"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Актуальні зміни у сімейному праві: Комітет НААУ опублікував черговий бюлетень

Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права підготував новий інформаційний бюлетень за перший квартал 2025 року. Видання містить огляд останніх законодавчих змін, ключових судових рішень і актуальних публікацій у сфері сімейного права.
У розділі «Новели законодавства» згадується Закон від 8 січня 2025 року № 4191-IX щодо реалізації права на громадянство для другого з подружжя захисників України, а також надається перелік зареєстрованих у ВР проектів, що стосуються питань наставництва, утримання дітьми своїх непрацездатних батьків, відступлення від засад рівності часток подружжя при поділі майна у судовому порядку, участі у вихованні дитини, визначення роздільного місця проживання дітей, участі мачухи, вітчима у вихованні пасинка, падчерки, участі батьків у додаткових витратах на дитину.
Секція «Судова практика» охоплює аналіз сімнадцяти рішень Верховного Суду з питань поділу майна подружжя, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, міжнародного викрадення дітей, визначення походження дітей, застосування обмежувальних приписів у сімейно-правових спорах, інших сімейно-правових спорів. Також міститься посилання на огляд рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гавриляк проти України», що стосувалося відсутності ефективного розслідування тверджень заявниці про жорстоке поводження з нею з боку її родичів з метою впливу на рішення про продаж нею будинку.
Крім того, до бюлетеня включено посилання на дисертації (Матусевич А. Л. «Особливості адміністративно-правового захисту прав і свобод дитини в Україні», Ригіна О. М. «Права дитини в США: історико-правове дослідження») та тематині публікації, підготовлені членами комітету.
Ознайомитися з повним текстом бюлетеня можна за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.