Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти (відео) | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти (відео)

Дискусія
18:27 Пт 13.09.24 9247 Переглядів
Версія для друку

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.

Про практичні аспекти звернення стягнення на віртуальні активи боржників говорили експерти під час панельної дискусії на тему «Цифрова економіка: віртуальні активи, стягнення та повернення».

Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань примусового виконання рішень спільно з Ukrainian Modern Digital Science, Асоціацією приватних виконавців України та Фондом Кларк з правової освіти.

Участь у заході узяли провідні міжнародні експерти, які обговорювали сучасні виклики та можливості у сфері цифрового права, правового виконання та розслідування криптовалютних злочинів.

Італійській адвокат Массіміліано Бласоне представив огляд італійського та Європейського законодавства, розкривши його новели у контексті цифрового виконання та наголосив на важливості впровадження Рекомендацій Глобального кодексу цифрового виконання. Його доповідь дала розуміння необхідності гармонізації національних законодавств із міжнародними стандартами.

Юридичний директор Лондонського офісу міжнародної юридичної компанії Kennedys Олег Шаулко поділився досвідом щодо англійської процедури міжнародного арешту активів і його виконання. Він акцентував увагу на ефективності та можливостях адаптації цього механізму для інших юрисдикцій, зокрема України. Його виступ став важливим інсайтом для тих, хто прагне зрозуміти переваги британської моделі у контексті використання її в побудові стратегій захисту віртуальних активів.

Представник української кіберполіції Євген Панченко розповів про процес розслідування криптовалютних злочинів, пояснюючи ключові етапи та виклики, з якими стикаються фахівці. Він підкреслив важливість новітніх технологій та аналітики для ефективного розкриття злочинів у криптосфері, доповнив виступи детальним аналізом сучасних підходів до розслідування криптозлочинів в Україні.

Голова Асоціації приватних виконавців України Оксана Русецька зосередилася на ролі приватних виконавців у цифровому середовищі, підкресливши потребу в їх адаптації до нових викликів цифровізації виконавчого провадження.

Голова Ukrainian Modern Digital Science Тетяна Дмитренко розповіла про тенденції розвитку цифрового регулювання в Україні  та світі, окреслила майбутні можливості розвитку у цій сфері.

Представник проекту Aml bot Василь Відманов поділився досвідом впровадження технологій для боротьби з фінансовими злочинами, пояснивши, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність правоохоронних органів, яким чином здійснюється відслідковування віртуальних активів та які етапи процедури арешту та повернення цих активів.

Голова Комітету НААУ з питань примусового виконання рішень Олександр Черних розповів про важливість створення ефективного правового середовища для примусового виконання судових рішень, зокрема в контексті цифрових змін, про необхідність використання сучасних міжнародних практик і технологій для дієвого і результативного процесу виконання судових рішень і захисту прав.

На думку організаторів, захід став важливою платформою для обміну знаннями та досвідом, а також підкреслив необхідність інтеграції цифрових технологій у правове середовище.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів презентували в НААУ

Видання

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…

Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

13:20 Пт 23.05.25 368
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 1131
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1139
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1253
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1112
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1271
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1407
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1396

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл