Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP

У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP

Адвокатура 17:26 Ср 10.07.19 747 Переглядів Версія для друку

У Страсбурзі 4-5 липня 2019 року пройшла щорічна мережева Конференція  в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP. У цьому році Конференція присвячена святкуванню 70-річчю створення Ради Європи, досягненням та плануванню нових напрямків роботи програми HELP.

Від Національної асоціації адвокатів України участь у Конференції взяла Координатор Програми Ради Європи HELP в Україні від адвокатури  Олена Сібільова. Серед українських учасників Конференції - представники Національної школи суддів, Координаційного центру БПД, Національного університету ім. Шевченка.

Метою Конференції було обговорення шляхів покращення результатів навчання та конкретних дій щодо впровадження на національному рівні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також  шляхів покращення ефективності співпраці між усіма національними та міжнародними інституціями, залученими до процесу підготовки суддів, прокурорів та адвокатів.

Робота конференції розпочалася з вітальної промови  генерального директора з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістоса Джакомопулоса, заступника постійного представника Французької Республіки в Раді Європи Себастьяна Потауфе та посла Європейського Союзу при Раді Європи, голови делегації Європейського Союзу в Раді Європи Меглени Куневи.

Президент Європейського суду з прав людини Лінос-Александре Сіціліанос привітав з нагоди 70-річчя Раді Європи та 60-річчя Європейському суду з прав людини, а керівник відділу програми  HELP Ради Європи Єва Пастрана  доповіла про досягнення програми HELP за минулий рік.

На конференції закцентували увагу на досягненнях та успіхах запровадження навчальної програми HELP в Україні за минулий рік серед представників юридичних професій, в основному серед адвокатів та студентів. Навчання адвокатів спрямоване на те, щоб зменшити порушення прав людини на національному рівні та тим самим зменшити кількість заяв до Європейського суду з прав людини. Відтак за 2018 рік Національною асоціацією адвокатів України спільно з Радою Європи HELP було проведено 10 курсів (по 2 тренінги в кожному) програми Ради Європи HELP, учасники яких стали більше 300 правників з усієї України та за співпраці з університетом  запущено курс «Вступ до Конвенції» для студентів Харківського національного університету внутрішніх справ, тренером в якому виступила О.Сібільова.

Учасникам були презентовані 6 нових курсів Програми HELP, які вже можуть бути використані у навчанні – курс з питань стандартів принизливого поводження або покарання, курс з сімейного права та права людини, курс з питань процесуальних гарантій у кримінальному провадженні та права жертв, курс присвячений запобігання радикалізації  та доказам у справах про тероризм, курс з питань доступу жінок до правосуддя та курс щодо захисту даних і конфіденційності. 

Окрім того, в 2019 році оновлені та адаптовані навчальні курси -  з питань альтернативи імміграційному утриманню, ефективного розслідування та переслідування на ґрунті ненависті, боротьбі з расизмом і ксенофобією, дітей-біженці та мігрантів.

Керівник відділу програми HELP Єва Пастрана окреслила плани щодо розробки, нових стратегічних напрямків роботи програми  та введення для навчання нових курсів до 2020 року серед яких курси з питань:Виконання судових рішень (Листопад 2019), Захисту та безпеки журналістів ( Літо 2020), Кіберзлочинності (Осінь 2020), Судової етики (Зима 2020 року).

На конференції  було презентовано книгу «Індивідуальне застосування відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Також учасники Конференції у регіональних групах опрацювали можливість використання ресурсів платформи HELP в освітніх програмах у вищій школі, університетах, при підготовці магістрів, аспірантів, докторів філософії- юристів, а також можливість впровадження в освітніх програмах інших спеціальностей (медиків, журналістів тощо). Серед іншого, обговорили заходи впливу тренінгів по курсам HELP на застосування європейських стандартів та практики Європейського суду з прав людини у національній практиці.

Чекаємо на нові курси та використовуємо нові можливості якісного навчання за європейською програмою Ради Європи HELP.

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2019;
№5 травень 2020 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування