"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Вислів САП про суддівсько-адвокатську мафію оцінить КДКП

Публічні узагальнення щодо вини особи, які містить публікація Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, порушують презумпцію невинуватості, свідчать про неналежне виконання обовʼязків керівником, порочать звання прокурора, а також є підставою для дисциплінарної відповідальності.
Відповідну скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів подав адвокат Ростислав Кравець.
На початку квітня Вищий антикорупційний суд за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури застосував до підозрюваного судді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суддя підозрюється у тому, що він начебто у складі групи допомагав військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.
Після засідання ВАКС на офіційному телеграм-каналі САП зʼявилася публікація із заголовком «ВАКС застосував запобіжний захід до чинного судді – учасника суддівсько-адвокатської мафії на Одещині».
Ця публікація стала підставою для подання скарги до КДКП, оскільки, як зауважив заявник, застосування запобіжного заходу не є підставою для подібних публічних узагальнень щодо вини особи.
Відповідно до Конституції та КПК особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому КПК, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили. Тож інкримінування особі, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили — є прямим порушенням презумпції її невинуватості.
Крім того, у скарзі зазначається що зміст публікації підриває престиж адвокатури та адвокатської діяльності в цілому в країні, що призводить до втрати поваги та довіри до даного інституту. Разом з цим, САП даними висловлюваннями вчиняє дії, що фактично полягають у дискредитації судової гілки влади.
Відповідно до Положення про САП, її керівник здійснює загальне керівництво діяльністю САП, визначає основні напрями діяльності її структурних підрозділів, організовує, спрямовує і контролює роботу підпорядкованих працівників. При цьому працівники САП несуть відповідальність за порушення Присяги прокурора, Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, службової та трудової дисципліни.
Оскільки на теперішній час Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру очолює Олександр Клименко, скаржник убачає, що саме він відповідає за недопустиму поведінку органу. Зокрема йдеться про порушення вимог, передбачених ст. 19 Закону «Про прокуратуру», ст. 11, 16, 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, що проявилася у допущенні непрофесійної поведінки, яка дискредитує САП як орган прокуратури в очах громадян, а допущенні дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
З огляду за наведене, адвокат просить КДКП притягнути О.Клименка до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.