Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ | НААУ

Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ

Законодавство
17:08 Пн 09.12.24 3484 Переглядів
Версія для друку

Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.

Такого висновку дійшли у Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу.

Метою законотворчої ініціативи є законодавчого врегулювання можливості застосування конфіскації майна як виду додаткового покарання у разі вчинення корупційного кримінального правопорушення або кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Документом пропонуються зміни до ст. 77 КК, відповідно до яких у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням внаслідок засудження на підставі угоди про визнання винуватості за корупційне кримінальне правопорушення або кримінальне правопорушення, пов’язане з корупцією, та за умови узгодження сторонами додаткового покарання, може бути також призначене додаткове покарання у виді конфіскації майна.

Натомість, звернули увагу у НААУ, звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст. 75 КК) застосовується до осіб, які здатні виправитися без ізоляції від суспільства, але в умовах випробовування. Виправлення засудженого – це процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), пробація, суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив (ст. 6 Кримінально-виконавчого кодексу).

У НААУ вважають, що конфіскація майна засудженого, який перебуває на пробації та з яким проводиться соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив без ізоляції від суспільства унеможливлює настання у засудженого позитивних змін, які мають відбутися в його особистості та створити у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. А за змістом ч. 2 ст. 59 КК, конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині Кримінального кодексу України.

Крім цього, законопроект № 12243 не передбачає чіткого переліку корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які може бути застосована конфіскація майна у разі застосування  ст. 77 КК. Такий підхід порушує принцип правової визначеності.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила член РАУ

Гарантії діяльності

Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…

Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.

11:56 Ср 11.12.24 1163
Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП

Cудова практика

Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП

Судові дебати мають велике значення як для захисту прав особи, так і для допомоги суду в розгляді справи. Тому їх дострокове завершення через неповернення захисників з укриття є істотним порушенням КПК.

11:16 Вт 10.12.24 2635
Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ

Законодавство

Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ

Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.

17:08 Пн 09.12.24 3485
Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам державотворення

Самоврядування

Революція чи еволюція адвокатури? Який підхід відповідає потребам…

За відсутності потреби у самій реформі, сьогодні здійснюються спроби обґрунтувати необхідність зміни інституту адвокатури революційним шляхом руйнації функціонуючої системи її органів. Ці твердження подаються як такі, що не потребують доведення.

15:55 Пн 09.12.24 3766
Деякі ТЦК стали «територіями без адвокатури», - Лідія Ізовітова

Гарантії діяльності

Деякі ТЦК стали «територіями без адвокатури», - Лідія Ізовітова

Якщо позиція адвоката не подобається стороні обвинувачення, вона вдається до тиску, в тому числі через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Фізичний тиск, звинувачення у державній зраді, мобілізація, - все це може бути реакцією влади на активний захист.

12:52 Пн 09.12.24 7398
Лідія Ізовітова: Закон про адвокатуру - це частина євроінтеграційного шляху України

Євроінтеграція

Лідія Ізовітова: Закон про адвокатуру - це частина…

Чинний Закон України «Про адвокатуру адвокатську діяльність» є найсучаснішим законом про адвокатуру в Європі. Оскільки він утілював європейські стандарти адвокатської діяльності та самоврядування, його прийняття в тому числі дозволило підписати в 2014 році Угоду про асоціацію з ЄС.

14:48 Пт 06.12.24 8491
Визначено кращих молодих правників (прізвища)

Привітання

Визначено кращих молодих правників (прізвища)

В Україні завершився Всеукраїнський конкурс «Молодий правник року», який проводить Рада молодих юристів України. Переможців за підсумками 2023 року у пʼятнадцяти номінаціях назвали під час Форуму молодих юристів України, який відбувся у Києві.

10:56 Пт 06.12.24 7800
БВПД отримуватиме ще одна категорія осіб - ухвалено закон

БПД

БВПД отримуватиме ще одна категорія осіб - ухвалено закон

Право на безоплатну вторинну правничу допомогу отримають потерпілі від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті (за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними ознаками).

18:26 Чт 05.12.24 7021

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл