"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Рада адвокатів України вважає неприйнятним проект закону про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”
Рада адвокатів України вважає неприйнятним проект закону про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” як через його зміст, так і через спосіб його розгляду та схвалення робочою групою Ради з питань судової реформи.
Заява з приводу прийняття робочою групою Ради з питань судової реформи при Президентові України змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” ухвалена 15 грудня 2016 року під час засідання РАУ.
Проект закону у маніпулятивний спосіб поданий на заміну тексту, над яким працювала робоча група тривалий час, та не відображає позицію адвокатської спільноти та її представників у цьому органі. У день засідання Ради адвокатів України цей абсолютно новий законопроект був ухвалений без участі представників НААУ, РАУ. У випадковість такого збігу двох засідань у часі важко повірити.
РАУ має намір звернутися до Президента України, Ради з питань судової реформи при Президентові України, ССВЕ, ПАРЄ та Венеціанської комісії з приводу неприпустимості внесення цього законопроекту до парламенту та його подальшого прийняття як закону.
РАУ наполягає на тому, що внесений текст законопроекту повністю руйнує систему адвокатського самоврядування, створену у відповідності до чинного закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Така система, коли незалежно від держави існує єдиний регулятор професії, повністю схвалена та відповідає європейським стандартам та рекомендаціям ПАРЄ та Європейського Союзу як умова укладання Угоди про асоціацію.
«На розгляд робочої групи Ради з питань судової реформи при Президентові України внесено законопроект, який ані за духом, ані за буквою не відповідає європейським реформам правосуддя. У разі його прийняття Україна зробить крок назад у розвитку інституту адвокатури та позбавить громадян ефективної професійної правової допомоги»,, - вважають члени РАУ.
У представленій версії проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” містяться численні суперечності, неузгодженості з положеннями чинного законодавства, насамперед, з Указом Президента №276/2015 “Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки”, який прямо передбачає “зміцнення на інституційному рівні Національної асоціації адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів”.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.