"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбудеться експертне обговорення процедури squeeze-out

Впровадження процедури примусового викупу акцій (squeeze-out) у національне законодавство відбулося ще три роки тому, проте цей інститут й досі залишається новим для теорії та практики вітчизняного корпоративного права. Практика реалізації squeeze-out є відносно новою для українських акціонерних товариств та акціонерів і, як і будь-яке нове явище, сприймається суспільством з певною настороженістю. Основним призначенням зазначеної процедури є забезпечення балансу інтересів як мажоритарних, так і міноритарних акціонерів. Тому, з метою інформування адвокатів про новаційну процедуру, обґрунтування необхідності вдосконалення вітчизняного законодавства та адаптації його до законодавства ЄС у цій сфері, а також фахового обговорення реалізації процедури squeeze-out в правозастосуванні, НААУ організовує круглий стіл на тему: “Проблематика визначення ринкової (справедливої) вартості акцій при їх примусовому викупі в процедурі squeeze-out: проблемні аспекти судової практики та відповідність Європейським стандартам”.
Під час заходу планується обговорити наступні питання:
- Squeeze-out: належні способи захисту прав міноритарних та мажоритарних акціонерів;
- Проблемні аспекти судових експертиз при визначенні ринкової (справедливої) вартості акцій при їх примусовому викупі в процедурі squeeze-out;
- Проблематика визначення ринкової (справедливої) вартості акцій при їх примусовому викупі в процедурі squeeze-out: проблемні аспекти судової практики та відповідність Європейським стандартам.
Дата та час: 16 червень 2021 року, о 11:00
Місце проведення: онлайн-платформа Zoom з трансляцією на сторінку НААУ у Facebook
Організатор: НААУ, Комітет з питань інвестиційної діяльності та приватизації, що діє у складі НААУ
Співорганізатор: Комітет з господарського права та процесу НААУ, Комітет з експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє у складі НААУ, Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Модератори-доповідачі:
Олександр Задорожний - адвокат, Голова Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації, що діє у складі НААУ;
Віоллета Федчишин - адвокат Голова Комітету з експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє у складі НААУ.
Доповідачі:
Марія Орлик – адвокат, Заступник Голови Комітету з господарського права та процесу, що діє у складі НААУ;
Анатолій Коструба – адвокат, д.ю.н., професор Учбово-наукового юридичного інституту Прикарпатського Національного університету ім. С. Стефаника, член Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації, що діє у складі НААУ;
Ліліана Сіщук - к.ю.н., доцент, завідувач Лабораторії проблем корпоративного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України;
Остап Кудлатий – завідувач лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;
Євген Круть – адвокат, менеджер департаменту корпоративного управління ДТЕК;
Андрій Чиркін - член Експертної ради Українського товариства оцінювачів, Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в Харківській області, заслужений експерт-оцінювач;
Олексій Амфітеатров - Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в м. Києві та Київській області, заслужений експерт-оцінювач.
Участь у заході безкоштовна.
Реєстрація обов'язкова за посиланням: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_6g0emH31Rwiu1LCQf-dObg
Контактна особа: Вітліна Марина, Тел: +38(096)972-87-28, e-mail: m.vitlina@mail.unba.org.ua
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.