У НААУ обговорили особливості використання інструментів маркетингу та менеджменту в адвокатській діяльності | НААУ

У НААУ обговорили особливості використання інструментів маркетингу та менеджменту в адвокатській діяльності

Різне
18:01 Пн 17.05.21 5710 Переглядів
Версія для друку

У НААУ за ініціативою Комітету адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань адвокатської етики та Комітетом з медіа та рекламного права відбувся вебінар на тему: «Використання інструментів маркетингу, менеджменту та економіки в адвокатській діяльності».

На початку заходу адвокат, проректор з правової роботи, головний юрисконсульт ректорату, почесний професор Класичного приватного університету, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв розповів про ідею створення енциклопедії адвокатської практики та наголосив, що за результатом вебінару буде підготовлений відповідний розділ до неї. Також адвокат зазначив про актуальність тематики вебінару: «Кожен адвокат стикається з необхідністю просування своїх послуг. Тому знання законів ринку для адвокатів є не менш важливим, ніж знання законів права. Від цього залежить успішність адвоката. Все частіше з’являються статті для адвокатів, які містять термінологію, на перший погляд далеку від права, а саме: збут, система продажу, цінова політика, економічна ефективність діяльності, розподіл ресурсів, конкуренція, позиціонування тощо. Все більше уваги приділяється потребам споживачів адвокатських послуг, іміджу та професійному бренду адвоката/АБ/АО. А проблематиці рекламування адвокатами своїх послуг присвячені не лише наукові та практичні статті, але й відповідні норми в правилах адвокатської етики і цілі етичні курси. Проблематика використання інструментів маркетингу, менеджменту та економіки в адвокатській діяльності наразі набуває все більшого значення як для адвокатської спільноти, так і для суспільства в цілому».

Зі вступною промовою виступив адвокат, заслужений юрист України, Заступник Голови НААУ, РАУ, керуючий партнер міжнародної юридичної фірми “GOLAW” Валентин Гвоздій, які зазначив: «Для того, щоб бути успішним, адвокату варто пам’ятати, що найголовніше в його практиці - Клієнт.  Задоволений Клієнт - запорука успіху будь-якого бізнесу. Багато адвокатів зіштовхуються з проблемою справедливого ціноутворення. Часто Колеги скаржаться на те, що Клієнти вважають їх послуги завищеними. Тут я б порадив завжди при визначенні розміру гонорару доносити до Клієнта цінність своєї роботи, роз'яснювати, в чому конкретно вона полягатиме, і яку користь така робота принесе Клієнту. Мене питають, як побудувати маркетинг, який продає? відповідь проста - це постійна робота по формуванню Вашого Бренду. Бренд це сукупність уявлень про Вас. Однак, неможливо побудувати успішний маркетинг професійних послуг і налаштувати успішні продажі, якщо у вас відсутній чіткий маркетинговий план та бюджет. Зрозуміло, що адвокат не може спрогнозувати, яка у нього буде кількість клієнтів протягом року, і відповідно, який дохід він отримає, але йому відомі витрати, які він обов’язково понесе в цей період. Саме виходячи з розміру витрат і потрібно формувати собівартість своїх послуг та маркетингові можливості»

Також до обговорення долучився адвокат, Голова Комітету адвокатської практики НААУ, член Ради адвокатів міста Києва, бізнес-партнер практики IP та захисту даних у Juscutum Владислав Білоцький розповів про основи маркетингу в соцмережах: «Коли ви обираєте соцмережу, в якій плануєте продавати свої послуги та свою фірму, перш за все, вам необхідно визначитись з тим, хто є вашим клієнтом, адже будь-яка соцмережа працює по-своєму та має різну аудиторію. Одним із найкращих інструментів соцмереж для великих компаній є LinkedIn і більш-менш опосередковано Facebook, а для публічних осіб (зірок, акторів) – Instagram. Дуже багато зараз бачу адвокатів у TikTok, але, мені здається, що це більш фановий інструмент, оскільки значна частина – це молоді люди 16-17 років, які навряд чи будуть вашими клієнтами”. Крім того, адвокат повідомив, що: “Комітет адвокатської практики НААУ планує проведення окремого заходу присвяченого використанню адвокатом соцмереж. Адже налаштування гарного контенту в соцмережах може підвищити активність сторінки адвоката та розширить аудиторію його потенційних клієнтів. Крім того, якщо вам пишуть юридичні питання, коментарі, дуже важливо на них відповідати – це також може сприяти розширенню аудиторії».

Адвокат, Голова Комітету з медіа та рекламного права НААУ, медіа-юрист ГО «Платформа прав людини», консультант проектів ЄС і Ради Європи Людмила Опришко зауважила, що: «Ще 20-30 років тому поширення оголошень з рекламою адвокатських послуг в деяких країнах було забороненим. Навіть повідомлення про те, що адвокат працює за певною адресою було порушенням правил етики. Але прогрес неможливо зупинити. Змінюються часи, змінюються технології. І ми вже можемо не лише говорити, що адвокати можуть просувати свої послуги, але і про те, як це робити. Реклама адвокатської діяльності охоплюється правом на свободу слова і охороняється всіма стандартами, які застосовуються до права на свободу вираження поглядів. Це нам дає певні орієнтири – право адвокатам на вільне поширення інформації про свою діяльність без втручання держави». Також адвокатеса розповіла про основоположні принципи, на яких будується реклама та про недобросовісну рекламу, її ознаки. «Адвоката сприймають так, як він себе позиціонує», - наголосила Людмила Опришко.

Адвокат, Голова Комітету з питань адвокатської етики НААУ, член Ради адвокатів м. Києва Андрій Циганков під час свого виступу звернув увагу адвокатів на те, що обираючи підходи до рекламування своїх послуг адвокату важливо визначитися, якої мети при цьому він хоче досягнути: «Також важливим є врахувати питання етики і маркетингу. Чи готовий адвокат відповідати за ті кроки, які він здійснює в рекламі? На скільки він хоче бути адвокатом: на рік-два чи на все своє життя? Чи буде він продавати свої послуги сам чи залучить для цього фахівця? Та перш за все, адвокат має залишатися собою - професіоналом своєї справи. Найкраща реклама і найкращий маркетинговий хід – це коли твій попередній клієнт приводить до тебе наступного. А найбільший рекламний результат – коли приходять від клієнта стільки осіб, що ти можеш дозволити собі і є бажання рекомендувати своїх колег».

Адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ, монітор Національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Наталія Ісаєва вважає, що для молодого адвоката клієнтів можна здобути, проводячи безоплатні консультації, зокрема в Червоному Хресті. Також вона зазначила, що: «Ваш персонал і є ваша реклама. Від того наскільки вони будуть чемними, ввічливими та професійними залежить бренд адвоката». Адвокатеса наголосила на простоті та конкретності рекламної інформації для клієнта та розповіла про негативний маркетинг.

Адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ, помічник депутата Запорізької міської ради Олег Тягунов зауважив, що: «Клієнти бажають бачити успішного адвоката, який виступає на телебаченні, публікується в журналах та соціальних мережах, професіонала». Він розповів про створення індивідуального рекламного контенту, здобуття лояльності клієнтів, а також презентував динаміку споживчих запитів на адвокатські послуги.

Наприкінці заходу адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Андрій Івашківський поділився своїм досвідом пошуку клієнтів для адвокатів-початківців, зокрема, за допомогою різноманітних інтернет-платформ, розміщення фахових статей, націлених на потенційних клієнтів тощо.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 173
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 2465
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.

12:47 Вт 07.01.25 271
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС

БПД

Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС

Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.

11:42 Вт 07.01.25 406
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики

Cудова практика

Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики

У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.

15:52 Пн 06.01.25 504
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу

Анонс

В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу

Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?

12:11 Пн 06.01.25 374
Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС

Доступ до професії

Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС

У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.

15:38 Пт 03.01.25 4678
Пішов з життя голова Ради адвокатів Миколаївської області В’ячеслав Антипченко

Сумна звістка

Пішов з життя голова Ради адвокатів Миколаївської області…

На 72 році життя перестало битися серце голови Ради адвокатів Миколаївської області В’ячеслава Антипченка.

14:43 Чт 02.01.25 1073

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл