НААУ долучилась до процесу організації надання правової допомоги дітям та їх батькам (законним представникам), які внаслідок війни вимушені перебувати за межами України | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ долучилась до процесу організації надання правової допомоги дітям та їх батькам (законним представникам), які внаслідок війни вимушені перебувати за межами України

Різне
20:05 Пн 21.11.22 1032 Переглядів
Версія для друку

Рішенням Ради адвокатів України від 06.09.2022 року за результатами звернення заступниці Міністра юстиції України Ірини Мудрої було затверджено механізм співпраці НААУ з Міністерством юстиції України та іншими державними органами, причетними до реалізації державної політики у сфері захисту дітей.

Нагадаємо, що звертаючись до НААУ, заступниця Міністра юстиції України зазначила, що понад 10 тисяч дітей наразі перебувають в інших державах та непоодинокі випадки, коли вони штучно розлучаються із законними представниками, призначеними відповідно до законодавства України, у зв’язку з призначенням їм тимчасових опікунів в країнах перебування.

На реалізацію вказаного рішення РАУ 21 листопада 2022 року за участі представників Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національної соціальної сервісної служби України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Національної асоціації адвокатів України та інших зацікавлених осіб проведені попередні консультації з питань організації надання правової допомоги дітям та їх батькам (законним представникам), які внаслідок війни вимушені перебувати за межами України і які стикнулись з проблемою тимчасового вилучення дітей.

Учасники робочої зустрічі обмінялись наявною інформацію та погодили алгоритм подальшої взаємодії.

Національна асоціація адвокатів Україна висловила свою готовність до допомоги в організації повернення дітей, які вилучені у батьків (законних представників) через різницю у правовому регулюванні їх статусу в Україні та в країнах їх перебування.

Задля максимальної ефективності об’єднаних зусиль по захисту маленьких громадян України, які наразі за кордоном, НААУ ініційовано узагальнення інформації щодо кількості та географії звернень наших громадян, які потребують правової допомоги в умовах розлуки з дітьми (загрози такого становища), а також щодо категорій звернень і типових правових проблем, напрацьовані роз’яснення тощо.

НААУ продовжуватиме спільну роботу з профільними міністерствами та іншими органами, установами та організаціями, доклавши максимум зусиль для повернення дітей України до їх сімей.

Популярні новини

Як в Україні блокують виконання судових рішень: результати опитування

Cудова практика

Як в Україні блокують виконання судових рішень: результати…

З метою визначення механізмів протидії законному виконанню судових рішень Асоціація приватних виконавців України спільно з Комітетом НААУ з питань примусового виконання рішень провели опитування державних і приватних виконавців, адвокатів та інших експертів.

16:46 Пт 23.01.26 204
У НААУ розраховують на експертну підтримку IBA щодо реформ

Взаємодія

У НААУ розраховують на експертну підтримку IBA щодо реформ

22 січня в офісі Національної асоціації адвокатів України відбулася робоча зустріч представників інституту адвокатури з виконавчим директором Міжнародної асоціації юристів (IBA) Марком Еллісом, в ході якої сторони обговорили поточні проєкти і напрями подальшої співпраці.

16:23 Пт 23.01.26 237
Олексія Шевчука призначено до складу Конкурсної комісії з відбору керівництва САП

Призначення

Олексія Шевчука призначено до складу Конкурсної комісії з відбору…

Генеральний прокурор Руслан Кравченко видав наказ № 405 від 23 грудня 2025 року про визначення членів Конкурсної комісії, яка здійснюватиме відбір на вакантні адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

11:28 Пт 23.01.26 383
Від ярликів до насильства: про наслідки ототожнення адвоката з клієнтом

Гарантії діяльності

Від ярликів до насильства: про наслідки ототожнення адвоката з…

Коли клієнт стає «токсичним» захисник відчуває тиск: ярлики, кампанії й погрози змушують адвоката виправдовуватись, берегти родину і думати про безпеку, а не про позицію у справі. За таких умов захист поступово перетворюється на формальність.

15:54 Чт 22.01.26 381
Релігійний шлюб і фактичний сімейний союз в книзі ЦК: що не так?

Законодавство

Релігійний шлюб і фактичний сімейний союз в книзі ЦК: що не так?

Проєкт книги 7 «Сімейне право» одночасно передбачає запровадження механізму вчинення релігійного обряду шлюбу з подальшою державною реєстрацією та введення поняття «фактичний сімейний союз» із поширенням на нього окремих правових наслідків, притаманних зареєстрованому шлюбу.

12:31 Чт 22.01.26 392
25 січня — технічні роботи в ЄРАУ та особистому кабінеті адвоката

ЄРАУ

25 січня — технічні роботи в ЄРАУ та особистому кабінеті адвоката

У неділю, 25 січня з 09:00 до 21:00 у базі даних Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) та в Особистому кабінеті адвоката на сайті Національної асоціації адвокатів України триватимуть планові технічні роботи.

17:27 Ср 21.01.26 430
Баланс між правом на захист і свободою слова: позиція народних депутатів

Гарантії діяльності

Баланс між правом на захист і свободою слова: позиція народних…

Публічне ототожнення адвоката з клієнтом перетворилося на системний інструмент тиску, який знецінює право на захист, а справедливий суд стає ілюзорним.

17:57 Вт 20.01.26 392
Самоврядування адвокатури тримається на регуляції та представництві — представник ЄС

Самоврядування

Самоврядування адвокатури тримається на регуляції та…

Спроможність адвокатури є фундаментом верховенства права та однією з умов європейської інтеграції.

10:48 Вт 20.01.26 291

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл