Обрано перших стипендіатів конкурсу з аграрного та земельного права
У 2023 році всеукраїнську стипендію ім. Олександра Поліводського у сфері аграрного та земельного права отримали двоє студентів-юристів, які підготували роботу на тему «Огляд змін для суб’єктів аграрного права за Законом № 1914-ІХ».
Відповідне рішення ухвалила стипендіальна комісія 10 жовтня за підсумками оцінки п’яти робіт, представлених на конкурс цього року.
Нагадаємо, аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів. Стипендія була заснована на честь вшанування пам’яті талановитого викладача, науковця та адвоката, який загинув у квітні 2023 року, захищаючи Україну. Стипендія призначається одноразово щорічно та виплачується переможцю за результатами конкурсу в національній валюті у сумі еквівалентній одній тисячі доларів США. Фонд стипендії формується за рахунок благодійних внесків.
Цього року до складу стипендіальної комісії увійшли голова правління благодійного фонду Станіслава Поліводська, яка очолила роботу комісії, представники Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Віктор Кобилянський, Софія Шутяк та Дмитро Навроцький, а також керуючий партнер київського офісу Baker McKenzie Сергій Чорний.
Під час обговорення претендентів вони засвідчили гарний академічний рівень усіх представлених ними робіт та детально обговорили кожну з них.
Переможцями конкурсу стали студенти 2-го курсу магістратури юридичного факультету Волинського національного університету ім. Лесі Українки Нікіта Колесниченко та Наталія Кобернюк, які дослідили вплив Закону від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» на суб’єктів аграрного права.
«Ідея для тез виникла завдяки практиці на моєму місці роботи в юридичній фірмі по сусідству із центральним корпусом університету, - поділився історією написання роботи Нікіта. - Надалі над тезами плідно співпрацював із одногрупницею Наталією Кобернюк, такою ж завзятою любителькою дослідження тем на стику галузей». Наталія у свою чергу висловила вдячність за можливість взяти участь у конкурсі, який дає можливості для професійного розвитку. «Даний конкурс - беззаперечна можливість для популяризації аграрного та земельного права, якому, на мою думку, приділяється замало уваги», - зауважила вона.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.