У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP | НААУ

У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP

Різне
17:26 Ср 10.07.19 1331 Переглядів
Версія для друку

У Страсбурзі 4-5 липня 2019 року пройшла щорічна мережева Конференція  в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP. У цьому році Конференція присвячена святкуванню 70-річчю створення Ради Європи, досягненням та плануванню нових напрямків роботи програми HELP.

Від Національної асоціації адвокатів України участь у Конференції взяла Координатор Програми Ради Європи HELP в Україні від адвокатури  Олена Сібільова. Серед українських учасників Конференції - представники Національної школи суддів, Координаційного центру БПД, Національного університету ім. Шевченка.

Метою Конференції було обговорення шляхів покращення результатів навчання та конкретних дій щодо впровадження на національному рівні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також  шляхів покращення ефективності співпраці між усіма національними та міжнародними інституціями, залученими до процесу підготовки суддів, прокурорів та адвокатів.

Робота конференції розпочалася з вітальної промови  генерального директора з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістоса Джакомопулоса, заступника постійного представника Французької Республіки в Раді Європи Себастьяна Потауфе та посла Європейського Союзу при Раді Європи, голови делегації Європейського Союзу в Раді Європи Меглени Куневи.

Президент Європейського суду з прав людини Лінос-Александре Сіціліанос привітав з нагоди 70-річчя Раді Європи та 60-річчя Європейському суду з прав людини, а керівник відділу програми  HELP Ради Європи Єва Пастрана  доповіла про досягнення програми HELP за минулий рік.

На конференції закцентували увагу на досягненнях та успіхах запровадження навчальної програми HELP в Україні за минулий рік серед представників юридичних професій, в основному серед адвокатів та студентів. Навчання адвокатів спрямоване на те, щоб зменшити порушення прав людини на національному рівні та тим самим зменшити кількість заяв до Європейського суду з прав людини. Відтак за 2018 рік Національною асоціацією адвокатів України спільно з Радою Європи HELP було проведено 10 курсів (по 2 тренінги в кожному) програми Ради Європи HELP, учасники яких стали більше 300 правників з усієї України та за співпраці з університетом  запущено курс «Вступ до Конвенції» для студентів Харківського національного університету внутрішніх справ, тренером в якому виступила О.Сібільова.

Учасникам були презентовані 6 нових курсів Програми HELP, які вже можуть бути використані у навчанні – курс з питань стандартів принизливого поводження або покарання, курс з сімейного права та права людини, курс з питань процесуальних гарантій у кримінальному провадженні та права жертв, курс присвячений запобігання радикалізації  та доказам у справах про тероризм, курс з питань доступу жінок до правосуддя та курс щодо захисту даних і конфіденційності. 

Окрім того, в 2019 році оновлені та адаптовані навчальні курси -  з питань альтернативи імміграційному утриманню, ефективного розслідування та переслідування на ґрунті ненависті, боротьбі з расизмом і ксенофобією, дітей-біженці та мігрантів.

Керівник відділу програми HELP Єва Пастрана окреслила плани щодо розробки, нових стратегічних напрямків роботи програми  та введення для навчання нових курсів до 2020 року серед яких курси з питань:Виконання судових рішень (Листопад 2019), Захисту та безпеки журналістів ( Літо 2020), Кіберзлочинності (Осінь 2020), Судової етики (Зима 2020 року).

На конференції  було презентовано книгу «Індивідуальне застосування відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Також учасники Конференції у регіональних групах опрацювали можливість використання ресурсів платформи HELP в освітніх програмах у вищій школі, університетах, при підготовці магістрів, аспірантів, докторів філософії- юристів, а також можливість впровадження в освітніх програмах інших спеціальностей (медиків, журналістів тощо). Серед іншого, обговорили заходи впливу тренінгів по курсам HELP на застосування європейських стандартів та практики Європейського суду з прав людини у національній практиці.

Чекаємо на нові курси та використовуємо нові можливості якісного навчання за європейською програмою Ради Європи HELP.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 1014

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 2466

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 2557

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 4186

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4143

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 4321

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8530

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8818

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл