"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.
Ірина Сенюта наголосила, що права пацієнтів у цей день лунають по-особливому, проте про пацієнтів системі охорони здоров’я необхідно пам’ятати повсякчас і створювати належні умови для здійснення їхніх прав. Відзначила особливу роль правопросвітництва, адже отримана інформація слугуватиме усвідомленому прийняттю рішень щодо свого здоров’я: від згоди на медичне втручання до вибору лікаря.
Регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ у Рівненській області, адвокат доцент Міла Хмара, в межах доповіді на тему «Психологічна та фізична реабілітація в рамках медичних пакетів НСЗУ» висвітлила відмінності між фізичною та психологічною реабілітацією, порядок отримання громадянами реабілітаційної допомоги на безоплатній основі в межах програми медичних гарантій, особливості контрактування закладів охорони здоров’я НСЗУ у сфері реабілітації, а також діяльність центрів ментального здоров’я.
Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Олександр Корнага у доповіді на тему «Платні послуги при наданні медичної допомоги, умови дотримання прав пацієнтів» розкрив умови надання медичних платних послуг у закладах охорони здоров’я. Серед іншого акцентовано увагу на зміни нормативного регулювання надання платних послуг в частині їх обсягу та кореляції з програмою медичних гарантій. Також обговорювалися питання належного інформування пацієнтів про доступні платні медичні послуги та такі, що надаються без додаткової плати. Детально висвітлені конкретні умови та випадки надання платної послуги окремо чи в поєднанні з тими, що надаються за програмами медичних гарантій.
Регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ у Київській області, адвокат Яна Бабенко, розкриваючи тему «Право на доступність медичної допомоги в умовах воєнного стану» звернула увагу, що війна та агресія з боку росії проти України значно ускладнили можливість надання своєчасної та якісної медичної допомоги, особливо в регіонах активних бойових дій, біля лінії зіткнення, на деокупованих територіях. Зрозуміло, що така ситуація обмежує доступ до медичної допомоги людей, які живуть на цих територіях. Висвітлено дії, які вчиняються державою для забезпечення і відновлення доступу до медичної допомоги в умовах воєнного стану, зокрема, відновлення знищених чи частково пошкоджених закладів охорони здоров’я; застосування телемедицини для надання медичної допомоги дистанційно; встановлення модульних амбулаторій для надання первинної медичної допомоги, проведення тестувань на ВІЛ, виявлення туберкульозу, вірусних гепатитів і консультування щодо профілактики цих захворювань; медичну евакуацію.
Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ, доцент, адвокат Валах Вікторія в межах теми «Новітні тенденції нормативного регулювання права на якісну психологічну допомогу» ознайомила з особливостями Закону України №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я» та викоисталізувала п’ять ключових змін, які безпосередньо впливають на роботу практикуючих психологів і психотерапевтів:
1. Обов’язкова сертифікація та вища освіта.
2. Створення Національної комісії з питань психічного здоров’я.
3. Визначення професійних стандартів та етики.
4. Визнання саморегулівних організацій (СРО).
5. Забезпечення конфіденційності та міжсекторальної співпраці.
Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ, адвокат Юлія Миколаєць розкрила тему «Впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи на заміну МСЕК: як це змінює шлях пацієнта». Проаналізовано питання чинності виданих МСЕК документів, особливостей ОПФО для певних категорій осіб під час воєнного стану, етапів проходження ОПФО пацієнтом. Окрема увага приділена питанням оскарження рішень експертних команд і проблемним аспектам, які виникають у процесі ОПФО.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).