У НААУ відбулося фахове обговорення реалізації процедури squeeze-out в правозастосуванні | НААУ

У НААУ відбулося фахове обговорення реалізації процедури squeeze-out в правозастосуванні

Різне
9:00 Пт 18.06.21 1172 Переглядів
Версія для друку

16 червня в НААУ за ініціативою Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації відбувся круглий стіл на тему: “Проблематика визначення ринкової (справедливої) вартості акцій при їх примусовому викупі в процедурі squeeze-out: проблемні аспекти судової практики та відповідність Європейським стандартам”.

Захід було проведено у співпраці з Комітетом з господарського права та процесу НААУ, Комітетом з експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, а також із Навчально-науковим юридичним інститутом Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Лабораторією проблем корпоративного права НДІ приватного права і підприємництва ім. академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України. До обговорення також долучились судові експерти та Українське товариство оцінювачів.

Під час заходу експерти обговорили необхідність та наслідки впровадження у вітчизняне законодавство такого нового для України правового інституту як примусовий викуп акцій (squeeze-out). Крім того, було окреслено перелік проблемних аспектів судових експертиз під час визначення ринкової (справедливої) вартості акцій під час примусовому їхнього викупу в процедурі squeeze-out.

Також було досліджено досвід правового регулювання примусового викупу акцій у розвинутих країнах Європи, Азії та США. За результатами порівняльного аналізу та з урахуванням результатів впровадження  squeeze-out в Україні сьогодні доповідачі звернули увагу на недосконалість вітчизняного законодавства, що і призвело до соціальної напруги між міноритарними та мажоритарними акціонерами, а відтак і до чисельних судових спорів між ними.

За наслідками обговорення були запропоновані шляхи вдосконалення законодавства, впровадження яких забезпечило б належне правове регулювання правового інституту примусового викупу акцій на рівні європейських стандартів, і, як наслідок, сприяло б досягненню соціальної злагоди в суспільстві та дотриманню прав як міноритарних, так і мажоритарних акціонерів.

Модератор заходу, адвокат, Голова Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації, що діє у складі НААУ Олександр Задорожний подякував спікерам та виразив сподівання, що цей круглий стіл допоможе краще розібратися із тими новаціями, які є в процедурі squeeze-out.

Участь у заході взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: Марія Орлик; д.ю.н., професор Університету ДФС Віолетта Федчишина, д.ю.н., професор Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського Національного університету ім. С. Стефаника Анатолій Коструба; к.ю.н., доцент, завідувач Лабораторії проблем корпоративного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України Ліліана Сіщук; завідувач лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Остап Кудлатий; адвокат, менеджер департаменту корпоративного управління  ДТЕК Євген Круть; член Експертної ради Українського товариства оцінювачів, Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в Харківській області, заслужений експерт-оцінювач Андрій Чиркін; Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в м. Києві та Київській області, заслужений експерт-оцінювач Олексій Амфітеатров.

Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

 

 

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 1051

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 2502

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 2596

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 4222

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4179

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 4357

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8530

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8818

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл