Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія
10:36 Чт 17.04.25 252 Переглядів
Версія для друку

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Ірина Сенюта наголосила, що права пацієнтів у цей день лунають по-особливому, проте про пацієнтів системі охорони здоров’я необхідно пам’ятати повсякчас і створювати належні умови для здійснення їхніх прав. Відзначила особливу роль правопросвітництва, адже отримана інформація слугуватиме усвідомленому прийняттю рішень щодо свого здоров’я: від згоди на медичне втручання до вибору лікаря.

Регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ у Рівненській області, адвокат доцент Міла Хмара, в межах доповіді на тему «Психологічна та фізична реабілітація в рамках медичних пакетів НСЗУ» висвітлила відмінності між фізичною та психологічною реабілітацією, порядок отримання громадянами реабілітаційної допомоги на безоплатній основі в межах програми медичних гарантій, особливості контрактування закладів охорони здоров’я НСЗУ у сфері реабілітації, а також діяльність центрів ментального здоров’я.

Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Олександр Корнага у доповіді на тему «Платні послуги при наданні медичної допомоги, умови дотримання прав пацієнтів» розкрив умови надання медичних платних послуг у закладах охорони здоров’я. Серед іншого акцентовано увагу на зміни нормативного регулювання надання платних послуг в частині їх обсягу та кореляції з програмою медичних гарантій. Також обговорювалися питання належного інформування пацієнтів про доступні платні медичні послуги та такі, що надаються без додаткової плати. Детально висвітлені конкретні умови та випадки надання платної послуги окремо чи в поєднанні з тими, що надаються за програмами медичних гарантій.

Регіональний представник Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ у Київській області, адвокат Яна Бабенко, розкриваючи тему «Право на доступність медичної допомоги в умовах воєнного стану» звернула увагу, що війна та агресія з боку росії проти України значно ускладнили можливість надання своєчасної та якісної медичної допомоги, особливо в регіонах активних бойових дій, біля лінії зіткнення, на деокупованих територіях. Зрозуміло, що така ситуація обмежує доступ до медичної допомоги людей, які живуть на цих територіях. Висвітлено дії, які вчиняються державою для забезпечення і відновлення доступу до медичної допомоги в умовах воєнного стану, зокрема, відновлення знищених чи частково пошкоджених закладів охорони здоров’я; застосування телемедицини для надання медичної допомоги дистанційно; встановлення модульних амбулаторій для надання первинної медичної допомоги, проведення тестувань на ВІЛ, виявлення туберкульозу, вірусних гепатитів і консультування щодо профілактики цих захворювань; медичну евакуацію.

Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ, доцент, адвокат Валах Вікторія в межах теми «Новітні тенденції нормативного регулювання права на якісну психологічну допомогу» ознайомила з особливостями Закону України №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я» та викоисталізувала п’ять ключових змін, які безпосередньо впливають на роботу практикуючих психологів і психотерапевтів:

1. Обов’язкова сертифікація та вища освіта.

2. Створення Національної комісії з питань психічного здоров’я.

3. Визначення професійних стандартів та етики.

4. Визнання саморегулівних організацій (СРО).

5. Забезпечення конфіденційності та міжсекторальної співпраці.

Член Ради Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики України НААУ, адвокат Юлія Миколаєць розкрила тему «Впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи на заміну МСЕК: як це змінює шлях пацієнта». Проаналізовано питання чинності виданих МСЕК документів, особливостей ОПФО для певних категорій осіб під час воєнного стану, етапів проходження ОПФО пацієнтом. Окрема увага приділена питанням оскарження рішень експертних команд і проблемним аспектам, які виникають у процесі ОПФО.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 242
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 186
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 252
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 280
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 253
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 259
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 279
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 500

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл