Представники НААУ долучилися до роботи Наглядової ради Проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні» | НААУ

Представники НААУ долучилися до роботи Наглядової ради Проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні»

Адвокатура
13:26 Ср 22.03.23 627 Переглядів
Версія для друку

Представники Національної асоціації адвокатів України: Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, її заступниця Тетяна Гнатюк, член Ради Комітету Сергій Лисак і керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступниця Голови Комітету з сімейного права Лариса Гретченко долучилися до роботи Наглядової ради Проєкту Ради Європи "Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні".

В межах Проєкту 14 березня відбулася конференція на тему "Захист прав дітей під час війни та в післявоєнний період в Україні". Захід був організований Офісом Ради Європи в Україні за участі Уповноваженого ВРУ з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Основна мета конференції полягала у презентації підтримання та ресурсів, розроблених Радою Європи у 2022 році для органів влади, що працюють у напрямі захисту прав дітей в Україні. Водночас конференція мала на меті оцінити потреби в підтримці надалі під час війни та у післявоєнний період в рамах Проєкту Ради Європи, який триватиме до грудня 2024 року.

Під час конференцій обговорювалися питання щодо визначення ключових потреб національних зацікавлених сторін у захисті прав дітей в умовах війни, зокрема проблему примусової депортації дітей з окупованих територій, необхідність моніторингу дотримання прав дітей, які покинули територію України, труднощі в роботі з дітьми на деокупованих територіях.

Серед іншого, було розглянуто основні досягнення проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» та презентовано ініціативи міжнародних партнерських організацій щодо захисту прав дітей в умовах війни.

Учасники конференції наголосили на важливості міжвідомчої співпраці та продовженні роботи за основними проєктами, чинними до війни, зокрема запровадження правосуддя дружнього до дитини, робота центрів Барнахус, підвищення кваліфікації фахівців, які працюють для дітей і разом з дітьми.

Також у цей же день відбулося перше засідання Наглядової ради Проєкту РЄ “Захист прав дітей під час війни та у післявоєнний період в Україні”, де були висловлені пропозиції щодо підвищення обізнаності та зміцнення потенціалу фахівців, що працюють для дітей і разом з дітьми.

“Адвокатура відіграє важливу роль у захисті прав дітей, і за принципом “трикутника правосуддя”, адвокати, поряд із представниками судової гілки влади і органів прокуратури, мають бути залученими як цільова аудиторія заходів, що реалізуються Радою Європи в Україні», - відзначила Лариса Гретченко.

Учасникам засідання Наглядової Ради Проєкту було представлено досвід реалізації Вищою школою адвокатури НААУ освітнього курсу “Адвокат дитини: від новачка до профі”, що включає базовий модуль з основ дружнього до дітей правосуддя, а також спеціалізовані модулі з питань надання правової допомоги дітям і захисту їх прав у різних сферах правовідносин. 

Під час засідання представники НААУ ознайомили учасників з роботою НААУ в питанні захисту прав дітей та висловили пропозиції щодо співпраці у межах реалізації цього Проєкту.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1044

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 294

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 580

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 887

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 947

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 634

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 595

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1618

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл