Cкасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо – Ганна Боряк
Скасування монополії адвокатури на захист у суді створить неприпустимий дисбаланс у судовому представництві, коли один із учасників процесу буде повністю залежати від приватних інтересів, а не мати вільний правозастосовний вибір. На цьому наголосила голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Ганна Боряк, коментуючи зареєстрований президентом України законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».
2 вересня 2019 року без широкого обговорення та експертної оцінки проект закону був схвалений комітетом Верховної Ради з питань правової політики, що призвело до суспільного резонансу серед всієї адвокатської спільноти. НААУ направила звернення до Глави держави та парламенту із проханням зняти його з розгляду.
Ганна Боряк підкреслила, що адвокатська монополія не може бути скасована, адже це грубо порушує права людини та суперечить не тільки Конституції України, а й багатьом міжнародним конвенціям.
«Монополія адвокатури покликана привести захист прав громадян у судах до європейських правничих критеріїв, встановлених у стандартах ООН щодо професії юриста, інших міжнародних деклараціях», - зазначила Боряк.
Адвокат нагадала, що у статті 131-2 Конституції України зазначено: реалізація права громадянина здійснюється за рахунок представництва його інтересів в суді професійним правозахисником – адвокатом, а законами України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та «Про безоплатну правову допомогу» прописані механізми й інструментарії забезпечення цього права.
«Відсутність коштів у бюджеті щодо оплати гонорару адвокату є недостатньо вмотивованою підставою, враховуючи, що робота юриста у будь-якому випадку підлягає оплаті із бюджету, а порушення трудового законодавства є кримінально карним.
За вказаних обставин, скасування монополії адвокатури є кроком до минулого, а тому – неприпустимо», - підсумувала Ганна Боряк.
Популярні новини
Дискусія
Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу
Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.
Дискусія
Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…
В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.
Анонс
Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза
23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.
Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.
Навчання
Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?
Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?
Дискусія
Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…
16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.
Взаємодія
У Раді Європи підтримують розвиток НААУ
Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.
Дискусія
Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…
В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.