"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських стандартів Олександр Дульський взяв участь у дискусії щодо врегулювання трудової міграції на прикладах країн ЄС


Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів, член Ради адвокатів м. Києва Олександр Дульський взяв участь у круглому столі на тему «Чи потребує українська економіка трудових мігрантів з інших країн?».
Учасники дискусії обговорили питання, чи потрібно Україні наслідувати приклад розвинутих країн світу та запроваджувати програми із залучення трудових мігрантів з інших країн.
Експерти вважають, що Україна стоїть на порозі гострої нестачі кадрів. Цьому сприяє від’їзд активних і працьовитих українців на роботу за кордон, демографічна криза, а також зростання кількості населення пенсійного віку. Зростання економіки потребуватиме створення нових робочих місць, а в умовах відтоку українських громадян на роботу за кордон, державі буде все складніше виконувати свої соціальні функції, сплачувати пенсії та підтримувати рівень медичного забезпечення.
Під час круглого столу була обговорена можливість застосувати польський досвід по залученню трудових мігрантів з інших країн, але підхід до цього не має викликати дисбалансів на ринку праці. Так, на початку 2000-х відтік робочої сили відбувався внаслідок великого розриву у доходах між жителями країн східної та західної Європи. В результаті, приміром, у Польщі у 2004-2005 роках прийнято рішення започаткувати залучення трудових мігрантів до країни. В той час Польща підійшла до питання дуже виважено і обрала лише шість країн, з яких вона хотіла б залучати працівників — Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія, Грузія, та Росія.
Аспектом дискусії на цю тему стало і питання розробки змін до українського законодавства.
Організатором круглого столу виступила Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування. У заході взяли участь провідні соціологи, демографи Олексій Антипович - керівник соціологічної групи «Рейтинг»; Елла Лібанова - директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України; Борис Кушнірук - голова Експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру; Галина Третякова - керівник Інституту громадянських свобод; Павло Жовніренко - голова Правління Центру Стратегічних Досліджень; Олег Саакян - політолог, голова Платформи соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій "Єдиний Координаційний Центр"; Олександр Доній - голова Центру досліджень політичних цінностей; Сергій Дацюк - філософ, публіцист.
Відео заходу можна переглянути тут
Фото Укрінформ
Популярні новини

Навчання
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка
Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.