"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет НААУ з питань інтелектуальної власності очолив Юрій Романюк

Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інтелектуальної власності призначено Юрія Романюка — адвоката, керівника Департаменту захисту прав інтелектуальної власності Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.
Відповідне розпорядження № 125 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова 30 травня.
Комітет є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, утвореним при НААУ у 2020 році. Його мета - сприяння розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності та підтримка адвокатів у цій сфері. До функцій комітету належать аналіз законодавства, участь у нормотворчій діяльності, підготовка методичних рекомендацій, організація заходів з підвищення кваліфікації, співпраця з державними органами, освітніми та міжнародними інституціями.
Ю.Романюк має понад двадцятирічний професійний досвід, зокрема в органах внутрішніх справ, органах місцевого самоврядування, адвокатурі та у сфері захисту прав інтелектуальної власності. З 2010 року здійснював адвокатську діяльність, очолював власне адвокатське бюро, а з 2023 року працює в УКРНОІВІ. Також він навчається на магістерській програмі «Інтелектуальна власність» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
«Комітет має стати майданчиком обміну досвідом, навчання і фахового зростання для адвокатів, які працюють у сфері інтелектуальної власності. Ми плануємо активізувати співпрацю з профільними державними органами, вищими навчальними закладами, міжнародними організаціями, а також готувати корисні практичні інструменти для адвокатів», - зазначив Ю.Романюк, коментуючи призначення.
Голова НААУ підкреслила важливість системної присутності адвокатури в експертному середовищі, що формує політику у сфері інтелектуальної власності. «Призначення Юрія Романюка з його фаховим досвідом - це посилення як самого комітету, так і адвокатської спільноти загалом. Ми очікуємо на ініціативність, аналітичну роботу та конструктивну участь у розвитку законодавства у сфері ІВ», - зауважила Л.Ізовітова.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.