Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти (відео) | НААУ

Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти (відео)

Дискусія
18:27 Пт 13.09.24 2243 Переглядів
Версія для друку

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.

Про практичні аспекти звернення стягнення на віртуальні активи боржників говорили експерти під час панельної дискусії на тему «Цифрова економіка: віртуальні активи, стягнення та повернення».

Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань примусового виконання рішень спільно з Ukrainian Modern Digital Science, Асоціацією приватних виконавців України та Фондом Кларк з правової освіти.

Участь у заході узяли провідні міжнародні експерти, які обговорювали сучасні виклики та можливості у сфері цифрового права, правового виконання та розслідування криптовалютних злочинів.

Італійській адвокат Массіміліано Бласоне представив огляд італійського та Європейського законодавства, розкривши його новели у контексті цифрового виконання та наголосив на важливості впровадження Рекомендацій Глобального кодексу цифрового виконання. Його доповідь дала розуміння необхідності гармонізації національних законодавств із міжнародними стандартами.

Юридичний директор Лондонського офісу міжнародної юридичної компанії Kennedys Олег Шаулко поділився досвідом щодо англійської процедури міжнародного арешту активів і його виконання. Він акцентував увагу на ефективності та можливостях адаптації цього механізму для інших юрисдикцій, зокрема України. Його виступ став важливим інсайтом для тих, хто прагне зрозуміти переваги британської моделі у контексті використання її в побудові стратегій захисту віртуальних активів.

Представник української кіберполіції Євген Панченко розповів про процес розслідування криптовалютних злочинів, пояснюючи ключові етапи та виклики, з якими стикаються фахівці. Він підкреслив важливість новітніх технологій та аналітики для ефективного розкриття злочинів у криптосфері, доповнив виступи детальним аналізом сучасних підходів до розслідування криптозлочинів в Україні.

Голова Асоціації приватних виконавців України Оксана Русецька зосередилася на ролі приватних виконавців у цифровому середовищі, підкресливши потребу в їх адаптації до нових викликів цифровізації виконавчого провадження.

Голова Ukrainian Modern Digital Science Тетяна Дмитренко розповіла про тенденції розвитку цифрового регулювання в Україні  та світі, окреслила майбутні можливості розвитку у цій сфері.

Представник проекту Aml bot Василь Відманов поділився досвідом впровадження технологій для боротьби з фінансовими злочинами, пояснивши, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність правоохоронних органів, яким чином здійснюється відслідковування віртуальних активів та які етапи процедури арешту та повернення цих активів.

Голова Комітету НААУ з питань примусового виконання рішень Олександр Черних розповів про важливість створення ефективного правового середовища для примусового виконання судових рішень, зокрема в контексті цифрових змін, про необхідність використання сучасних міжнародних практик і технологій для дієвого і результативного процесу виконання судових рішень і захисту прав.

На думку організаторів, захід став важливою платформою для обміну знаннями та досвідом, а також підкреслив необхідність інтеграції цифрових технологій у правове середовище.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили…

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.

18:27 Пт 13.09.24 2244

Законодавство

Для безпеки і здоров’я працівників інспекційні відвідування…

Поняття «інспекційне відвідування» як захід державного контролю відсутнє у міжнародно-правових актах з питань, які стосуються за додержання безпеки та захисту здоров’я працівників.

15:11 Пт 13.09.24 2376

Гарантії діяльності

Роботу над Конвенцією про захист адвокатської професії завершено

У Раді Європи підготували фінальний текст проекту Конвенції про захист адвокатської професії - першого у світі документу, що закладає міжнародні стандарти захисту адвокатів, гарантує їхню незалежність і захищає від ризиків, пов'язаних з виконанням професійних обов'язків.

10:33 Пт 13.09.24 2933

Законодавство

Як у ЦК уточнити віндикаційні та негаторні вимоги?

Відповідно до ст. 387 ЦК власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Коли ж існують перешкоди у здійсненні права користування та розпоряджання своїм майном, власник має право вимагати їх усунення (ст. 391 ЦК).

16:43 Чт 12.09.24 3758

Cудова практика

Правила стягнення витрат на професійну правничу допомогу нагадали…

Податкова програла спір, ініційований підприємством, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Одночасно суд стягнув з відповідача витрати на професійну правничу допомогу. З оскарженням таких рішень держорган дістався касаційної інстанції.

11:36 Ср 11.09.24 5705

Підтримка

У НААУ вивчають додаткові можливості підтримки адвокатів

Повномасштабне вторгнення серйозно вплинуло на психічне здоров'я всіх українців. Певні вразливі групи, що найбільше зазнали впливу війни на особисте і професійне життя, є і серед адвокатів.

17:03 Вт 10.09.24 6891

Захист військових

7 випадків, коли військовослужбовцю не платять грошове забезпечення

Держава гарантує військовослужбовцям достатнє грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Утім, у деяких випадках кошти можуть і не виплачувати.

12:58 Вт 10.09.24 4890

Дискусія

Як розкрити потенціал ринку онлайн-торгівлі в умовах війни

Повномасштабне вторгнення рф в Україну суттєво вплинуло на всі сфери життя, зокрема на розвиток онлайн-торгівлі. Цей сегмент ринку стикнувся з певними проблемами та викликами, оминути які не вдалося навіть завдяки бурхливій цифровізації країни.

10:12 Пн 09.09.24 5851

Вестник:№7-8 липень-серпень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл