"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за вимоги до адвокатів

Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.
Як повідомляє Reuters, в Окружному суді Північного округу Флориди перебуває спільне провадження (mass tort litigation), що обʼєднує 78 індивідуальних позовів проти фармкомпанії. Під час першого слухання обговорювалося питання призначення керівників групи адвокатів. Головуюча суддя Кейсі Роджерс заявила про потребу у різноманітності складу команди. «Жінки мають бути належно представлені у вашому керівництві», - зокрема зазначила вона. Також суддя видала окрему ухвалу, в якій зазначила, що «віддає перевагу збалансованій керівній команді, яка відображає різноманітність усіх типів, зокрема й різноманітність серед самих позивачів».
Такі висловлювання і рішення стали підставою для подання дисциплінарної скарги до Судової ради 11-го округу. Скаржник Майк Девіс стверджував, що суддя проявила недопустиму упередженість, адже висловлювання вказують на те, що саме стать, а не професійна компетентність, може відігравати роль у відборі адвокатів.
Голова Одинадцятого окружного апеляційного суду США Вільям Прайор, який очолює Судову раду, наголосив, що суддівський етичний кодекс і Конституція США забороняють дискримінацію за статевою ознакою, зокрема й шляхом надання переваг при виборі адвокатів.
Він згадав заяву судді Верховного суду США Семюела Аліто, який у 2013 році розкритикував практику іншого (вже покійного) судді Гарольда Баєра з Манхеттена, який закликав провідні юридичні фірми залучати жінок і представників меншин у групи представництва в колективних позовах.
В.Прайор звернув увагу, що те, що раніше вважалося «унікальною практикою», зараз просувається як «краща практика» і суддів відкрито заохочують у таких справах враховувати характеристики, які є недопустимими з точки зору закону.
Також очільник Судової ради зазначив, що скаргу проти К.Роджерс вважають вирішеною після того, як вона вжила «необхідних добровільних коректив» - зокрема, визнала обґрунтованість зауважень до своїх слів і вжила заходів для їх усунення.
«Хоча я ніколи не вдавалася до недопустимої дискримінації при відборі адвокатів, я визнаю, що мої висловлювання могли бути сприйняті як демонстрація преференцій щодо адвокаток», — зазначила К.Роджерс у своїх поясненнях.
Крім того, після скарги суддя видала нову ухвалу, в якій чітко зазначила, що будь-який адвокат може подаватися на керівні позиції у справі незалежно від статі. Вона наголосила, що оцінюватиме кандидатів виключно за «індивідуальними заслугами». «Я вважаю, що ці кроки зняли порушені побоювання, і щиро шкодую через будь-які непорозуміння», — написала суддя в поясненнях.
Сам М.Девіс назвав таке рішення «перемогою суддівської доброчесності».
Дисциплінарну справу проти судді було закрито.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.