"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Коли українському бізнесу та інвесторам починати відбудову країни, - думка експерта

Потенційному інвестору варто почекати на завершення війни в Україні або слід діяти вже зараз? Сьогодні є унікальна можливість увійти на ринок за нижчою ціною, а після війни отримати значно більші прибутки.
Інвестор не повинен чекати, - таку думку у студії суспільно-політичної медіаплатформи Інтервізор висловив голова Комітету НААУ з питань приватизації та інвестиційної діяльності Андрій Шабельніков.
Експерт переконаний: попри складні умови, економіка продовжує працювати: функціонують сільське господарство, будівництво, сфера послуг. А головне – є запит на ефективні бізнес-рішення. Це створює можливості для внутрішніх інвесторів, які, на відміну від іноземних, не мають таких ризиків щодо виходу на ринок.
Останні роки стали випробуванням для ідеї приватизації. З одного боку, продаж державних активів міг би стати джерелом залучення коштів у бюджет. З іншого – питання викликає спосіб реалізації цих активів. «Державне майно – це не лише активи, а й тягар. Управління ним коштує грошей, а ефективність цього управління залишає бажати кращого», – зауважив А.Шабельніков. На його думку, головним викликом для будь-якого бізнесу в Україні – це відсутність гарантій. «Якщо інвестор бачить, що його активи можуть бути націоналізовані, що договірні зобов'язання держави можуть бути порушені – він просто не буде вкладати кошти», – підкреслив адвокат.
На його думку, щоб залучати інвестиції та розвивати економіку, необхідно зробити кілька ключових кроків:
- Запровадити прозорі правила гри – зрозуміле законодавство, яке унеможливлює свавільну націоналізацію та створює механізми захисту інвесторів.
- Завершити судову реформу, яка має повернути верховенство права та реальну незалежність суддів.
- Змінити підходи до державного управління – забезпечити перехід від радянського стилю до сучасних бізнес-підходів у менеджменті активів.
- Створити привабливі умови для бізнесу – знизити податкове навантаження, забезпечити доступ до фінансування.
«Ефективне управління – це бізнес. Держава має створювати умови для розвитку, а не грати роль власника, який не може впоратися зі своїми активами», – резюмував А.Шабельніков.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.