"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення

В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.
Про це Національну асоціацію адвокатів України повідомило Львівське районне управління поліції №2 ГУНП у Львівській області.
Раніше до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ звернувся адвокат В., який повідомив, що в ході надання правничої допомоги директору підприємства, якого викликали до відділу поліції «для дачі письмового пояснення», він підготував та подав адвокатський запит. Зокрема адвокат просив уточнити правові підстави виклику клієнта та правовий статус останнього в рамках кримінального провадження. Відповідь була надана з порушенням строків та не в повному обсязі.
Більше того, правоохоронці, яким ймовірно не сподобалися пояснення клієнта (останній припустив наявність корупційних зв’язків та неправомірні дії у звʼязку із викликом), вирішили «зʼясувати стосунки» із адвокатом. Вони згадали ці пояснення директора підприємства, «який (очевидно за Вашої безпосередньої участі та оформлення) висловив свої суб’єктивні, нічим не підтверджені міркування в некоректній та образливій формі, що не може трактуватися як суб’єктивне сприйняття».
Документ також містив оцінку поведінки адвоката та погрози застосування дисциплінарної процедури: «Попереджаємо, що при повторних, аналогічних, не гідних висловлюваннях, така нечестива поведінка буде предметом розгляду кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури».
У Комітеті НААУ побачили порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, зокрема, ототожнення адвоката з клієнтом, та направили звернення з відповідним обґрунтуванням до Міністерства внутрішніх справ для вжиття заходів реагування.
У Львівському районному управлінні поліції провели службове розслідування, за наслідками якого було встановлено, що «факти, які стали підставою для його призначення, частково знайшли своє підтвердження та стали можливими унаслідок неналежного виконання службових обов’язків з боку окремих працівників відділу поліції №1 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області».
Як наслідок, до працівників, які допустили порушення службової дисципліни, було застосовано дисциплінарне стягнення, визначене п. 1 ч. 3 ст. 13 Дисциплінарного статуту Національної поліції України - зауваження.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.