Як отримати компенсацію за майно, пошкоджене внаслідок обстрілів
Масовані ракетні обстріли спричинили значні руйнування та пошкодження житла українців. Багато людей стикнулися з питанням: як отримати компенсацію за втрачене майно?
Кроки, що необхідно зробити, назвав голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Новини Live.
Фіксація пошкоджень. Одразу необхідно повідомити поліцію про інцидент. Співробітники мають скласти протокол, у якому зафіксувати масштаби руйнувань. Цей документ є важливим доказом для наступних кроків. Також слід зробити детальні фото та відео з усіх ракурсів, які відображають масштаб і характер пошкоджень майна. Вони також будуть доказом під час подання документів.
Звернення до місцевої влади. Зверніться із заявою про заподіяні збитки до сільської, селищної чи міської ради. До неї додайте всі наявні документи, в тому числі, копію паспорту, довідку про інцидент від поліції, фото-, відеоматеріали.
Створення комісії. Місцева влада має створити комісію, яка проведе огляд пошкодженого майна та складе акт. Саме він буде підставою для розрахунків збитків надалі.
Контроль. Регулярно звертайтеся до місцевої влади, аби дізнатися про перебіг розгляду вашої заяви та отримання акта огляду. Якщо вважаєте, що процес затягується, зверніться зі скаргою до вищих органів або народних депутатів. Для захисту своїх прав не буде зайвим звернутися за консультацією до юриста.
У разі відмови у виплаті компенсації ви маєте право звернутися до суду із позовом.
В цьому процесі адвокат дав кілька порад:
1. Записуйте дати звернень, імена відповідальних осіб, деталі розмов. Це допоможе уникнути маніпуляцій та прискорить процес отримання компенсації.
2. Об’єднайтеся з іншими постраждалими, щоб спільно відстоювати свої права.
3. Процес отримання компенсації може бути тривалим, але не опускайте руки.
«Отримання компенсації за пошкоджене майно – це складний і тривалий процес, - попереджає А.Шабельніков. - Однак, дотримуючись рекомендацій та не боячись відстоювати свої права, ви можете досягти позитивного результату».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.