"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ВРП залучила Валентина Гвоздія до розробки заходів із забезпечення незалежності суддів

До складу робочої групи з питань розроблення і впровадження заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя включено заступника голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентина Гвоздія.
Відповідне рішення Вищої ради правосуддя від 01.08.2024 №2362/0/15-24 оприлюднено на сайті державного органу.
«Конституцію України визнано особливу роль адвокатів у забезпеченні принципів правосуддя, адже вони разом із суддями були обʼєднані в окремому розділі Основного Закону. Водночас, адвокатура є недержавним самоврядним інститутом, який за останнє десятиліття на практиці довів свою незалежність від спроб впливу, зокрема з боку політиків та чиновників, - зауважив В.Гвоздій. - Тож набуті адвокатурою знання та досвід у правозастосуванні можуть стати корисними для оцінки ефективності та відповідності напрацьованих інструментів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя»
Нагадаємо, відповідно до ч.4 ст. 73 Закону «Про Вищу раду правосуддя», ВРП співпрацює з Радою суддів України, Громадською радою доброчесності, громадськими об’єднаннями, відповідними органами інших держав, міжнародними організаціями та їхніми органами щодо розроблення та впровадження заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Саме з метою виконання цього конституційного повноваження у квітні 2023 року і була утворена робоча група. Потреба у внесенні змін до її складу пояснюється кадровими змінами у секретаріаті ВРП.
Заступник голови НААУ, РАУ В.Гвоздій є адвокатом, засновником та керуючим партнером GOLAW. Валентин - заслужений юрист України (2017) та доктор філософії за спеціальністю «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» (2020).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.