"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати NextGen створили ініціативу «СтопБулінг» для захисту дітей від утисків однолітків

Адвокати молодіжного комітету НААУ NextGen Віталій Власюк та Олена Мироненко-Шульган створили ініціативу “СтопБулінг”, в рамках якої разом з колегами надаватимуть pro bono правову допомогу жертвам булінгу.
Основними цілями Адвокатської ініціативи “СтопБулінг” є:
- координація роботи адвокатів в справах, де є ознаки булінгу;
- підвищення правової обізнаності громадян та учасників учбового процесу з питань булінгу.
«Ми віримо, що адвокати зможуть зробити життя дітей більш захищеним», - переконаний Віталій Власюк.
Відеопрезентацію ініціативи «СтопБулінг» можна переглянути тут
В Україні проблематика булінгу є надзвичайно гострою, і однією з відповідей на неї стало прийняття законодавчих змін, якими власне поняття булінгу запроваджено в законодавство, і передбачені види відповідальності. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу" діє з 19 січня 2019 року. Проте, для того, щоб закладені у законодавство механізми запрацювали, потрібні зусилля громадськості та адвокатів.
«Судова практика формується, і на сьогодні є більше тридцяти позитивних судових рішень. Ми як адвокати, прагнемо впливати на формування практики застосування цього закону судами для захисту прав дітей від цькування», - пояснює Олена Мироненко-Шульган.
За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), минулого року 67% українських дітей віком від 11 до 17 років були жертвами, кривдниками або свідками булінгу.
Крім того, згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна входить в першу десятку країн Європи (9 місце з 42 країн) за його поширеністю серед 11-15-річних школярів.
За інформацією Директорату з прав людини при Міністерстві юстиції України, перше судове рішення за фактом цькування у школі було прийнято 5 лютого 2019 року. На сьогодні судами було розглянуто вже 69 справ про булінг.
Із них:
➡️ в 34 справах було винесено рішення про накладення стягнення:
✔️ в 5 випадках – попередження,
✔️ в 4 випадках – громадські роботи,
✔️ в 1 випадку – зобов‘язання публічно вибачитись,
✔️ в 24 випадках – штраф.
➡️ 21 справа відправлена на доопрацювання до органів поліції,
➡️ у 10 справах було встановлено відсутність складу правопорушення,
➡️ 4 справи суд закрив, обмежившись усним зауваженням.
За цей час було розглянуто 3 справи, в яких однією зі сторін були вчителі, у 2 із цих справ вчителі виступали кривдниками, однак обидві були закриті (суд встановив відсутність складу правопорушення в діях вчителів). В одній справі вчителя було визнано потерпілою особою (28 лютого 2019 р.).
Поняття кібербулінгу (булінгу із застосуванням засобів електронних комунікацій) не викликало проблем як у правоохоронців, так і у суддів – за цей час прийнято 6 рішень з приводу цькування, яке вчинялося в соціальних мережах (найчастіше Instagram) та месенджерах (Viber, Telegram).
В деяких випадках суди приймають рішення про визнання певного діяння булінгом не встановивши систематичність подій, таким чином не завжди розмежовують конфлікт та булінг.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.