"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ підтримала альтернативні проекти змін до профільного закону

25 вересня Рада адвокатів України під час позачергового засідання підтримала необхідність внесення та прийняття у Верховній Раді альтернативних законопроектів №№9055-1 та 9055-2 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
РАУ оцінила дві законодавчі ініціативи як такі, що відповідають концепції реформування адвокатури, затвердженій з”їздами адвокатів України 2014 та 2015 років, а також сприяють впровадженню у законодавство змін до Конституції в частині правосуддя, внесених 2016 року.
Окрім того, члени РАУ зазначили, що законопроекти направлені на вирішення ключових потреб розвитку інституту адвокатури в правовій демократичній державі, зокрема, посилення незалежності адвокатури, розширення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, удосконалення порядку доступу до професії та здійснення дисциплінарних процедур.
В зв”язку з цим РАУ вирішила звернутися до Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Голови Комітету з питань бюджету, Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції, Голови Комітету з питань європейської інтеграції, Голів депутатських фракцій та позафракційних депутатів із заявою про необхідність вдосконалення профільного законодавства про адвокатуру на основі міжнародних стандартів, що передбачають врахування пропозицій єдиної професійної організації адвокатів України та мають пріоритетну мету посилення захисту прав і свобод людини і громадянина.
Законопроект №9055 внесений Президентом України 6 вересня 2018 року як невідкладний.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?