"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Суддя не дозволив прокурору арештувати ноутбук адвоката

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Віталій Циктіч відмовив прокурору Офісу Генпрокурора у задоволенні клопотання про накладення арешту на майно, вилучене під час обшуку офісного приміщення адвоката.
Відповідну ухвалу винесено 17 червня.
21 травня детективи Бюро економічної безпеки розпочали обшуки у приміщеннях підприємства. На поверсі, де відбулися слідчі дії, знаходився і кабінет адвоката, який працював штатним юристом підприємства.
Обшук охоплював значну площу і тривав два дні. До кабінету адвоката детективи потрапили 22 травня. На місце прибув заступник голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Олександр Левадний.
У результаті обшуку з кабінету адвоката було вилучено ноутбук. На ньому виявили документи, що стосувалися діяльності підприємства. Водночас на цьому ж пристрої містилися відомості, які є адвокатською таємницею.На це звернув увагу представник НААУ, який зафіксував зауваження в письмовій формі, вказавши на порушення професійних гарантій, передбачених законом.
Нагадаємо, відповідно до ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняється вимагати від адвоката надання відомостей, що є адвокатською таємницею, а також проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.
Під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону. Останньому надається право ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення процесуальних дій, що зазначаються у протоколі.
«Ця ухвала слідчого судді — приклад того, як своєчасне реагування органів адвокатського самоврядування допомагає захищати адвокатську таємницю навіть у складних умовах проведення обшуку. Ми зафіксували порушення під час вилучення техніки і суд врахував ці обставини при вирішенні питання про арешт майна, - прокоментував ситуацію О.Левадний. - Також важливо розуміти, що закріплені профільним законом гарантії - це не привілеї адвокатської діяльності, а важливий елемент забезпечення реалізації конституційного права кожного на професійну правничу допомогу».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.