Виклики сучасної цифрової економіки обговорили на міжнародній конференції | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Виклики сучасної цифрової економіки обговорили на міжнародній конференції

Дискусія
10:42 Ср 05.03.25 3433 Переглядів
Версія для друку

Україна потребує сучасних правових стандартів регулювання криптоактивів. Упровадження законодавства сприятиме не лише економічній стабільності, але й зміцненню довіри до національного фінансового ринку в умовах глобальних економічних змін.

Таку думку висловили учасники міжнародної конференції «Соціальна справедливість та цифрова економіка 2025», яка пройшла 28 лютого.

Захід, організований Інститутом економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України, відбувся за підтримки Національної асоціації адвокатів України, ГО «Сучасна українська цифрова наука», Фундації Кларк за юридичну освіту (Шотландія) та Міжнародної асоціації етики та доброчесності AI. Конференція зібрала експертів у галузях цифрових фінансів, криптовалют, санкційної політики та штучного інтелекту.

Експерт з крипторегулювання та AML, керуючий партнер Astraea Group (Лондон) Джеймс Рамсден разом із солісітором цієї компанії Христиною Ханас представили детальний аналіз зростання децентралізованих фінансових систем (DeFi). За їхніми словами, протоколи DeFi стають ефективною альтернативою традиційним банківським операціям, що особливо актуально в умовах економічної нестабільності. Водночас, стейблкоїни, такі як USDT і USDC, забезпечують збереження вартості активів навіть у складних економічних умовах, що робить їх незамінним інструментом для користувачів у країнах з нестабільною валютною системою.

Окрему увагу було приділено цифровим валютам центральних банків. Доповідачі відзначили, що Росія активно впроваджує цифровий рубль для проведення міжнародних розрахунків із країнами, які готові обходити долар США. Цей крок, на думку експертів, є частиною стратегічного курсу на створення альтернативної фінансової системи, здатної конкурувати з традиційними валютами. Також у фокус дискусії потрапили ініціативи країн BRICS щодо запуску системи BRICS PAY та перспективи створення єдиної валюти, забезпеченої золотом, що може фундаментально змінити міжнародні фінансові відносини.

Не залишилася поза увагою сфера крипторегулювання. Голова ГО «Сучасна українська цифрова наука», експерт міжнародних проектів ООН з протидії відмивання коштів (AML) Тетяна Дмитренко підкреслила гостру потребу в удосконаленні систем протидії відмиванню коштів в Україні. Вона наголосила, що відсутність чіткої законодавчої бази для регулювання криптоактивів створює значні ризики для фінансової стабільності країни та ускладнює роботу як національних, так і міжнародних експертів. Для забезпечення прозорості фінансових операцій і залучення міжнародного досвіду необхідно терміново розробити сучасні правові стандарти, що регулюватимуть крипторинок, переконана експерт.

Про етичні виклики, пов’язані зі штучним інтелектом, доповів віце-президент Міжнародної асоціації етики та доброчесності AI Артемій Володін. Він зазначив, що для запобігання дискримінації та зловживанням необхідно розробити міжнародні стандарти контролю за алгоритмами прийняття рішень.

А викладач Університету Роберта Гордона Чарльз Мак пояснив, чому медіація стає все більш ефективним інструментом вирішення спорів із віртуальними активами, адже традиційні судові процеси не завжди встигають за швидкими змінами цифрового ринку.

Участь у міждисциплінарній дискусії, присвяченій взаємодії криптобірж із штучним інтелектом, взяли представник НААУ в Сполученому Королівстві, експерт в регулювання криптоактивів Олександр Черних, експерт з цифрової криміналістики, керівник Strathclyde Forensics (м.Едінбург) Бейзіл Мануосос та Х.Ханас. Зокрема вони відзначили, що відсутність в Україні закону про віртуальні активи створює труднощі для впровадження ефективних санкцій проти учасників ринку, які сприяють відмиванню коштів, та ускладнює роботу іноземних фахівців в українському правовому полі.

Практичну частину конференції доповнила демонстрація сучасних технологій. Юридичний директор Лондонського офісу міжнародної юридичної компанії Kennedys Олег Шаулько представив аналіз правових механізмів стягнення криптоактивів згідно з англійським правом, а експерт з розшуку криптоактивів Владислав Цвіркун показав можливості спеціалізованого програмного забезпечення для аналізу криптотранзакцій, що дозволяє ефективно відстежувати та розслідувати незаконні фінансові операції.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 132
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 282
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 696
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 886
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 858
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 621
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 595
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 478

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл