Керівники регіональних органів адвокатського самоврядування закликають депутатів створити об’єднання адвокатів у Верховній Раді | НААУ

Керівники регіональних органів адвокатського самоврядування закликають депутатів створити об’єднання адвокатів у Верховній Раді

Регіони
14:22 Пт 20.09.19 4660 Переглядів
Версія для друку

Керівники регіональних органів адвокатського самоврядування закликають народних депутатів створити позафракційне об’єднання адвокатів у Верховній Раді, аби не допустити остаточного ухвалення законопроекту №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії). Таку ініціативу вони обговорили на розширеній нараді керівництва НААУ і голів РАР і КДКА регіонів у Одесі.

Голови регіональних рад адвокатів наголосили на тому, що скасування виключного права адвокатів на представництво у судах звужує права громадян, зокрема, на професійний захист, який, за Конституцією, має здійснювати саме адвокатура.

«Давайте напишемо офіційне звернення до кожного народного депутата, щоб вони створили у парламенті депутатське об’єднання адвокатів. Крім того, офіційне звернення треба направити і до Кабінету Міністрів та голови Офісу Президента і озвучити проблему, яка дійсно на сьогодні є – і стосовно безоплатної правової допомоги, і монополії, і фінансування. Треба не вичікувати, а діяти самим», - закликав колег член Ради адвокатів України Донецької області Сергій Осика.

Представники регіональних органів самоврядування переконані, не треба сподіватися на підтримку колег-депутатів, а самим формувати депутатське лоббі.

«Адвокатська монополія була досягненням всієї адвокатської спільноти і її скасування буде очевидним регресом, поверненням до СРСР, звуженням прав адвокатів та прав громадян на кваліфікаційну правничу допомогу. Мене особливо дивує позиція парламентарів-колишніх адвокатів, які не стали на захист адвокатської монополії. Тому нам треба консолідуватися самим і звертатися до всіх міжнародних інстанцій, в тому числі і до Європейського суду з прав людини», - вважає голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош.

Також голови РАР мають намір звернутись до Конституційного суду, адже переконані, що Конституція не може бути змінена, якщо ці зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини. Першою областю, яка написала відповідне звернення, стала Одеська.

«Це не монополія адвокатів. Це монополія громадян на отримання кваліфікованої правової допомоги, а не певного кола осіб, чия кваліфікація викликає серйозні сумніви, адже ми знаємо, яку допомогу вони надають», - наголосив голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Бронз.

Крім того, адвокати вважають, що треба заручитися підтримкою суспільства, адже від скасування виключного права адвокатів на представництво у судах постраждає саме якість наданих громадянам послуг.

«Щоб завадити скасуванню адвокатської монополії, адвокатура має показати суспільству те, що тільки вона може впоратися з цим завданням, а саме – наданням професійної правничої допомоги. І саме на регіональні органи адвокатського самоврядування покладається дуже велика відповідальність. Представляючи адвокатуру регіону, ми самі маємо забезпечити найвищий рівень захисту і самі маємо переконати не тільки органи влади, але і все суспільство у цьому», - підкреслила голова Ради адвокатів Херсонської області Інна Мокіна.

Нагадаємо, законопроект 1013 про скасування адвокатської монополії скерований до Конституційного суду. НААУ має надати свою позицію щодо цього законопроекту до 4 жовтня.

Популярні новини

За кордоном

Ліцензія адвоката в Канаді: складно, але можливо

Доступ до професії адвоката в Канаді є непростим. Утім, для іноземців, які вже мають юридичну освіту, існує спрощений порядок отримання ліцензії.

10:12 Чт 29.02.24 127

Адвокатська практика

Індивідуально, АБ чи АО? Яку форму адвокатської діяльності обрати…

За законом адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання. Яку краще обрати?

17:51 Ср 28.02.24 1956

Навчання

Аспекти структурування компаній: інструменти юриста

Для успішного корпоративно-податкового структурування ІТ-бізнесу юрист має володіти знаннями в галузях англійського права, податкового, валютного, інвестиційного, антикорупційного законодавста, а також застосовувати їх для розроблення ефективних структур.

16:52 Ср 28.02.24 1223

Дискусія

Як запобігти булінгу у школах під час війни: поради адвоката

Під час війни, на жаль, не зникли прояви агресії та цькування серед дітей та педагогів. І одним із першочергових завдань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану є забезпечення безпечного середовища як сукупності умов, що унеможливлюють заподіяння фізичної, майнової та моральної шкоди.

11:36 Ср 28.02.24 1600

Війна

Адвокату посмертно присвоєно звання Герой України

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, самовіддане служіння Українському народові Юрію Сікиринському присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

9:12 Ср 28.02.24 1982

Доступ до професії

Суддя може стати адвокатом? ВРП «відступила» від висновку ВС

Вища рада правосуддя зробила висновок, що отримання суддею свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю з одночасним зупиненням такого права не порушує вимог несумісності. Втім, це не узгоджується із позицією Великої Палати Верховного Суду.

16:36 Вт 27.02.24 3528

Анонс

День відкритих дверей проводить Факультет адвокатури НЮУ ім.…

Особливості вступу, спеціальності та майнори, особливості навчального процесу, перспективи проходження практики та працевлаштування, матеріально-технічна база та науково-педагогічний склад.

9:43 Вт 27.02.24 3166

Підтримка

Дякуємо за непохитну підтримку: відзначаємо два роки мужності та…

Сьогодні, в другу річницю початку війни, що була розпочата росією проти України, ми, Національна асоціація адвокатів України, з глибокою вдячністю та повагою згадуємо масштаб підтримки, яку юридична спільнота з усього світу надала українській адвокатурі в ці важкі часи.

20:26 Сб 24.02.24 6212

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл