Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Рада адвокатів України вважає неприйнятним проект закону про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

Рада адвокатів України вважає неприйнятним проект закону про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

Адвокатура 20:34 Чт 15.12.16 6178 Переглядів Версія для друку

Рада адвокатів України вважає неприйнятним проект закону про зміни до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” як через його зміст, так і через спосіб його розгляду та схвалення робочою групою Ради з питань судової реформи.

Заява з приводу прийняття робочою групою Ради з питань судової реформи при Президентові України змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” ухвалена 15 грудня 2016 року під час засідання РАУ.

Проект закону у маніпулятивний спосіб поданий на заміну тексту, над яким працювала робоча група тривалий час,  та не відображає позицію адвокатської спільноти та її представників у цьому органі. У день засідання Ради адвокатів України цей абсолютно новий законопроект був ухвалений без участі представників НААУ, РАУ. У випадковість такого збігу двох засідань у часі важко повірити.

РАУ має намір звернутися до Президента України, Ради з питань судової реформи при Президентові України, ССВЕ, ПАРЄ та Венеціанської комісії з приводу неприпустимості внесення цього законопроекту до парламенту та його подальшого прийняття як закону.

РАУ наполягає на тому, що внесений текст законопроекту повністю руйнує систему адвокатського самоврядування, створену у відповідності до чинного закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Така система, коли незалежно від держави існує єдиний регулятор професії, повністю схвалена та відповідає європейським стандартам та рекомендаціям ПАРЄ та Європейського Союзу як умова укладання Угоди про асоціацію.

«На розгляд робочої групи Ради з питань судової реформи при Президентові України внесено законопроект, який ані за духом, ані за буквою не відповідає європейським реформам правосуддя. У разі його прийняття Україна зробить крок назад у розвитку інституту адвокатури та позбавить громадян ефективної професійної правової допомоги»,, - вважають члени РАУ.

У представленій версії проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” містяться численні суперечності, неузгодженості з положеннями чинного законодавства, насамперед, з Указом Президента №276/2015 “Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки”, який прямо передбачає “зміцнення на інституційному рівні Національної асоціації адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів”.

Популярні новини

Вестник:№3 березень 2020 - Вісник;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування