Cкасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо – Ганна Боряк

Скасування монополії адвокатури на захист у суді створить неприпустимий дисбаланс у судовому представництві, коли один із учасників процесу буде повністю залежати від приватних інтересів, а не мати вільний правозастосовний вибір. На цьому наголосила голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Ганна Боряк, коментуючи зареєстрований президентом України законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».
2 вересня 2019 року без широкого обговорення та експертної оцінки проект закону був схвалений комітетом Верховної Ради з питань правової політики, що призвело до суспільного резонансу серед всієї адвокатської спільноти. НААУ направила звернення до Глави держави та парламенту із проханням зняти його з розгляду.
Ганна Боряк підкреслила, що адвокатська монополія не може бути скасована, адже це грубо порушує права людини та суперечить не тільки Конституції України, а й багатьом міжнародним конвенціям.
«Монополія адвокатури покликана привести захист прав громадян у судах до європейських правничих критеріїв, встановлених у стандартах ООН щодо професії юриста, інших міжнародних деклараціях», - зазначила Боряк.
Адвокат нагадала, що у статті 131-2 Конституції України зазначено: реалізація права громадянина здійснюється за рахунок представництва його інтересів в суді професійним правозахисником – адвокатом, а законами України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та «Про безоплатну правову допомогу» прописані механізми й інструментарії забезпечення цього права.
«Відсутність коштів у бюджеті щодо оплати гонорару адвокату є недостатньо вмотивованою підставою, враховуючи, що робота юриста у будь-якому випадку підлягає оплаті із бюджету, а порушення трудового законодавства є кримінально карним.
За вказаних обставин, скасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо», - підсумувала Ганна Боряк.
Популярні новини

Адвокатура
До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…
У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

Адвокатура
Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення
Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

Адвокатура
Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко
Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

Анонси
Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…
До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

Анонси
Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…
7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

Адвокатура
У НААУ призначено нового координатора комітетів
Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

Адвокатура
Європейські юристи вивчатимуть досвід українського електронного…
Україна сьогодні має унікальні технологічні рішення у сфері судочинства. Тож інформаційне та наукове співробітництво в процесі її інтеграції до європейської спільноти може стати корисним для юристів усіх країн.

Анонси
Адвокатам пояснять алгоритм захисту прав дітей у спорах щодо…
8 червня 2023 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему: «Спори про стягнення додаткових витрат на дитину: на що звертати увагу для досягнення позитивного результату?».