"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили експерти (відео)

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.
Про практичні аспекти звернення стягнення на віртуальні активи боржників говорили експерти під час панельної дискусії на тему «Цифрова економіка: віртуальні активи, стягнення та повернення».
Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань примусового виконання рішень спільно з Ukrainian Modern Digital Science, Асоціацією приватних виконавців України та Фондом Кларк з правової освіти.
Участь у заході узяли провідні міжнародні експерти, які обговорювали сучасні виклики та можливості у сфері цифрового права, правового виконання та розслідування криптовалютних злочинів.
Італійській адвокат Массіміліано Бласоне представив огляд італійського та Європейського законодавства, розкривши його новели у контексті цифрового виконання та наголосив на важливості впровадження Рекомендацій Глобального кодексу цифрового виконання. Його доповідь дала розуміння необхідності гармонізації національних законодавств із міжнародними стандартами.
Юридичний директор Лондонського офісу міжнародної юридичної компанії Kennedys Олег Шаулко поділився досвідом щодо англійської процедури міжнародного арешту активів і його виконання. Він акцентував увагу на ефективності та можливостях адаптації цього механізму для інших юрисдикцій, зокрема України. Його виступ став важливим інсайтом для тих, хто прагне зрозуміти переваги британської моделі у контексті використання її в побудові стратегій захисту віртуальних активів.
Представник української кіберполіції Євген Панченко розповів про процес розслідування криптовалютних злочинів, пояснюючи ключові етапи та виклики, з якими стикаються фахівці. Він підкреслив важливість новітніх технологій та аналітики для ефективного розкриття злочинів у криптосфері, доповнив виступи детальним аналізом сучасних підходів до розслідування криптозлочинів в Україні.
Голова Асоціації приватних виконавців України Оксана Русецька зосередилася на ролі приватних виконавців у цифровому середовищі, підкресливши потребу в їх адаптації до нових викликів цифровізації виконавчого провадження.
Голова Ukrainian Modern Digital Science Тетяна Дмитренко розповіла про тенденції розвитку цифрового регулювання в Україні та світі, окреслила майбутні можливості розвитку у цій сфері.
Представник проекту Aml bot Василь Відманов поділився досвідом впровадження технологій для боротьби з фінансовими злочинами, пояснивши, як цифрові інструменти можуть підвищити ефективність правоохоронних органів, яким чином здійснюється відслідковування віртуальних активів та які етапи процедури арешту та повернення цих активів.
Голова Комітету НААУ з питань примусового виконання рішень Олександр Черних розповів про важливість створення ефективного правового середовища для примусового виконання судових рішень, зокрема в контексті цифрових змін, про необхідність використання сучасних міжнародних практик і технологій для дієвого і результативного процесу виконання судових рішень і захисту прав.
На думку організаторів, захід став важливою платформою для обміну знаннями та досвідом, а також підкреслив необхідність інтеграції цифрових технологій у правове середовище.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет НААУ розглянув нові випадки насильства щодо адвокатів у ТЦК
Нові факти фізичного насильства, перешкоджання доступу до клієнтів, а також саботажу розслідувань у справах щодо адвокатів розглянув Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ під час останнього засідання.

Регіони
Адвокати долучилися до презентації міжархівного порталу ARCHIUM
У Львові представили електронний ресурс ARCHIUM — міжархівний пошуковий портал, який забезпечує онлайн-доступ до історичних документів і архівних справ.

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».