БПД у Великій Британії: низькі гонорари адвокатів ведуть до занепаду системи | НААУ

БПД у Великій Британії: низькі гонорари адвокатів ведуть до занепаду системи

За кордоном
12:00 Чт 21.09.23 1362 Переглядів
Версія для друку

У Великій Британії констатують занепад системи безоплатної правничої допомоги. У зв’язку із цим Міністерству юстиції рекомендують терміново виділити додаткові кошти. Також викликає сумніви ефективність розподілу гонорарів структурою Мін’юсту.

Такими є проміжні висновки Юридичної спільноти Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales) в рамках урядового дослідження надання правничої допомоги з питань цивільного права.

Це дослідження розпочалося в країні у березні 2023 року і триватиме до кінця 2024 року. Тож до того часу Уряд не робитиме жодних висновків. А виконання рекомендацій потребуватиме ще більшого часу, - говорять в Law Society.

Втім, первинна правнича допомога відіграє життєво важливу роль у запобіганні ескалації проблем, допомагаючи зменшити рівень бездомності, втрати майна та пов'язаних з цим проблем психічного здоров'я, - йдеться у висновку. - Але така допомога занепадає, люди не можуть отримати необхідну пораду тоді, коли вони потребують її найбільше.

Так, за останні десять років кількість розпочатих цивільних справ у системі правничої допомоги скоротилася на 77%. Це значною мірою пов'язано зі скороченням обсягу правничої допомоги, а також з тим, що ті сфери, що залишилися, є фінансово непривабливими для надавачів допомоги. Останній раз тарифи підвищували в 1996 році, тобто понад 25 років тому. У 2011 році було запроваджено ще одне скорочення гонорарів на 10%. Це означає реальне скорочення гонорарів на 49,4%. Виплати на такому рівні є згубними для системи, а зниження рівня правової допомоги відобразиться на всіх державних службах.

«Аби підтримати систему безоплатної правничої допомоги до цього часу (завершення урядового дослідження наприкінці 2024 року, - прим. Ред.), міністр юстиції повинен запровадити проміжне підвищення гонорарів на 15% (11,3 млн. фунтів стерлінгів) для надавачів первинної правничої допомоги вже зараз», - зауважила президент Юридичного товариства Лубна Шуя.

Крім цього, Law Society реокомендує:

  • розширити сферу правничої допомоги у справах із соціального забезпечення та сімейного права, що дозволить зменшити зайві фінансові, соціальні та медичні витрати через наслідки невирішених проблем;
  • зменшити бюрократію у системі та застосовувати альтернативні способи правового захисту, такі як медіація. Це заощадить час суду для більш складних справ;
  • інвестувати у набір і утримання персоналу (сьогодні студенти-юристи в Англії не вважають БПД привабливим варіантом кар’єри).

Окремо в Law Society дослідили роботу Агентства з правничої допомоги (Legal Aid Agency, LAA), що фінансується Міністерством юстиції.

Практикуючі юристи висловили занепокоєння, що LAA виконує суто операційну роль, не враховуючи стратегічну мету забезпечення доступу до правосуддя. Агентство функціонує як контролер фінансування правничої допомоги, його роль полягає в управлінні коштами на основі пріоритетів, визначених Мін'юстом. Однак серед надавачів послуг існує поширена думка, що насправді LAA є бар'єром на шляху фінансування, а не нейтральним адміністратором.

Адже чиновники вбачають успіх своєї діяльності з точки зору ефективності та результативності в межах існуючих та обмежених критеріїв, визначених Законом про правничу допомогу під час винесення вироків і покарання правопорушників. Незважаючи на свою місію «забезпечити, аби наші послуги відповідали потребам кожного, хто ними користується, включаючи найбільш вразливі верстви населення», LAA не здатне зрозуміти ці потреби, або оцінювати їхній рівень.

Тож якщо під час урядового дослідження ці проблеми будуть вирішуватися, також слід розглянути питання відокремлення Агентства з правничої допомоги від Міністерства і його функціонування як незалежного органу.

Проблема фінансування системи БПД у Великій Британії піднімається не вперше. Раніше її вже досліджували в аспекті кримінального процесу і Law Society звертала увагу керівництва держави на необхідність підвищення тарифів на правничу допомогу. Оскільки відповідних заходів чиновниками ужито не було, Юридична спільнота ініціювала оскарження бездіяльності Уряду в судовому порядку.

Юридична спільнота Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales) – професійна асоціація, заснована у 1825 році, що представляє адвокатів та виконує регуляторні функції.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 266

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1940

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 2007

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 2068

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3345

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4248

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4693

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3552

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл