"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Розпочався спільний форум НААУ і Федеральної палати адвокатів Німеччини з кримінального права та процесу




19 липня НААУ, ВКДКА, Комітет НААУ з міжнародних зв"язків, секція НААУ з кримінального права спільно з Федеральною палатою адвокатів Німеччини проводять інформаційно-дискусійний захід з кримінального права та процесу.
Дискусію відкрили Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, голова ВКДКА Сергій Вилков та Директор міжнародної галузі Федеральної палати адвокатів Німеччини адвокат д-р Вероніка Хоррер.
Тематика семінару присвячена адвокатській практиці у кримінальних провадженнях у Німеччині та Україні.
У вітальному слові голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова відзначила системну багаторічну співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та Федеральною палатою адвокатів Німеччини.
«Наші німецькі друзі вже багато років надають нам допомогу , і , на нашу спільну думку, такі заходи, як сьогоднішній, нас збагачують взаємно. Тому що у кожного є прискіпливий аналіз власного національного законодавства, певний інструментарій, як використовувати прогалини в законодавстві на користь людей, яких ми захищаємо, креативно використовувати практику, щоб наша професія проявлялася всіма гранями ефективності і фаховості», - сказала Лідія Ізовітова. Вона також наголосила на тому, що цей форум вперше проводиться за новою системою підвищення кваліфікації адвокатів, яка переводить більшість адміністративних функцій в онлайн-формат.
Голова ВКДКА Вилков запропонував розширити тематику дискусії, аби включити такі нагальні питання, як зміни до процесуального законодавства та права адвокатів, посилення процесуальних прав захисників у ході реформи, яка знову очікує на національне процесуальне законодавство.
«Є поняття революційної доцільності, коли впроваджуються зміни до законодавства, аде для нас, адвокатів, насамперед є поняття верховенства права, і воно вище будь-якої революційної доцільності», -наголосив голова ВКДКА.
Він закликав обговорити з іноземними колегами порядок обшуку в адвокатів, аби напрацювати стандарти, які б гарантували дотримання адвокатської таємниці слідчими органами, напрацювати ефективні важелі захисту прав громадян, адже адвокатура сама протистоїть обвинувальній системі, на стороні якої здебільшого виступає і суд.
Директор департаменту міжнародного співробітництва BRAK Вероніка Хоррер зазначила, що співпраця з українською адвокатурою з 2012 року еволюціонувала у взаємний діалог, в якому збагачуються обидві сторони.
«Наш міжнародний відділ великий і ми підтримуємо відносини з понад 50 країнами за різними програмами. М працюємо з НААУ з 2012 року, за цей час ми провели велику кількість консультацій конференцій, семінарів. Ми працюємо з великим задоволенням і вважаємо українську адвокатуру передовою не лише у Східній Європі, але і в Західній. Ми сприймаємо нашу співпрацю як діалог між колегами і виносимо багато корисного і для нашої організації, яка представляє понад 160 тисяч німецьких адвокатів», -сказала пані Хоррер.
Відповідно до програми форуму, основним спікером дискусії є адвокат Отмар Кюрі, який виступатиме з доповідями про особливості кримінального провадження у Німеччині. Отмар Кюрі є відомим в Німеччиині адвокатом з кримінальної практики, 12 років очолював адвокатську колегію Гамбурга і є багаторічним керівником комітету з професійних прав адвокатів у BRAK.
Дві дискусійні панелі присвячені порівняльному аналізу особливостей захисту в умовах недобросовісної процесуальної діяльності слідчого і прокурора в Україні та Німеччині; та діяльності адвоката у кримінальному провадженні на стадії визначення стратегії роботи із доказами в Україні та Німеччині
Голова секції НААУ з кримінального права Анжеліка Моісеєва виступить з доповіддю про особливості захисту в умовах недобросовісної процесуальної діяльності слідчого і прокурора. Член Ради адвокатів України Оксана Каденко доповідатиме про діяльність адвоката у кримінальному провадженні на стадії визначення стратегії роботи із доказами. Дискусія завершиться темою «Захист в кримінальному процесі Федеральної палати адвокатів Німеччини».
Захід акредитовано Експертною радою НААУ. Адвокати отримають за участь у заході 7 балів.
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.