У НААУ обговорили особливості використання інструментів маркетингу та менеджменту в адвокатській діяльності | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ обговорили особливості використання інструментів маркетингу та менеджменту в адвокатській діяльності

Різне
18:01 Пн 17.05.21 6742 Переглядів
Версія для друку

У НААУ за ініціативою Комітету адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань адвокатської етики та Комітетом з медіа та рекламного права відбувся вебінар на тему: «Використання інструментів маркетингу, менеджменту та економіки в адвокатській діяльності».

На початку заходу адвокат, проректор з правової роботи, головний юрисконсульт ректорату, почесний професор Класичного приватного університету, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв розповів про ідею створення енциклопедії адвокатської практики та наголосив, що за результатом вебінару буде підготовлений відповідний розділ до неї. Також адвокат зазначив про актуальність тематики вебінару: «Кожен адвокат стикається з необхідністю просування своїх послуг. Тому знання законів ринку для адвокатів є не менш важливим, ніж знання законів права. Від цього залежить успішність адвоката. Все частіше з’являються статті для адвокатів, які містять термінологію, на перший погляд далеку від права, а саме: збут, система продажу, цінова політика, економічна ефективність діяльності, розподіл ресурсів, конкуренція, позиціонування тощо. Все більше уваги приділяється потребам споживачів адвокатських послуг, іміджу та професійному бренду адвоката/АБ/АО. А проблематиці рекламування адвокатами своїх послуг присвячені не лише наукові та практичні статті, але й відповідні норми в правилах адвокатської етики і цілі етичні курси. Проблематика використання інструментів маркетингу, менеджменту та економіки в адвокатській діяльності наразі набуває все більшого значення як для адвокатської спільноти, так і для суспільства в цілому».

Зі вступною промовою виступив адвокат, заслужений юрист України, Заступник Голови НААУ, РАУ, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми “GOLAW” Валентин Гвоздій, які зазначив: «Для того, щоб бути успішним, адвокату варто пам’ятати, що найголовніше в його практиці - Клієнт.  Задоволений Клієнт - запорука успіху будь-якого бізнесу. Багато адвокатів зіштовхуються з проблемою справедливого ціноутворення. Часто Колеги скаржаться на те, що Клієнти вважають їх послуги завищеними. Тут я б порадив завжди при визначенні розміру гонорару доносити до Клієнта цінність своєї роботи, роз'яснювати, в чому конкретно вона полягатиме, і яку користь така робота принесе Клієнту. Мене питають, як побудувати маркетинг, який продає? відповідь проста - це постійна робота по формуванню Вашого Бренду. Бренд це сукупність уявлень про Вас. Однак, неможливо побудувати успішний маркетинг професійних послуг і налаштувати успішні продажі, якщо у вас відсутній чіткий маркетинговий план та бюджет. Зрозуміло, що адвокат не може спрогнозувати, яка у нього буде кількість клієнтів протягом року, і відповідно, який дохід він отримає, але йому відомі витрати, які він обов’язково понесе в цей період. Саме виходячи з розміру витрат і потрібно формувати собівартість своїх послуг та маркетингові можливості»

Також до обговорення долучився адвокат, Голова Комітету адвокатської практики НААУ, член Ради адвокатів міста Києва, бізнес-партнер практики IP та захисту даних у Juscutum Владислав Білоцький розповів про основи маркетингу в соцмережах: «Коли ви обираєте соцмережу, в якій плануєте продавати свої послуги та свою фірму, перш за все, вам необхідно визначитись з тим, хто є вашим клієнтом, адже будь-яка соцмережа працює по-своєму та має різну аудиторію. Одним із найкращих інструментів соцмереж для великих компаній є LinkedIn і більш-менш опосередковано Facebook, а для публічних осіб (зірок, акторів) – Instagram. Дуже багато зараз бачу адвокатів у TikTok, але, мені здається, що це більш фановий інструмент, оскільки значна частина – це молоді люди 16-17 років, які навряд чи будуть вашими клієнтами”. Крім того, адвокат повідомив, що: “Комітет адвокатської практики НААУ планує проведення окремого заходу присвяченого використанню адвокатом соцмереж. Адже налаштування гарного контенту в соцмережах може підвищити активність сторінки адвоката та розширить аудиторію його потенційних клієнтів. Крім того, якщо вам пишуть юридичні питання, коментарі, дуже важливо на них відповідати – це також може сприяти розширенню аудиторії».

Адвокат, Голова Комітету з медіа та рекламного права НААУ, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини», консультант проектів ЄС і Ради Європи Людмила Опришко зауважила, що: «Ще 20-30 років тому поширення оголошень з рекламою адвокатських послуг в деяких країнах було забороненим. Навіть повідомлення про те, що адвокат працює за певною адресою було порушенням правил етики. Але прогрес неможливо зупинити. Змінюються часи, змінюються технології. І ми вже можемо не лише говорити, що адвокати можуть просувати свої послуги, але і про те, як це робити. Реклама адвокатської діяльності охоплюється правом на свободу слова і охороняється всіма стандартами, які застосовуються до права на свободу вираження поглядів. Це нам дає певні орієнтири – право адвокатам на вільне поширення інформації про свою діяльність без втручання держави». Також адвокатеса розповіла про основоположні принципи, на яких будується реклама та про недобросовісну рекламу, її ознаки. «Адвоката сприймають так, як він себе позиціонує», - наголосила Людмила Опришко.

Адвокат, Голова Комітету з питань адвокатської етики НААУ, член Ради адвокатів м. Києва Андрій Циганков під час свого виступу звернув увагу адвокатів на те, що обираючи підходи до рекламування своїх послуг адвокату важливо визначитися, якої мети при цьому він хоче досягнути: «Також важливим є врахувати питання етики і маркетингу. Чи готовий адвокат відповідати за ті кроки, які він здійснює в рекламі? На скільки він хоче бути адвокатом: на рік-два чи на все своє життя? Чи буде він продавати свої послуги сам чи залучить для цього фахівця? Та перш за все, адвокат має залишатися собою - професіоналом своєї справи. Найкраща реклама і найкращий маркетинговий хід – це коли твій попередній клієнт приводить до тебе наступного. А найбільший рекламний результат – коли приходять від клієнта стільки осіб, що ти можеш дозволити собі і є бажання рекомендувати своїх колег».

Адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ, монітор Національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Наталія Ісаєва вважає, що для молодого адвоката клієнтів можна здобути, проводячи безоплатні консультації, зокрема в Червоному Хресті. Також вона зазначила, що: «Ваш персонал і є ваша реклама. Від того наскільки вони будуть чемними, ввічливими та професійними залежить бренд адвоката». Адвокатеса наголосила на простоті та конкретності рекламної інформації для клієнта та розповіла про негативний маркетинг.

Адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ, помічник депутата Запорізької міської ради Олег Тягунов зауважив, що: «Клієнти бажають бачити успішного адвоката, який виступає на телебаченні, публікується в журналах та соціальних мережах, професіонала». Він розповів про створення індивідуального рекламного контенту, здобуття лояльності клієнтів, а також презентував динаміку споживчих запитів на адвокатські послуги.

Наприкінці заходу адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Андрій Івашківський поділився своїм досвідом пошуку клієнтів для адвокатів-початківців, зокрема, за допомогою різноманітних інтернет-платформ, розміщення фахових статей, націлених на потенційних клієнтів тощо.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Навчання

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

16:08 Пт 25.04.25 586
У НААУ проведуть тиждень трудового права

Анонс

У НААУ проведуть тиждень трудового права

З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

15:26 Пт 25.04.25 300
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує – комітет НААУ

Законодавство

У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…

Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

17:49 Чт 24.04.25 542
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності обговорять за круглим столом

Анонс

Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…

2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

15:23 Чт 24.04.25 572
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Гарантії діяльності

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…

Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

18:39 Ср 23.04.25 2194
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 661
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 555
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 869

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл