"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Обрано перших стипендіатів конкурсу з аграрного та земельного права

У 2023 році всеукраїнську стипендію ім. Олександра Поліводського у сфері аграрного та земельного права отримали двоє студентів-юристів, які підготували роботу на тему «Огляд змін для суб’єктів аграрного права за Законом № 1914-ІХ».
Відповідне рішення ухвалила стипендіальна комісія 10 жовтня за підсумками оцінки п’яти робіт, представлених на конкурс цього року.
Нагадаємо, аби заохотити талановиту молодь до вивчення та розвитку аграрного та земельного права, Благодійний фонд імені адвоката Олександра Поліводського оголосив конкурс на здобуття всеукраїнської стипендії для аспірантів та студентів-юристів. Стипендія була заснована на честь вшанування пам’яті талановитого викладача, науковця та адвоката, який загинув у квітні 2023 року, захищаючи Україну. Стипендія призначається одноразово щорічно та виплачується переможцю за результатами конкурсу в національній валюті у сумі еквівалентній одній тисячі доларів США. Фонд стипендії формується за рахунок благодійних внесків.
Цього року до складу стипендіальної комісії увійшли голова правління благодійного фонду Станіслава Поліводська, яка очолила роботу комісії, представники Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Віктор Кобилянський, Софія Шутяк та Дмитро Навроцький, а також керуючий партнер київського офісу Baker McKenzie Сергій Чорний.
Під час обговорення претендентів вони засвідчили гарний академічний рівень усіх представлених ними робіт та детально обговорили кожну з них.
Переможцями конкурсу стали студенти 2-го курсу магістратури юридичного факультету Волинського національного університету ім. Лесі Українки Нікіта Колесниченко та Наталія Кобернюк, які дослідили вплив Закону від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» на суб’єктів аграрного права.
«Ідея для тез виникла завдяки практиці на моєму місці роботи в юридичній фірмі по сусідству із центральним корпусом університету, - поділився історією написання роботи Нікіта. - Надалі над тезами плідно співпрацював із одногрупницею Наталією Кобернюк, такою ж завзятою любителькою дослідження тем на стику галузей». Наталія у свою чергу висловила вдячність за можливість взяти участь у конкурсі, який дає можливості для професійного розвитку. «Даний конкурс - беззаперечна можливість для популяризації аграрного та земельного права, якому, на мою думку, приділяється замало уваги», - зауважила вона.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).