Ґрунтовні знання та ретельне дотримання стандартів оформлення заяви до ЄСПЛ є запорукою розгляду справи у міжнародній інституції | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Ґрунтовні знання та ретельне дотримання стандартів оформлення заяви до ЄСПЛ є запорукою розгляду справи у міжнародній інституції

Різне
10:58 Пт 08.10.21 2297 Переглядів
Версія для друку

За ініціативи Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ 5 жовтня 2021 року відбувся круглий стіл, присвячений міжнародному судовому контролю за реалізацією конвенційних прав людини.

Відкрила захід заступниця Голови профільного Комітету, адвокат Марія Островська, яка акцентувала увагу на важливості обговорення теми круглого столу, зазначивши, що наразі Україна займає третє місце з кількості поданих скарг до Європейського суду з прав людини. Проте лише крихітна їх частина проходить перший етап – стадію прийнятності. Завдяки налагодженню Комітетом прямої комунікації з юристами Страсбургу, адвокати мають нагоду отримати поради від фахівців ЄСПЛ із досвідом фільтрування заяв українських правників.

Так, почесним гостем і головним експертом заходу став старший юрист Секретаріату ЄСПЛ, заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи, колишній очільник Секції з попереднього розгляду скарг проти України Дмитро Третьяков. У своїй доповіді експерт ґрунтовно окреслив стандарти успішного оформлення, подання та розгляду скарг у Європейському суді з прав людини і дав вичерпні відповіді на запитання адвокатів-практиків і науковців, що стосувалися тонкощів отримання статусу учасника судового провадження у міжнародній інституції.

Серед іншого, були розглянуті питання щодо: оформлення заяви до ЄСПЛ, етапів розгляду справи, політики пріоритетності при поданні заяв до ЄСПЛ, необхідності збереження балансу інтересів сторін і так званої подвійної комунікації.

Участь у дискусії також узяли Олена Сібільова – адвокат, координатор програми Ради Європи HELP від НААУ, доктор філософії, Голова Комітету з підвищення професійної кваліфікації, що діє у складі НААУ, Дмитро Ягунов – адвокат, доктор політичних наук, член Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню від України, Людмила Островська – адвокат, доцент Національного університету «Одеська юридична академія», співзасновник АО «Партнери», Ганна Іщенко – адвокат, член Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, керівник АО «Іщенко, Світлицький та Партнери», Наталія Охотнікова – адвокат, тренер із захисту прав людини у ЄСПЛ, Сергій Костянчук – президент «Київської фундації культури».

Захід відбувся у Державному інформаційному агентстві «Укрінформ» за підтримки громадської організації «Правозахисний Хаб» та юридичної фірми «Шабалін і Костянчук». Кожен з учасників поділився власним досвідом ініціювання судового процесу у міжнародній інституції, переможними справами в національних судах, правничими думками про взаємозв’язок практики ЄСПЛ із судовою системою України, релевантність її використання.

Відеозапис круглого столу можна переглянути YouTube-каналі НААУ за посиланням https://youtu.be/fPtzGgCTllk

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 459
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 309
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 371
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 388
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 368
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 382
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 386
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 597

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл