"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР рекомендував проект

Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.
Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти в цілому проект Закону №12073 від 27.09.2024 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ефективного забезпечення права ув’язнених та засуджених на надання безоплатної правничої допомоги», який містить відповідне уточнення.
Чинний порядок застосування заходів стягнення до осіб, позбавлених волі (ст. 134 Кримінально-виконавчого кодексу), містить правило, згідно з яким при накладенні стягнення на засудженого адміністрація колонії надає йому можливість у встановленому порядку повідомити про це близьких родичів, адвоката або інших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Проектом пропонується поставити цей обовʼязок адміністрації у жорсткі часові рамки: невідкладно, але не пізніше 24 годин.
Такий самий підхід пропонується запровадити для процедури дисциплінарного провадження (ст. 135 КВК): Якщо особа, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, не має доступу до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація установи виконання покарання буде зобов’язана «невідкладно, але не пізніше 24 годин», надати йому можливість звернутися за отриманням правничої допомоги до суб’єктів надання такої допомоги. У такому випадку дисциплінарна комісія буде зобов’язана зупинити дисциплінарне провадження до моменту отримання копії рішення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги. Зупинення дисциплінарного провадження зупинятиме перебіг строку накладення стягнення.
Відповідні уточнення вносяться також до Закону про БПД: у разі отримання від адміністрації установи виконання покарань звернення засуджених осіб про надання безоплатної вторинної правничої допомоги, для здійснення представництва її інтересів під час засідання дисциплінарної комісії центр з надання БПД буде зобов’язаний негайно прийняти рішення про надання такої допомоги.
У парламенті вважають, що прийняття законопроекту дасть можливість врегулювати існуючі проблемні питання, та в свою чергу створить необхідні передумови для розвитку і підвищення якості надання БПД. Також це стане суттєвим кроком у питаннях забезпечення права ув’язнених та засуджених на надання БПД при застосуванні адміністрацією установи виконання покарань заходів стягнення.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

Етика
Вислів САП про суддівсько-адвокатську мафію оцінить КДКП
Публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.

Дискусія
Телефонний спам, сірі бази персональних даних: юридичні аспекти…
Щоденні дзвінки з незнайомих номерів із нав’язливими рекламними пропозиціями стали звичним явищем для мільйонів громадян. У час воєнного стану, коли українці змушені реагувати на кожен вхідний дзвінок, подібна нав’язливість перетворюється не лише на подразник, а й на потенційну загрозу.

Законодавство
Новий механізм повідомлення орендодавця може паралізувати…
За законом, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Але як такому орендарю підтвердити свій намір?