"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Лідія Ізовітова закликала до формування спільних підходів до підвищення кваліфікації для всіх юристів

НААУ ініціює спільні навчання професійних юридичних спільнот у сфері міжнародного кримінального права
Професійні спільноти юристів повинні мати спільне розуміння, підходи і рівень кваліфікації у сфері міжнародного права. Це можливо за умови проведення спільних навчань українських суддів, адвокатів, прокурорів та міжнародних колег.
Таку думку висловила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час семінару з міжнародного кримінального права 28 липня 2022 року.
Це вже другий захід, організований у Вищій школі адвокатури Національною асоціацією адвокатів України спільно з Міжнародною асоціацією адвокатів.
Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова подякувала IBA за цей навчальний проект, який є глибоким поглядом на особливості міжнародного правосуддя та міжнародного права та залучає не лише відомих науковців, а й юристів-практиків, які безпосередньо працювали під час резонансних міжнародних процесів.
Вона нагадала, що НААУ неодноразово надавала пропозиції щодо інтеграції спільних курсів професійного навчання і підвищення кваліфікації для адвокатів, суддів та прокурорів. На її думку, з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну це стало знову актуальним для всієї системи правосуддя.
«Ця ідея час від часу обговорювалася на різних етапах реформи в сфері правосуддя. І тепер, коли наша країна отримала статус кандидата до ЄС і правосуддя знову опинилося у фокусі підвищеної уваги наших міжнародних партнерів, я би пропонувала розглянути цей інтегральний підхід до підвищення кваліфікації», - зазначила Голова НААУ, РАУ.
Також Лідія Ізовітова вважає, що такий підхід важливий не лише для ефективності правосуддя в Україні, але і діятиме в інтересах всіх громадян України, чиї права представляють професійні спільноти.
«Адже матерія для вивчення начебто єдина, однак інструментарій реалізації завдань у кожної юридичної професії свій», - підкреслила Голова НААУ, РАУ.
Лідія Ізовітова наголосила на важливості дотримання принципів об’єктивного розгляду справ та надання всім обвинуваченим права на захист як основи ефективності міжнародного правосуддя.
Виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів, член створеної ООН Консультативної групи з питань, що стосуються захисника в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів Марк Елліс подякував керівництву НААУ за можливість проведення спільних заходів та підтримав ініціативу подальшої співпраці з адвокатською спільнотою України.
Також у відкритті семінару взяли участь Директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко та Секретар Спеціального трибуналу по Лівану і колишній президент Міжнародного центру перехідного правосуддя Девід Толберт.
Доповідачами заходу стали відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді Сарета Ашраф, Лінда Картер, Лейла Садат, Вільям Шабас, Майкл Шарф.
Популярні новини

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.