В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами

Cудова практика
11:19 Пн 30.12.24 1053 Переглядів
Версія для друку

Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.

З 1 січня 2025 року набуває чинності Політика Верховного суду Іллінойсу щодо штучного інтелекту.

У документі зокрема зазначається, що інтеграція ШІ в діяльність судів стає дедалі поширенішою, пропонуючи потенційні можливості підвищення ефективності роботи та покращення доступу до правосуддя. Проте вона також породжує критичні питання автентичності, точності, упередженості та цілісності судових документів, доказів і рішень. Розуміння можливостей і обмежень технологій ШІ є важливим для судової гілки влади.

Суди будуть уважно стежити за технологіями ШІ, які можуть загрожувати належній правовій процедурі, рівному захисту чи доступу до правосуддя. Непідтверджений або навмисно оманливий контент, створений ШІ, що сприяє упередженості, завдає шкоди учасникам судових процесів або перешкоджає встановленню істини та прийняттю рішень, не буде толеруватися.

Використання ШІ сторонами у справі, адвокатами, суддями, судовими секретарями, юрисконсультами та співробітниками суду не повинно стримуватися та дозволяється за умови відповідності правовим та етичним стандартам. Розкриття факту використання ШІ у судових поданнях не є обов’язковим.

Правила професійної етики та Кодекс суддівської етики повністю застосовуються до використання технологій ШІ. Адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи. Усі користувачі повинні ретельно перевіряти контент, створений ШІ, перед його поданням у судовому провадженні, щоб забезпечити точність і відповідність правовим та етичним зобов’язанням. Перед використанням будь-якої технології, включаючи генеративні застосунки ШІ, користувачі мають зрозуміти як загальні можливості ШІ, так і особливості конкретних інструментів.

Суд визнає необхідність безпечного використання ШІ, дотримуючись законів і правил щодо конфіденційності. Програми ШІ не повинні ставити під загрозу чутливу інформацію, таку як конфіденційні комунікації, персональні дані, захищену медичну інформацію, дані про правосуддя та громадську безпеку, інформацію, що стосується безпеки, або дані, які суперечать стандартам суддівської етики чи підривають довіру громадськості.

Верховний суд Іллінойсу обіцяє регулярно переглядати політику в міру розвитку цих технологій, приділяючи пріоритетну увагу довірі громадськості до судової системи та здійснення правосуддя. Судді залишаються остаточно відповідальними за свої рішення, незалежно від технологічного прогресу.

За наявною інформацією, Верховний суд штату Делавер видав подібну політику для суддів та інших судових посадовців у жовтні, а інші штати та федеральні суди створили комітети та робочі групи для вивчення впливу ШІ на судову систему.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 271
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 679
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 877
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 850
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 618
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 593
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 478
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 633

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл