Cкасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо – Ганна Боряк

Скасування монополії адвокатури на захист у суді створить неприпустимий дисбаланс у судовому представництві, коли один із учасників процесу буде повністю залежати від приватних інтересів, а не мати вільний правозастосовний вибір. На цьому наголосила голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Ганна Боряк, коментуючи зареєстрований президентом України законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».
2 вересня 2019 року без широкого обговорення та експертної оцінки проект закону був схвалений комітетом Верховної Ради з питань правової політики, що призвело до суспільного резонансу серед всієї адвокатської спільноти. НААУ направила звернення до Глави держави та парламенту із проханням зняти його з розгляду.
Ганна Боряк підкреслила, що адвокатська монополія не може бути скасована, адже це грубо порушує права людини та суперечить не тільки Конституції України, а й багатьом міжнародним конвенціям.
«Монополія адвокатури покликана привести захист прав громадян у судах до європейських правничих критеріїв, встановлених у стандартах ООН щодо професії юриста, інших міжнародних деклараціях», - зазначила Боряк.
Адвокат нагадала, що у статті 131-2 Конституції України зазначено: реалізація права громадянина здійснюється за рахунок представництва його інтересів в суді професійним правозахисником – адвокатом, а законами України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та «Про безоплатну правову допомогу» прописані механізми й інструментарії забезпечення цього права.
«Відсутність коштів у бюджеті щодо оплати гонорару адвокату є недостатньо вмотивованою підставою, враховуючи, що робота юриста у будь-якому випадку підлягає оплаті із бюджету, а порушення трудового законодавства є кримінально карним.
За вказаних обставин, скасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо», - підсумувала Ганна Боряк.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня
Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

Законодавство
Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?
Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

Законодавство
Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…
Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.