У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У Страсбурзі відбулась щорічна мережева Конференція в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP

Різне
17:26 Ср 10.07.19 1436 Переглядів
Версія для друку

У Страсбурзі 4-5 липня 2019 року пройшла щорічна мережева Конференція  в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій HELP. У цьому році Конференція присвячена святкуванню 70-річчю створення Ради Європи, досягненням та плануванню нових напрямків роботи програми HELP.

Від Національної асоціації адвокатів України участь у Конференції взяла Координатор Програми Ради Європи HELP в Україні від адвокатури  Олена Сібільова. Серед українських учасників Конференції - представники Національної школи суддів, Координаційного центру БПД, Національного університету ім. Шевченка.

Метою Конференції було обговорення шляхів покращення результатів навчання та конкретних дій щодо впровадження на національному рівні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також  шляхів покращення ефективності співпраці між усіма національними та міжнародними інституціями, залученими до процесу підготовки суддів, прокурорів та адвокатів.

Робота конференції розпочалася з вітальної промови  генерального директора з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістоса Джакомопулоса, заступника постійного представника Французької Республіки в Раді Європи Себастьяна Потауфе та посла Європейського Союзу при Раді Європи, голови делегації Європейського Союзу в Раді Європи Меглени Куневи.

Президент Європейського суду з прав людини Лінос-Александре Сіціліанос привітав з нагоди 70-річчя Раді Європи та 60-річчя Європейському суду з прав людини, а керівник відділу програми  HELP Ради Європи Єва Пастрана  доповіла про досягнення програми HELP за минулий рік.

На конференції закцентували увагу на досягненнях та успіхах запровадження навчальної програми HELP в Україні за минулий рік серед представників юридичних професій, в основному серед адвокатів та студентів. Навчання адвокатів спрямоване на те, щоб зменшити порушення прав людини на національному рівні та тим самим зменшити кількість заяв до Європейського суду з прав людини. Відтак за 2018 рік Національною асоціацією адвокатів України спільно з Радою Європи HELP було проведено 10 курсів (по 2 тренінги в кожному) програми Ради Європи HELP, учасники яких стали більше 300 правників з усієї України та за співпраці з університетом  запущено курс «Вступ до Конвенції» для студентів Харківського національного університету внутрішніх справ, тренером в якому виступила О.Сібільова.

Учасникам були презентовані 6 нових курсів Програми HELP, які вже можуть бути використані у навчанні – курс з питань стандартів принизливого поводження або покарання, курс з сімейного права та права людини, курс з питань процесуальних гарантій у кримінальному провадженні та права жертв, курс присвячений запобігання радикалізації  та доказам у справах про тероризм, курс з питань доступу жінок до правосуддя та курс щодо захисту даних і конфіденційності. 

Окрім того, в 2019 році оновлені та адаптовані навчальні курси -  з питань альтернативи імміграційному утриманню, ефективного розслідування та переслідування на ґрунті ненависті, боротьбі з расизмом і ксенофобією, дітей-біженці та мігрантів.

Керівник відділу програми HELP Єва Пастрана окреслила плани щодо розробки, нових стратегічних напрямків роботи програми  та введення для навчання нових курсів до 2020 року серед яких курси з питань:Виконання судових рішень (Листопад 2019), Захисту та безпеки журналістів ( Літо 2020), Кіберзлочинності (Осінь 2020), Судової етики (Зима 2020 року).

На конференції  було презентовано книгу «Індивідуальне застосування відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Також учасники Конференції у регіональних групах опрацювали можливість використання ресурсів платформи HELP в освітніх програмах у вищій школі, університетах, при підготовці магістрів, аспірантів, докторів філософії- юристів, а також можливість впровадження в освітніх програмах інших спеціальностей (медиків, журналістів тощо). Серед іншого, обговорили заходи впливу тренінгів по курсам HELP на застосування європейських стандартів та практики Європейського суду з прав людини у національній практиці.

Чекаємо на нові курси та використовуємо нові можливості якісного навчання за європейською програмою Ради Європи HELP.

Популярні новини

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Дискусія

Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС

Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

15:02 Пт 18.07.25 117
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

ЄРАУ

19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів

У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

13:57 Пт 18.07.25 182
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції – Комітет НААУ

Законодавство

Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…

Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

12:43 Пт 18.07.25 128
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Законодавство

Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення

Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

16:34 Чт 17.07.25 265
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено закон

Законодавство

Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…

Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

17:49 Ср 16.07.25 3165
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

Навчання

Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну

У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

14:26 Ср 16.07.25 232
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

За кордоном

НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії

Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

12:18 Ср 16.07.25 2283
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової спадщини

Взаємодія

Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

11:41 Вт 15.07.25 376

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл