"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як отримати компенсацію за майно, пошкоджене внаслідок обстрілів

Масовані ракетні обстріли спричинили значні руйнування та пошкодження житла українців. Багато людей стикнулися з питанням: як отримати компенсацію за втрачене майно?
Кроки, що необхідно зробити, назвав голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Новини Live.
Фіксація пошкоджень. Одразу необхідно повідомити поліцію про інцидент. Співробітники мають скласти протокол, у якому зафіксувати масштаби руйнувань. Цей документ є важливим доказом для наступних кроків. Також слід зробити детальні фото та відео з усіх ракурсів, які відображають масштаб і характер пошкоджень майна. Вони також будуть доказом під час подання документів.
Звернення до місцевої влади. Зверніться із заявою про заподіяні збитки до сільської, селищної чи міської ради. До неї додайте всі наявні документи, в тому числі, копію паспорту, довідку про інцидент від поліції, фото-, відеоматеріали.
Створення комісії. Місцева влада має створити комісію, яка проведе огляд пошкодженого майна та складе акт. Саме він буде підставою для розрахунків збитків надалі.
Контроль. Регулярно звертайтеся до місцевої влади, аби дізнатися про перебіг розгляду вашої заяви та отримання акта огляду. Якщо вважаєте, що процес затягується, зверніться зі скаргою до вищих органів або народних депутатів. Для захисту своїх прав не буде зайвим звернутися за консультацією до юриста.
У разі відмови у виплаті компенсації ви маєте право звернутися до суду із позовом.
В цьому процесі адвокат дав кілька порад:
1. Записуйте дати звернень, імена відповідальних осіб, деталі розмов. Це допоможе уникнути маніпуляцій та прискорить процес отримання компенсації.
2. Об’єднайтеся з іншими постраждалими, щоб спільно відстоювати свої права.
3. Процес отримання компенсації може бути тривалим, але не опускайте руки.
«Отримання компенсації за пошкоджене майно – це складний і тривалий процес, - попереджає А.Шабельніков. - Однак, дотримуючись рекомендацій та не боячись відстоювати свої права, ви можете досягти позитивного результату».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.