Підвищення податків: як вижити бізнесу? | НААУ

Підвищення податків: як вижити бізнесу?

Дискусія
13:38 Вт 03.12.24 4659 Переглядів
Версія для друку

1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?

Існує декілька варіантів реакції бізнесу, але жоден з них не матиме позитивних наслідків. Перший - найлогічніший: підняти ціну на свої послуги, роботи та товари. Тобто, збільшені витрати перекладаються на споживача. Останній або скорочує споживання, або шукає, де конкуренти роблять те саме за менші гроші (скоріше із ухиленням від податків). Звісно, клієнт залишиться, коли йдеться про унікальний продукт, але це виняткові випадки.

Другий варіант - скорочення бази оподаткування за рахунок переходу на неофіційну працю і зарплати в конвертах. Зрозуміло, що у цьому випадку втрачають і державний бюджет і  працівники.

Ще один варіант розвитку подій - це економія на сировині, оренді, комунальних послугах, зменшення кількості робочих днів або взагалі скорочення штату працівників. Утрата роботи в Україні для багатьох стає приводом для виїзду за кордон, адже деякі країни ще надають підтримку нашим переселенцям.

Але виїжджати за кордон можуть не тільки люди, але й підприємства. Найпростіше релокується IT-сфера. Перемістити виробництво складніше, хоча є приклади внутрішньої релокації навіть заводів. У будь-якому випадку релокованому за кордон бізнесу доведеться вирішувати кадрові питання (перевозити своїх працівників та/або наймати нових у країні перебування, можливо українських переселенців); визначити організаційні питання з відкриттям бізнесу та перевезенням обладнання; підлаштуватися під правила для виробництв та продукції; владнати питання з інтелектуальною власністю. Що стосується податкового навантаження, то радше за все, воно не буде таким хаотичним, як в Україні.

У непростих умовах опиняться ті бізнеси, які стали учасниками різних грантових програм. Бо в умовах багатьох з них була вказана необхідність мати певну кількість найманих працівників і їхнє звільнення призведе до порушення умов програми.

Тож посилюючи податкове навантаження, можливо було варто дослухатися хоча б до пропозицій від бізнесу щодо збереження умов для «білих» зарплат. Варто пам’ятати, що запит на справедливість у важкі часи завжди зростає, тож задача в цьому питанні – б наблизити збільшення податків до справедливості.

Матеріал підготував голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Призначення

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.

19:51 Пт 10.01.25 389
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Дискусія

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…

З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).

15:14 Пт 10.01.25 235
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 381
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 3211
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.

12:47 Вт 07.01.25 392
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС

БПД

Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС

Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.

11:42 Вт 07.01.25 529
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики

Cудова практика

Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики

У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.

15:52 Пн 06.01.25 634
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу

Анонс

В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу

Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?

12:11 Пн 06.01.25 407

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл