"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як отримати компенсацію за майно, пошкоджене внаслідок обстрілів

Масовані ракетні обстріли спричинили значні руйнування та пошкодження житла українців. Багато людей стикнулися з питанням: як отримати компенсацію за втрачене майно?
Кроки, що необхідно зробити, назвав голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Новини Live.
Фіксація пошкоджень. Одразу необхідно повідомити поліцію про інцидент. Співробітники мають скласти протокол, у якому зафіксувати масштаби руйнувань. Цей документ є важливим доказом для наступних кроків. Також слід зробити детальні фото та відео з усіх ракурсів, які відображають масштаб і характер пошкоджень майна. Вони також будуть доказом під час подання документів.
Звернення до місцевої влади. Зверніться із заявою про заподіяні збитки до сільської, селищної чи міської ради. До неї додайте всі наявні документи, в тому числі, копію паспорту, довідку про інцидент від поліції, фото-, відеоматеріали.
Створення комісії. Місцева влада має створити комісію, яка проведе огляд пошкодженого майна та складе акт. Саме він буде підставою для розрахунків збитків надалі.
Контроль. Регулярно звертайтеся до місцевої влади, аби дізнатися про перебіг розгляду вашої заяви та отримання акта огляду. Якщо вважаєте, що процес затягується, зверніться зі скаргою до вищих органів або народних депутатів. Для захисту своїх прав не буде зайвим звернутися за консультацією до юриста.
У разі відмови у виплаті компенсації ви маєте право звернутися до суду із позовом.
В цьому процесі адвокат дав кілька порад:
1. Записуйте дати звернень, імена відповідальних осіб, деталі розмов. Це допоможе уникнути маніпуляцій та прискорить процес отримання компенсації.
2. Об’єднайтеся з іншими постраждалими, щоб спільно відстоювати свої права.
3. Процес отримання компенсації може бути тривалим, але не опускайте руки.
«Отримання компенсації за пошкоджене майно – це складний і тривалий процес, - попереджає А.Шабельніков. - Однак, дотримуючись рекомендацій та не боячись відстоювати свої права, ви можете досягти позитивного результату».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.