"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про Францію та Британію

Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?
Національна асоціація адвокатів України провела масштабний семінар, присвячений правовим питанням перебування українців у Французькій Республіці та Великій Британії. Захід об'єднав експертів у сфері імміграційного права, юристів, а також сотні учасників, які шукали відповіді на питання, повʼязані з правовим статусом українців за кордоном.
Ключові питання включали можливості переходу з тимчасового захисту на статус біженця, субсидіарного захисту або отримання посвідки на проживання за програмами для працівників, підприємців і сімейних категорій.
Представник НААУ у Французькій Республіці Марина Семенова роз'яснила процедуру подання заявок на тимчасовий захист у цій країні, наголосила на поширених помилках, яких слід уникати, та пояснила, які документи підтверджують підстави для надання статусу. Вона також розповіла про особливості інтеграції у французьке суспільство, можливості отримання соціальної допомоги та програму для українських підприємців, що дозволяє вести власний бізнес у Франції.
М. Семенова рекомендувала уважно ставитися до заповнення заявок на тимчасовий захист і уникати поширених помилок, які можуть призвести до відмови. Також вона порадила українцям перевіряти актуальні зміни у французькому законодавстві та користуватися юридичними консультаціями.
Юридичним аспектам перебування українців у Великій Британії приділила увагу солісіторка з 20-річним досвідом у сфері імміграційного права Тетяна Лейдлоу. Вона пояснила різницю між статусом тимчасового захисту та іншими видами імміграційного статусу та порадила звертатися до юристів завчасно, оскільки британське імміграційне законодавство змінюється, а деякі програми можуть мати обмежений термін дії. Особливий акцент солісіторка зробила на можливостях отримання робочих віз та перевагах навчання у Великій Британії для подальшої легалізації. Т. Лейдлоу порадила звертатися до профільних юристів ще до закінчення строку дії візових програм, щоб уникнути ризику втрати легального статусу. Також рекомендувала звертати увагу на програми для студентів і професіоналів, які можуть стати основою для довготривалого проживання в країні.
Представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександр Черних висвітлив питання довгострокових перспектив проживання у Великій Британії та Франції, пояснивши, які зміни у законодавстві можуть вплинути на українців у найближчі роки. Він також розповів про практичні кейси подачі апеляцій на відмови в статусі та підкреслив важливість збору максимально повного пакету документів при поданні заявок.
О. Черних наголосив на важливості збору повного пакету документів, що підтверджують підстави для проживання та роботи, оскільки це значно підвищує шанси на позитивний результат. Він також порекомендував українцям уважно стежити за можливими змінами у міграційних програмах, щоб не пропустити нові можливості.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.