24 2679

Гарантії діяльності

Коли суди ігнорують гарантію вільного вибору захисника

Якщо захист в кримінальному провадженні є успішним, сторона обвинувачення інколи намагається за підтримки суду «підмінити» захисника в окремих процесуальних діях. Для цього призначаються адвокати системи БПД.

14:23 Вт 26.03.24 4276

За кордоном

Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

Через воєнні дії в Україні понад 180 тисяч українських громадян перебувають на території Великої Британії. Консульства України в цій країні надають всіляку підтримку українцям, в тому числі, і в оформленні паспортів.

13:08 Вт 26.03.24 4493

Взаємодія

Омбудсман за підтримки НААУ надаватиме правничу допомогу –…

Пілотний проект із надання професійної правничої допомоги громадянам п’яти регіонів України започаткували в Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

10:17 Вт 26.03.24 4047

Гарантії діяльності

Адвокати знайшли порушення гарантій захисту у процедурі in absentia

З початком повномасштабного вторгнення істотно зросла кількість злочинів проти основ національної безпеки. Оскільки підозрювані частіше за все знаходяться за межами України, розслідування здійснюється in absentia із залученням адвокатів системи БПД.

15:42 Пн 25.03.24 4697

Сумна звістка

Помер відомий адвокат Сергій Гончаренко

На 61-му році перестало битися серце відомого адвоката, науковця та практика, Заслуженого юриста України Сергія Гончаренка.

15:45 Нд 24.03.24 6148

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл