Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських стандартів Олександр Дульський взяв участь у дискусії щодо врегулювання трудової міграції на прикладах країн ЄС

Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських стандартів Олександр Дульський взяв участь у дискусії щодо врегулювання трудової міграції на прикладах країн ЄС

Законодавство 18:21 Вт 05.02.19 868 Переглядів Версія для друку

Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів, член Ради адвокатів м. Києва Олександр Дульський взяв участь у круглому столі на тему «Чи потребує українська економіка трудових мігрантів з інших країн?».

Учасники дискусії обговорили питання, чи потрібно Україні наслідувати приклад розвинутих країн світу та запроваджувати програми із залучення трудових мігрантів з інших країн.

Експерти вважають, що Україна стоїть на порозі гострої нестачі кадрів. Цьому сприяє від’їзд активних і працьовитих українців на роботу за кордон, демографічна криза, а також зростання кількості населення пенсійного віку. Зростання економіки потребуватиме створення нових робочих місць, а в умовах відтоку українських громадян на роботу за кордон, державі буде все складніше виконувати свої соціальні функції, сплачувати пенсії та підтримувати рівень медичного забезпечення.

Під час круглого столу була обговорена можливість застосувати польський досвід по залученню трудових мігрантів з інших країн, але підхід до цього не має викликати дисбалансів на ринку праці. Так, на початку 2000-х відтік робочої сили відбувався внаслідок великого розриву у доходах між жителями країн східної та західної Європи. В результаті, приміром, у Польщі у 2004-2005 роках прийнято рішення започаткувати залучення трудових мігрантів до країни. В той час Польща підійшла до питання дуже виважено і обрала лише шість країн, з яких вона хотіла б залучати працівників — Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія, Грузія, та Росія.

Аспектом дискусії на цю тему стало і питання розробки змін до українського законодавства.

Організатором круглого столу виступила Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування. У заході взяли участь провідні соціологи, демографи Олексій Антипович - керівник соціологічної групи «Рейтинг»; Елла Лібанова - директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України; Борис Кушнірук - голова Експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру; Галина Третякова - керівник Інституту громадянських свобод; Павло Жовніренко - голова Правління Центру Стратегічних Досліджень; Олег Саакян - політолог, голова Платформи соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій "Єдиний Координаційний Центр"; Олександр Доній - голова Центру досліджень політичних цінностей; Сергій Дацюк -  філософ, публіцист.

Відео заходу можна переглянути тут

Фото Укрінформ

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування