"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката




У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.
Лектором керівництво вишу запросило заступника голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентина Гвоздія, який також брав безпосередню участь у розробці проекту цього міжнародного договору.
Він розповів майбутнім правникам про історію підготовки конвенції та діяльність спеціально утвореного для цього Комітету експертів з питань захисту адвокатів.
«Для адвокатської спільноти ухвалення конвенції стало надзвичайно важливим кроком, - відзначив В.Гвоздій. - Адже всі стандарти нашої професії, що існували до цього, фактично не були обов’язковими. Відтак, забезпечення їх дотримання було складним завданням навіть для країн з потужним захистом адвокатів».
Заступник голови НААУ, РАУ окреслив загальну структуру конвенції, назвав ключові документи, які бралися до уваги під час її розроби, пояснив мету регулювання на міжнародному рівні (посилення захисту професії адвоката і права здійснювати цю професію незалежно і без дискримінації, неправомірних перешкод або втручання, а також без нападів, погроз, переслідувань або залякувань), а також роль професійних асоціацій у досягненні визначених цілей.
Окремо В.Гвоздій зупинився на професійних правах, гарантованих ст. 6 конвенції. Він виокремив 7 основних:
- пропонувати та надавати юридичні консультації, допомогу та представництво;
- погоджуватися або відмовлятися приймати будь-яких фізичних або юридичних осіб в якості своїх клієнтів і припиняти відносини;
- мати швидкий та вільний доступ до своїх клієнтів та потенційних клієнтів, навіть якщо вони позбавлені волі;
- бути визнаними особами, які консультують, допомагають або представляють своїх клієнтів, і не бути ототожненими зі своїми клієнтами;
- мати вільний доступ до будь-яких необхідних матеріалів, що знаходяться у володінні або під контролем компетентних органів державної влади;
- мати можливість вільно брати участь у всіх провадженнях, мати доступ до суду або трибуналу та вільно подавати заяви або клопотання від імені своїх клієнтів;
- інформувати громадськість про свої послуги.
Але зрозуміло, що реалізація прав неможлива без забезпечення їх дотримання. «Тому, - відзначив спікер, - під час розроблення положень конвенції особлива увага приділялася створенню такого механізму моніторингу, який би забезпечував неухильне дотримання положень конвенції державами». Конвенцією створюється група експертів із захисту професії адвоката (ГРАВО), яка є моніторинговим органом. Вона складатиметься з незалежних і висококваліфікованих експертів у галузі професії адвоката та захисту адвокатів. Також засновується Комітет Сторін, що складатиметься з представників сторін.
«Офіційно конвенцію буде підписано в Люксембурзі 13 травня. І з огляду на євроінтеграційні прагнення дуже важливо, аби Україна стала одним із перших підписантів, - зауважив В.Гвоздій. - Після цього документ має бути ратифікований Верховною Радою. І зараз Національною асоціацією адвокатів України ведеться відповідна розʼяснювальна робота».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.