"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для атак, – В.Гвоздій

Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.
На цьому наголосив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій у статті «Чиє обличчя у дзеркалі» для «Української правди». Матеріал став відповіддю на публічні закиди Фундації DEJURE у бік керівництва НААУ стосовно переслідування критиків, підтримці репресивних законів під час Революції Гідності, бездіяльності щодо адвокатів-колаборантів.
«Представляючи черговий набір претензій до Національної асоціації адвокатів України, автори демонструють вже знайомий, за іншими його публікаціях на УП, підхід: вибіркову інтерпретацію подій та ігнорування контексту, що неминуче призводить до спотворення реальності, - відзначає В.Гвоздій. - Мета таких дій, на превеликий жаль, полягає не стільки у сприянні реформам, скільки у дискредитації інституту адвокатського самоврядування як такого».
Заступник голови НААУ, спираючись на логіку та факти, аналізує кожне з висунутих звинувачень. Зокрема, В.Гвоздій зауважив, що головним пріоритетом НААУ завжди залишався захист можливості адвокатів виконувати свої професійні обов'язки, надавати правову допомогу тим, хто її потребував, незалежно від політичного контексту. Подальший розвиток інституцій адвокатського самоврядування, їхня активна позиція у захисті прав людини, зокрема й після 2014 року, свідчать про справжню відданість демократичним цінностям значно переконливіше, ніж вирвані з контексту звинувачення.
«Стан правової системи безпосередньо залежить від наявності сильної, незалежної та самоврядної адвокатури. Адвокатура — це інституційна гарантія прав людини, а не зручний об’єкт для публічних атак. Спроби її дискредитації через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України», - пише В.Гвоздій.
Він переконаний, що право на публічну думку не звільняє від обов’язку діяти добросовісно, неупереджено та професійно. Відверте конструювання образу «внутрішнього ворога» з інституції адвокатури не має нічого спільного ні з реформами, ні з правозахисною діяльністю, ні з розвитком демократичної правової держави.
Повністю матеріал можна переглянути за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки…
Завтра, 16 квітня, Рада адвокатів України проведе термінове позачергове засідання. На порядку денному єдине питання - порушення прав та гарантій діяльності під час обшуку адвокатки Ольги Панченко та її затримання у рамках кримінального провадження, де вона виступала захисником.

Дискусія
Інвестиції в українську землю – це не авантюра, а стратегія, –…
Український агросектор залишається одним із найпривабливіших напрямів для інвестування, попри війну, ризики, та велику кількість змін у регуляторному полі. І така оцінка не емоційна, а раціональна.

Законодавство
У ВР хочуть змінити правила відшкодування судових витрат
Якщо сторона з поважних причин не може подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат до закінчення судових дебатів у справі, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

БПД
Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години – комітет ВР…
Аби у рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов’язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Гарантії діяльності
Адвокатура – це інституційна гарантія прав людини, а не об’єкт для…
Спроби дискредитації інституту адвокатури через маніпуляції, перекручування фактів та навмисно безпідставні звинувачення, особливо в умовах війни, є прямою інформаційною підтримкою тих, хто зацікавлений у дестабілізації правової системи України.

Етика
Вислів САП про суддівсько-адвокатську мафію оцінить КДКП
Публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.

Дискусія
Телефонний спам, сірі бази персональних даних: юридичні аспекти…
Щоденні дзвінки з незнайомих номерів із нав’язливими рекламними пропозиціями стали звичним явищем для мільйонів громадян. У час воєнного стану, коли українці змушені реагувати на кожен вхідний дзвінок, подібна нав’язливість перетворюється не лише на подразник, а й на потенційну загрозу.

Законодавство
Новий механізм повідомлення орендодавця може паралізувати…
За законом, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Але як такому орендарю підтвердити свій намір?