Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ закликає ветувати закон про амністію через декриміналізацію злочинів проти адвокатів

НААУ закликає ветувати закон про амністію через декриміналізацію злочинів проти адвокатів

Законодавство 11:34 Ср 25.01.17 2211 Переглядів Версія для друку

До Національної асоціації адвокатів звернувся адвокат Максим Юрченко з приводу закону “Про амністію в 2016 році”, яким пропонується декриміналізувати злочини проти адвокатів.

НААУ поділяє оцінки того, що законопроект 4255 може негативно вплинути на захист прав незалежної діяльності адвокатів, у тому числі на захист їх здоров‘я та життя від злочинних посягань, пов‘язаних із професійною діяльністю.

Закон «Про амністію у 2016 році» був повторно прийнятий з пропозиціями Президента 22.12.2016 р., проте, відповідно до даних сайту Верховної Ради, ще не підписаний ані Головою Верховною Ради, ані Президентом, та не був опублікований, тобто – не набрав чинності.

Деякі положення цього Закону містять дискримінаційні норми за ознаками професії та порушують права адвокатів на захист свого життя та здоров‘я. Відтак, НААУ готує звернення до Голови Верховної Ради та лідерів фракцій парламенту, до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а також до Президента України з проханням застосувати право вето до цього закону.

Особлива частина Кримінального кодексу України містить Розділ XVIII, в якому знаходяться Злочини проти правосуддя. Серед цих злочинів варто, у зв‘язку із прийняттям Закону України «Про амністію у 2016 році», звернути увагу на ст.. 377 та 398 КК України.

Ст. 377 КК України визначає, що потерпілими від злочину є суддя, народний засідатель, присяжний, а також їх близькі родичі.

Ст. 398 КК України визначає, що потерпілими від злочину є захисник, представник особи, а також їх близькі родичі. З тексту законопроекту (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58435 ) вбачається, що відповідно до п. е) ст.. 9 Закону України «Про амністію у 2016 році» амністія не застосовуються до осіб, яких засуджено за злочини … погрозу або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного (стаття 377 КК України 2001 р.; стаття 1894 КК України 1960 р.).

Разом з тим, серед переліку злочинів, на які не розповсюджується амністія, не зазначено ст.. 398 КК України.

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування