Історія успіху НААУ є предметом високого інтересу міжнародного правового середовища – Валентин Гвоздій | НААУ

Історія успіху НААУ є предметом високого інтересу міжнародного правового середовища – Валентин Гвоздій

Різне
14:02 Пт 09.07.21 1615 Переглядів
Версія для друку

Хоча у 2020 році через пандемію були обмеження в переміщенні через кордони, НААУ вдалося здійснювати активну міжнародну діяльність.

На цьому наголосив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, презентуючи досягнення НААУ на міжнародній арені.

Так, до початку карантину, у лютому 2020 року делегація НААУ взяла участь у роботі пленарної сесії Ради правничих і адвокатських товариств Європи (ССВЕ) у Відні, яка проводилася з нагоди 60-річчя найбільшої європейської професійної організації адвокатів. НААУ має статус спостерігача в ССВЕ і є стороною Меморандуму щодо взаємного визнання підвищення кваліфікації в Європі, що надає можливість українським адвокатам зараховувати в Україні бали за навчання за кордоном.

Сама ССВЕ, тим часом, здобула право представляти адвокатуру в Раді Європи.

«За моєю інформацією, в цьому році відповідний Меморандум вже підписано. Це означає, що ССВЕ в Раді Європи буде представляти саме адвокатів ССВЕ. Такого статусу раніше не було. При цьому, на базі Ради Європи була спеціальна комісія, яка представляла суддів та прокурорів. І це питання піднімала саме Україна, тобто, наша організація. Ми вважаємо: якщо ми є постійними членами Ради Європи, ми не хочемо мати статусу реципієнтів якоїсь донорської допомоги, адже ми сьогодні вже самі стаємо донорами, оскільки можемо продемонструвати наші досягнення і допомогти нашим колегам вибудовувати їхні адвокатури, особливо тим країнам, які тільки стоять на цьому шляху», - підкреслив Валентин Гвоздій.

Іншим напрямком діяльності НААУ в співпраці з ССВЕ у 2020 році була розробка проекту європейської конвенції про професію юриста.

«Це надзвичайно важливий документ, адже ви знаєте, що в Європі на сьогодні немає єдиних європейських стандартів функціонування адвокатури. Цим дуже часто маніпулюють деякі міжнародні експерти, які приїжджають і беруть участь у заходах. І якраз ці стандарти ми хотіли би, щоб знайшли своє відображення в якомусь офіційному документі Ради Європи», - зазначив заступник Голови НААУ, РАУ.

У 2020 році НААУ активно захищала права адвокатів у міжнародних інстанціях. Під час засідання РЕСО-Комітету («Platform for Exchange, Cooperation and Outreach» (PECO) Ради правничих та адвокатських товариств Європи (ССВЕ) були озвучені два звернення НААУ щодо порушення прав адвокатів. Європейські колеги підтримали НААУ, зокрема, наголосивши, що неприпустимим є втручання в адвокатську діяльність і висловили занепокоєння тим, що кількість подібних випадків в Україні не зменшується.

Також у 2020 році представники НААУ взяли участь у Міжнародній конференції «Місце та роль адвокатури в правозастосовній системі», яка відбулась у Мінську та у відкритті юридичної року в Італії, що було організовано Орденом адвокатів міста Мілана і присвячено темі медіації, як інституту, який вже вийшов за рамки національного законодавства європейських країн і отримав міжнародне визнання.

Активну діяльність у 2020 році проводили і міжнародні осередки НААУ. Так, директор Представництва НААУ в Швейцарії організувала зустріч з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим в рамках його офіційного візиту до Швейцарії, під час якої йшлося про налагодження надання правової підтримки співвітчизникам під час вирішення консульських питань, спільну реалізацію заходів, спрямованих на залучення в Україну інвестицій, а також активний діалог зі швейцарськими адвокатами й правниками. Крім того, Представництво НААУ в Угорщині надало pro bonо первинну правничу допомогу громадянам України під час дії карантинних заходів, а Представництво НААУ в Афінах допомогло повернутися додому 76 українцям, які перебували на круїзному судні «Елефтеріос Венізелос».

В інших міжнародних заходах НААУ брала участь онлайн. Так, у 2020 році у співпраці з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ) та Федеральною палатою адвокатів Німеччини було проведено два спільні онлайн-форуми. Перший був присвячений онлайн-правосуддю в Німеччині, зокрема, функціонуванню спеціальної електронної скриньки адвокатів. Під час другого заходу йшлося про вплив законодавства про фінмоніторинг на адвокатську діяльність в Україні та Німеччині.

Крім того, керівництво НААУ взяло участь у П’ятому Казахстанському форумі адвокатів «Цифровізація і адвокатура: нові виклики перед верховенством права, правосуддям та захистом прав людини», де темою виступу української сторони стала діджиталізація в управлінні Національною асоціацією адвокатів України.

«Нам дуже приємно і важливо брати участь у міжнародних заходах на теренах СНД. Ми бачимо, що можемо реально допомогти цим адвокатурам стати кращими. І забігаючи наперед, хотів би повідомити, що в цьому році ми розпочинаємо реалізацію спеціальної програми «Комунікаційна платформа від адвокатури до адвокатури». Це наша авторська програма, під час якої ми будемо ділитись своєю історією успіху, розповімо нашим колегам, на що треба звертати увагу та які кроки потрібно вчиняти, аби вибудувати незалежну професійну організацію, якою є ми», - зазначив Валентин Гвоздій.

 

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 685

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2128

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2383

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3828

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13494

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл