Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України представили в УКУ
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
Видання було підготовлене та видане за підтримки Національної асоціації адвокатів України.
Презентація відбулася у рамках історико-антропологічного семінару кафедри історії УКУ за участі професора Тетяни Гошко, яка модерувала захід, та доктора Володимира Склокіна, який виступив дискутантом.
Авторка наукової монографії представила історію судочинства Слобідської України і, особливо, історію адвокатури, на ширшому тлі історії юридичної професії у ранньомодерній Європі. Вона розповіла про тактики уповноважених представників, які захищали під час запеклих, довготривалих судових баталій, а також сфери діяльності адвокатів (прокураторів). С.Потапенко зупинилася на питаннях: хто такі слобідські адвокати XVIII ст.? У яких сферах адвокати діяли поза судовими палатами? Чи можемо вести мову про професіоналізацію адвокатування в ранньомодерній Україні на прикладі Слобожанщини?
Керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик подякувала історикам, які на різних освітніх площадках презентують такі дослідження і висловила сподівання на продовження результативної співпраці з авторитетною дослідницею у вивченні малознаних сторінок історії української адвокатури.
Про автора. С.Потапенко – кандидат історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. Гостьова дослідниця Університету Ґете у Франкфурті (Німеччина). Світлана знайомить молодь з результатами своїх дослідницьких пошуків з історії адвокатури України, викладаючи як запрошена лекторка модуль «Історія Слобідської України у другій половині XVII – XVIII ст.» навчального курсу «Історія Гетьманщини» для студентів третього курсу кафедри історії УКУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.