"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Порушення прав адвокатів з боку правоохоронців є проявом некомпетентності та відстоюванням приватних інтересів
Статистика порушень прав адвокатів з боку правоохоронних органів зростає, при чому часто випадки тиску на адвокатів пов”язані як з некомпетентністю окремих правоохоронців, так і з наявністю у них конфлікту інтересів у резонансних справах.
Про це заявила під час прес-конференції голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк.
“Тиск на адвокатуру є безпрецедентним, і держава часто виступає на захист не державного, а приватного інтересу. У практиці кримінального судочинства це називається конфлікт інтересів. Окремі працівники правоохоронних органів захищають корпоративні інтереси або через власну некомпетентність або з меркантильних мотивів»,- сказала адвокат. При цьому більшість звернень адвокатів про порушення їхніх професійних прав та гарантій надходить саме у зв”язку з діями працівників органів досудового розслідування та суддів.
Голова профільного комітету наголосила на тому, що часто формальною підставою для проведення обшуків адвокатів зазначається надання правових послуг.
«Адвокатів не можна переслідувати за адвокатську діяльність і надання правових послуг і консультацій. Адвокатська діяльність є законна апріорі», - констатувала Ганна Боряк.
Заступник голови Комітету, адвокат Євген Солодко підтвердив тезу про те, що тиск з боку держави на адвокатуру збільшується, а спроби дискредитувати професію тривають. На доказ цього він повідомив про те, що незаконні масові обшуки в адвокатських офісах у Києві розпочалися зранку 31 березня.
“НАБУ, Генеральна прокуратура викликають адвокатів в зв”язку з їхньою професійною діяльністю на допити або в якості підозрюваного, або в якості свідка. Цим лише підтверджується некомпетентність окремих працівників правоохоронних органів”, - сказала Ганна Боряк.
Заступник Голови комітету Ігор Колесников нагадав, що Національна асоціація адвокатів, профільний комітет, Рада адвокатів України звертаються до керівництва правоохоронних органів та вищого керівництва держави як з приводу індивідуальних випадків порушень професійних прав та гарантій адвокатської діяльності, так і з приводу системного наступу на незалежність адвокатури.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.