"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ЄРАУ зріс до 73,3 тисяч: в яких регіонах найбільше адвокатів
Станом на кінець квітня 2026 року у Єдиному реєстрі адвокатів України обліковувалося 73316 адвокатів. Із них практикуючих 48309. Решта 25007 — це адвокати, які зупинили діяльність, або право яких на здійснення адвокатської діяльності було припинене.
Дані статистичної звітності Єдиного реєстру адвокатів України озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання РАУ, яке проходить сьогодні, 1 травня.
Загальна динаміка Реєстру свідчить про поступове збільшення кількісного складу адвокатури. У травні 2024 року в ЄРАУ обліковувалося 69 015 адвокатів, у грудні 2025 року — 72 454, а станом на квітень 2026 року — вже 73 316. Тобто лише за перші місяці 2026 року загальна кількість збільшилася на 862 записи.
Найбільша кількість адвокатів за регіональною прив’язкою припадає на Київську область — 12187. У місті Києві загальна кількість становить 6 685 адвокатів. Серед інших регіонів найбільші показники мають Дніпропетровська область — 5408 адвокатів, Одеська область — 5382, Львівська область — 4677, Донецька область — 4639 та Полтавська область — 4107.
Водночас 73316 адвокатів 48309 обліковуються без зупинення, припинення чи анулювання, тоді як 25007 записів стосуються адвокатів із відповідними статусами. У відсотковому співвідношенні це близько 66% і 34% відповідно.
У кожному з цих регіонів співвідношення між загальною кількістю практикуючих адвокатів і кількістю адвокатів із зупиненим свідоцтвом є різним.
При цьому у низці регіонів загальна кількість адвокатів зросла, але кількість адвокатів без записів про зупинення, припинення чи анулювання зменшилася. Така динаміка простежується у місті Києві, а також у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Сумській, Полтавській, Харківській та Херсонській областях. Більшість із цих регіонів належать до територій, які найбільше зазнають впливу бойових дій, окупації, прикордонних обстрілів або безпосередньої близькості до фронту.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Власна адвокатська практика після найму: як змінюється професійна…
Перехід до самостійної адвокатської практики потребує зміни ролі: від працівника системи або виконавця завдань — до фахівця, який сам ухвалює рішення і відповідає за результат.
Гарантії діяльності
Від дискусії до практики: комітети НААУ відвідали ІТТ в Ірпені
Комітети НААУ провели виїзний візит до відділу поліції № 2 Бучанського районного управління поліції та ізолятора тимчасового тримання № 6 у місті Ірпінь. Захід став продовженням дискусії щодо недопуску адвокатів до підзахисних в ІТТ.
Навчання
Адвокат у соцмережах: як показувати кейси і не перейти межу етики
Соцмережі можуть допомагати адвокату пояснювати правові проблеми, формувати довіру й комунікувати з потенційними клієнтами. Але публічність прямо повʼязана з професійною етикою: не розголошувати адвокатську таємницю, не давати гарантій результату і не перетворювати правову позицію на хейт щодо колег.
Дискусія
Правова визначеність у розмінуванні: адвокати, оператори і держава…
У гуманітарному розмінуванні сформувався масив технічних процедур, стандартів і документів. Але для правоохоронної та судової практики ця галузь залишається новою. Як забезпечити правову визначеність і спільний підхід до оцінки виконаних робіт?
Гарантії діяльності
Підготовка до ратифікації Конвенції про захист професії адвоката…
9 червня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася робоча зустріч щодо підготовки до ратифікації Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката. Міністерство юстиції та Національна асоціація адвокатів України узгодили підходи до законопроєктів щодо ратифікації та імплементації Конвенції. На підготовку проєктів законів, які буде запропоновано до розгляду, учасникам відведено 10 днів.
Анонс
Стажування в німецьких адвокатських фірмах: IRZ приймає заявки…
У 2026 році Німецький фонд міжнародного правового співробітництва IRZ планує провести багатосторонню програму стажування для молодих адвокатів із країн-партнерів. Учасники пройдуть вступний семінар у Бонні та стажування в адвокатських фірмах Німеччини.
Етика
Адвокатська етика стала темою соціально-філософського дослідження
Коли говорять про адвокатську етику, зазвичай мають на увазі правила професійної поведінки та дисциплінарну відповідальність за їх порушення. Втім, вона також відображає роль адвокатури в суспільстві, межі професійного обов’язку, довіру до адвоката та моральні колізії, з якими правник стикається у роботі з клієнтом.
Призначення
У Дюссельдорфі працюватиме представник НААУ
Розпорядженням голови НААУ, РАУ № 159 від 03.06.2026 представником Національної асоціації адвокатів України у Федеративній Республіці Німеччина, у місті Дюссельдорф, призначено адвоката Вячеслава Уса.