Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України представили в УКУ
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
Видання було підготовлене та видане за підтримки Національної асоціації адвокатів України.
Презентація відбулася у рамках історико-антропологічного семінару кафедри історії УКУ за участі професора Тетяни Гошко, яка модерувала захід, та доктора Володимира Склокіна, який виступив дискутантом.
Авторка наукової монографії представила історію судочинства Слобідської України і, особливо, історію адвокатури, на ширшому тлі історії юридичної професії у ранньомодерній Європі. Вона розповіла про тактики уповноважених представників, які захищали під час запеклих, довготривалих судових баталій, а також сфери діяльності адвокатів (прокураторів). С.Потапенко зупинилася на питаннях: хто такі слобідські адвокати XVIII ст.? У яких сферах адвокати діяли поза судовими палатами? Чи можемо вести мову про професіоналізацію адвокатування в ранньомодерній Україні на прикладі Слобожанщини?
Керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик подякувала історикам, які на різних освітніх площадках презентують такі дослідження і висловила сподівання на продовження результативної співпраці з авторитетною дослідницею у вивченні малознаних сторінок історії української адвокатури.
Про автора. С.Потапенко – кандидат історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. Гостьова дослідниця Університету Ґете у Франкфурті (Німеччина). Світлана знайомить молодь з результатами своїх дослідницьких пошуків з історії адвокатури України, викладаючи як запрошена лекторка модуль «Історія Слобідської України у другій половині XVII – XVIII ст.» навчального курсу «Історія Гетьманщини» для студентів третього курсу кафедри історії УКУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Дискусія
«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова…
Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?